ΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΕΙ? ΤΙ ΚΑΝΩ ΑΡΧΙΚΑ?

Προβολές: 182

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Γεια σου Ολυμπία!Θα σου πω πως έκανα τα δικά μου φύλλα...

Κάποια λοιπόν τα είχα βάλει σε βιβλίο να αποξηρανθούν(όπως κάναμε στο σχολείο το φυτολόγιο!), για 2 εβδομάδες περίπου(ίσως και λίγο παραπάνω).Τα υπόλοιπα τα πέρασα με το σίδερο σε χαμηλή θερμοκρασία, ανάμεσα σε χαρτί κουζίνας.

Μετά τα πέρασα με gesso, και ακολούθησα την διαδικασία  του decoupage κανονικά!(μοτίβα, ακρυλικά, glitter κ.λ.π)

Αυτά τα βήματα ακολούθησα εγώ!Ελπίζω να σε βοήθησα...

Καλή επιτυχία να έχεις και στα δικά σου!......

Δεν ξέρω αν υπάρχει μια πιο σίγουρη μέθοδος, θα σου πω όμως τι έκανα εγώ και ...πέτυχε!

Άφησα τα φύλλα να στεγνώσουν 8-10 μέρες (δεν έγιναν καφέ, απλά έχασαν το πράσινο χρώμα τους) και πέρασα την πίσω πλευρά τους με λούστρο νερού. Μπορείς να τα περάσεις με ατλακόλ. Μετά έβαψα την μπροστινή τους πλευρά άσπρα και συνέχισα όπως σε όλες τις άλλες επιφάνειες.

Ελενη, Φιλιω αν τα αφηνουμε να στεγνωσουν λιγες μερες πριν τα φτιαξουμε διατηρουν το σχημα τους ?γιατι εγω μολις τα εκοβα την ιδια μερα τα δουλευα εβαζα ατλακολ στο πισω μερος και μετα ασπρο μπρος πισω εκανα ντεκουπαζ ρελιεφ και τελος σπρευ λουστρο αλλα ψιλοστριβουν στην πορεια ..φταιει που δεν τα αφηνω λιγες μερες?

μηπως τα γεμισες στα χρυσα στα γκλιτερ και στις πουλιες κ δεν αντεξαν.?..χαχα..

τι να σου κανουν κ τα καημενα ψυχη εχουν κ βογκιξαν...

χαχαχα Σοφακι δες τα τα εχω στις φωτο και πες μου ρελιεφ τα γεμισα <3 

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης