Καλησπέρα κορίτσια! Εχθές έκανα και εγώ τη βόλτα μου από τη χειροτέχνικα στο ΣΕΦ και είπα να γράψω εντυπώσεις. Καταρχήν, πόσο τέλεια είναι να πέφτεις πάνω σε τόσες πολλές γνωστές και φίλες. Πέτυχα από τους συνήθεις ύποπτους μέχρι κορίτσια που είχα να τα δώ πάρα πολύ καιρό! Μέχρι και τη Σοφία από τη Θεσσαλονίκη πέτυχα! Χαράς το κουράγιο σου Σοφία να κάνεις τόσο δρόμο!

Εγώ για λίγο πήγα υποτίθεται και κόντεψα να το κλείσω το μαγαζί! Μια να πιούμε ένα καφέ,μια να δούμε καμία παρουσίαση, άντε να κάνουμε μια ακόμα βόλτα από τα περίπτερα, πέρασε η ώρα και μας βρήκε το βράδυ. 

Κατά τη γνώμη μου πάντως ήταν καλύτερα από πέρυσι. Όλα τα καταστήματα είχαν ανθρώπινα περίπτερα και όχι τρύπες όπως πέρυσι και μπορούσες να δεις τα προϊόντας τους. Βέβαια σε μερικά περίπτερα γινόταν τόσος χαμός που ούτε να πλησιάσεις δεν μπορούσες. Είδα αρκετά νέα υλικά που μου φάνηκαν ενδιαφέροντα, όπως το Etch της Σοφίας για μόνιμη χάραξη γυαλιού και πατίνες για εφέ σκουριάς, νέες εταιρίες με υλικά κάθε λογής, άπειρα είδη κρακελέ και πολλά άλλα που μου έδωσαν ιδέες για νέες δημιουργίες. Εγώ προσωπικά την έπεσα στις σφραγίδες πάντως! (Εννοείται ότι ξεπαραδιάστηκα πάλι...)

Το decoupage είχε την τιμητική του και φέτος μαζί με το πλέξιμο καθώς υπήρχαν πολλά περίπτερα με ήδη αυτών των 2 hobby. Κατά τα άλλα θα περίμενα να δω και περισσότερες παρουσιάσεις και υλικά για άλλες τεχνικές και hobby αλλά τι να κάνουμε. Τα έργα που είδα στα διάφορα περίπτερα ήταν επίσης όλα πολύ προσεγμένα και αρκετά εντυπωσιακά. Μπήκα πάλι στο πειρασμό για πολλά μαθήματα!

Όσον αφορά τα αρνητικά της διοργάνωσης, μου χτύπησε πολύ άσχημα ότι είχαν βάλει είσοδο. Έστω και ένα ευρώ που ήταν μου φάνηκε λίγο άκομψο να ζητάς από το κόσμο να πληρώσει για να μπει να δει την έκθεση. Δεύτερο, η υποστήριξη που υπήρχε για τη προβολή των παρουσιάσεων δεν θα έλεγα ότι ήταν και ότι καλύτερο, ερασιτεχνική στη καλύτερη περίπτωση. Αυτά τα λίγα από μένα, περιμένω και τις δικές σας εντυπώσεις!

Υ.Γ. Άντε τώρα που ξεμπέρδεψε και η Σοφία με τη χειροτέχνικα (και αφού επανέλθει η φωνή της) ετοιμαστείτε να ξεκινήσουμε πάλι τις μαζώξεις!

Προβολές: 106

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Χαιρετισμο κ απο μενα κοριτσια...εγω περασα πολυ καλα ειδα πολλα.. ψωνισα πολλα..αχ...οι παρουσιασεις δε με εντυπωσιασαν ομολογω κ εγω..ημουν εκει ολο το σαββατο..   κ χαζευα τις κατασκευες του σκραμπουκιγκ..κ τωρα λεω να παω κ στης Φραγκφουρτης..ζητω η τρελλα χαχα..Σοφακι λες να σε δω εκει...

και το καινουργιο.. ειπα να συνδεσω το ντεκουπαζ με την ψυχολογια κ ετσι θα διδαξω ντεκουπαζ μεικτες τεχνικες κ αυτογνωσια....στο λαικο πανεπιστημιο...το art-therapy μεσο ντεκουπαζ..

ετσι συνδεω κ την επιστημη μου με το χομπυ μου...

ετσι για να προχωρουμε κ το ντεκουπαζ κ σε αλλα πλαισια..

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης