ΤΥΡΝΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 33 μέρες πριν 
ActivityRank: 802
ΜΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ  ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩΣΑΝ ΧΟΜΠΥ...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ Α ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΡΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩΔΩΡΑ..ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΖΟΥΝ  ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΜΠΥ  ΜΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΑΚΡΙΒΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΕς ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕς..ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ SITΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΡΓΑ ΤΟΥς...ΜΗΠΩςΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑς ΒΟΗΘΗΣΟΝΟΝ ΛΕΓΟΝΤΑς ΜΑΣ ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΠΑΜΕ ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ..Η ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΥΛΙΚΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΗ...
xara 33 μέρες πριν 
ActivityRank: 8
Βασιλικη και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα,δεν ξερω πως να ξεκινησω, ισως και τα πολλα δωρα να ειναι κακο απο την αποψη οτι εχουμε μαθει τους φιλους και γνωστους να τα εχουν τζαμπα και σε πολλες περιπτωσεις νομιζω δεν το εκτιμουν κιολας.
Βικτωρία 25 μέρες πριν 
ActivityRank: 1144
Εγώ κορίτσια προαπαθώ στο φιλικό περιβάλλον,απο στόμα σε στόμα μήπως πάρω κάποια παραγγελία για κάποιο δωράκι και επίσης με βοηθά το επάγγελμα μου και πουλάω κάποια μικροπράγματα!Πιστεύω ότι όλες έχουμε το ίδιο πρόβλημα αλλά (εγώ βέβαια δεν μπορώ να το τηρήσω)το μόνο που μας σώζει είναι η εγκράτεια όσον αφορά την πληθώρα υλικών..........και όσον αφορά την δημιουργία αναπαλαιωση στο σπιτι μας,δωράκια και ποτέ δεν ξέρεις απο στόμα σε στόμα...........και τέλος συμμετοχές σε εκθέσεις ,bazaar κ.τ.λ.
Αυτά......ξέρω ότι δεν βοήθησα απλά και εγώ βιώνω την καθημερινότητα και την εξέφρασα  με τον δικό μου τρόπο!!
ΤΥΡΝΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 25 μέρες πριν 
ActivityRank: 802
εγκρατεια......ειναι ενα  μεγαλο  θεμα με τα υλικα..εγω παντωσ δεν εχω ...αυτο ειναι και το βασικο  προβλημα...και οταν ντρεπεσε..δεν πουλασ ..ενω εχω αρκετα εργα...ντρεομουν  να παρω μεροσ στο μπαζαρ..ελπιζω σιγα-σιγα να βρω μια λυση...γιατιθελω ν α  συνεχισω να κανω εργα...(οτι και να εναι για μενα  ειναι πλεον τροποσ εκρασησ  και καταθεση ψυχης)...

Προβολές: 2496

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ,ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΑΠΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΕΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΙΜΕΣ ΚΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩΛΗΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΚΘΕΣΟΥΜΕ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΗΣ....ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ-ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ.....ΚΑΛΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ....

Χαίρομαι που βοήθησα, δεν ξέρω σε ποια έκθεση θα πας, για να στο λένε πάντως τα κορίτσια κάτι θα ξέρουν!

Καλά να περάσετε στο Bazzar!

ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ.....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΠΑΖΑΡ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΔΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΜΕ.

ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΣΑΣ. ΑΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ Ή ΕΧΕΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ, ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΖΑΡ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΠΑΣΧΑ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥΣ.

ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΖΩΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΤΑ ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΜΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΛΠ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΣ. ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.....ΚΑΛΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Αυτό που λες Μαρία ισχύει, δεν συμφέρει να έχεις κάνει έναρξη αν πουλάς περιστασιακά.

Σχετικά με τα bazaar εμείς κάνουμε κάθε χρόνο τα Χριστούγεννα και σύντομα θα ξεκινήσουμε να ετοιμαζόμαστε και για φέτος. Η ιδέα σου πάντως για να δίνεις σε οργανισμούς και τα λοιπά είναι  πολύ ωραία!

στη θεσνικη αριστοτελους 8  στο πρωτο οροφο ανοιγει μαγαζι οπου μπορουν οι ερασιτεχνες καλλιτεχνηματων να εχουν παγκο κ να τους πουλαει το μαγαζι τα πραγματα τους.

ανοιγει αυτο το σαββατο 6 0κτ

Ακουσα οτι οι  μικροπωλητες πληρωνουν 360ε το εξαμηνο + φπα κ μετα αν θελουν μπορουν να φυγουν..

κοβουν αυτοι αποδειξεις...

θα το επισκεφτω..

'Οταν το επισκεφτείς, πες μας τις εντυπώσεις σου... 

sofia είπε:

στη θεσνικη αριστοτελους 8  στο πρωτο οροφο ανοιγει μαγαζι οπου μπορουν οι ερασιτεχνες καλλιτεχνηματων να εχουν παγκο κ να τους πουλαει το μαγαζι τα πραγματα τους.

ανοιγει αυτο το σαββατο 6 0κτ

Ακουσα οτι οι  μικροπωλητες πληρωνουν 360ε το εξαμηνο + φπα κ μετα αν θελουν μπορουν να φυγουν..

κοβουν αυτοι αποδειξεις...

θα το επισκεφτω..

αυτό το site "share your art" ίσως να βοηθήσει

Ποιο είναι το site όμως Πέλλα? δεν μας το έγραψες! 

στα στελνω εγω

shareyourart.gr

info@shareyourart.gr

μαρτινος μουρατιδης 6947001533

ωραιο θεμα κοριτσια,αλλα χλωμο το βλεπω.ακουστε την εμπειρια μου,οσα χομπυ εχω κατα καιρους,ειχα την καλη διαθεση να τα μοιραστω με φιλες,οχι για να πουλησω,απλα ετσι για να νιωσω ενα μπραβο,ενα καλα τα πας.αρχικα εκανα δωρακια,εφτιαχνα καλλυντικες κρεμες,σαπουνια κ.λ.π.ολες ενθουσιασμενες μου ζηταγαν κι αλλες,το θεμα ειναι οτι αν το ντεκουπαζ κοστιζει μια φορα οι κρεμες κοστιζουν δεκα,κατι τα αιθερια ελαια,κατι τα φυτικα λαδια,κατι τα ανθονερα και τα μπουκαλακια,μαζευονταν.απλα ζητησα να δωσουν κατι για τα υλικα μονο και ξυνησαν.οποτε το αφησα το θεμα δωρακια με κρεμες.μετα εφτιαχνα φελτ,ολες ηθελαν καρφιτσουλες,σκουλαρικακια,στολιδια για το δεντρακι κι αλλα πολλα,αλλα στο θεμα τα υλικα βρε παιδια δεν ειδα καμια ζωηρη.οποτε το αφησα το στυλακι δωρακια και ησυχασα.προτιμω να παρω ενα τυπικο δωρο παρα να χαριζω αυτα που με τοση αγαπη,κοπο και χρηματα εφτιαξα και να μην τα εκτιμουν.το επαγγελμα μου ειναι ζωγραφος,απ αυτο ναι πληρωνομαι,οταν και οποτε εχω δουλεια,αλλα μου βγαζουν το λαδι μεχρι να πληρωσουν.δεν ειμαι εμπορος το εχω παρει πια αποφαση,ειμαι ερασιτεχνης και περναω καλλυτερα πλεον.ζωγραφιζω για τα παιδια μου,για το παιδικο τους δωματιο,για μενα,φτιαχνω οτι μπορω για να περναω εγω καλα και δε δινω σημασια.οπως κι οπου μπορω κανω τεχνη,κι αυτο δεν εχει αξια οικονομικη,ειναι ανεκτιμητο.

Ρένα μου γεια σου. Οταν ξεκινάς με δωράκια (το ίδιο κάνω κι εγώ) δεν μπορεις μετά να πουλήσεις...Ωραία τα είπες! Θα χαρώ να σε γνωρισω κάποια στιγμή.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης