Αν έχετε κάποια δημιουργία εκτός decoupage με κάποια τεχνική την οποία θεωρείτε ότι μπορούμε να την παρουσιάσουμε και να τη μάθουμε σε κάποια συνάντησή μας όπως κάναμε με τα σαπούνια για παράδειγμα μπορείτε εδώ να πείτε την ιδέα σας και να αναρτήσετε φωτογραφίες σχετικών έργων.

Προβολές: 586

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Eλευθερία μου θα μπορούσαμε να κανονίσουμε κάτι αντίστοιχο για κεριά (θα μπορούσα να το παρουσιάσω εγώ αν θέλετε) αλλά μάλλον μετά το μπαζάρ γιατί φαντάζομαι ότι τώρα έχεις κι εσύ πολλές υποχρεώσεις.

Το γράφω πάντως για να το έχεις υπόψη σου και να το κανονίσουμε κάποια στιγμή στο μέλλον!

Πολύ όμορφα και τα 3 Φωτεινή, ειδικά το τελευταίο!

Γειά σας. Επειδή, εκτός από decoupage, ασχολούμαι κατά τα κέφια μου και με πολλά άλλα όπως patchwork, vitraux, χειροποίητο κόσμημα, ψηφιδωτό, νωπογραφία κ.α. , ανεβάζω σχετικές φωτογραφίες  με ενα μονό πάπλωμα patchwork ραμμένο όλο στο χέρι (θέλει ακόμα δουλειά) και δυο ρολόγια από γυαλί με την τεχνική βιτρώ Τίφφανι.   Αργότερα φωτό με άλλα έργα.   

Πολύ ωραία η δουλεία σου Μάρω! Συγχαρητήρια! Ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσεις να μας δείξεις κάτι από αυτά τα όμορφα που φτιάχνεις!

Γειά! Επανέρχομαι με μερικές ακόμα φωτογραφίες από κατασκευή κοσμημάτων αυτή τη φορά: 

α) κόσμημα για το λαιμό από ασήμι σκαλισμένο στην πίσσα, μικρές ασημ. χάντρες και αζουρίτη.

β) διακοσμητικό κομπολόϊ από μηλοκόραλο και ασήμι.

γ) ασημένια καρφίτσα φτιαγμένη με τη μέθοδο του χαμένου κεριού.

δ) μενταγιόν και σκουλαρίκια από χειροποίητο γυαλί με ασήμι και καλάϊ .

καταπληκτικα ολα...και τα κοσμηματα (αδυναμια μου) αλλα και τα βιτρω φανταστικα...καποια στιγμη σκεφτομαι να ασχοληθω και εγω με αυτη τη τεχνικη...για τα patchwork !!! χαρα στη υπομονη σου

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ συζητήσεων

βιτρώ

Ξεκίνησε από τον/την ΧΡΗΣΤΙΝΑ ΤΟΥΡΑΣΗ Οκτ 17, 2012. 0 Απαντήσεις

Κατασκευή σαπουνιών

Ξεκίνησε από τον/την Eleftheria. Τελευταία απάντηση από τον/την Tζαναβαρη Σμαραγδα Μάι 8, 2012. 21 Απαντήσεις

Κατασκευές μελών

Ξεκίνησε από τον/την Eleftheria. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria Φεβ 27, 2012. 11 Απαντήσεις

Κατασκευή μπούστων

Ξεκίνησε από τον/την Eleftheria. Τελευταία απάντηση από τον/την Κούλα Κου Οκτ 13, 2011. 5 Απαντήσεις

χειροποιητο κοσμημα

Ξεκίνησε από τον/την katerina. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria Οκτ 12, 2011. 2 Απαντήσεις

© 2018   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης