Βασικα ήθελα να σας ρωτησω, έχετε χρησιμοποιήσει ριζάχαρτα Mondo? Αν ναι, είχατε πρόβλημα με το χαρτί ή μόνο εγώ εχω?

Να εξηγηθώ. Είναι η δεύτερη φορά που χρησιμοποιώ αυτης της εταιρίας και μου ξεβάφει - τρίβεται.

Την πρώτη είπα έκανα εγώ κάποιο λάθος, αλλά και την δεύτερη? Ενώ έχουν πολύ ωραία μοτίβα τελικά μου φαίνεται δεν θα τα ξαναχρησιμοποιήσω...:(

Προβολές: 237

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

ΣΟΦΙΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ MONDO ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΞΕΒΑΦΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΤΡΙΒΕΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΑ   ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΜΑΡΚΑ? ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΛΙΓΟ  ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ .

Mondodecoupage λέει. Κι εγώ από την Μάγια το έχω αυτό. Δεν μπορώ να πω ότι το έτριψα ιδιαίτερα, ίσα να κολλήσει...Τι να πω, μπορεί να κάνω κάτι λάθος! Ίσως επειδή, όπως λες, είναι ευαίσθητο. Την επόμενη φορά θα το προσέξω πιο πολύ και βλέπουμε...
Έχω ακούσει και από άλλα κορίτσια ότι έχουν πρόβλημα με τη συγκεκριμένη εταιρία. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι είναι προβληματικά τα συγκεκριμένα χαρτιά, είναι απλώς άλλης ποιότητας ριζόχαρτο. Από τη μία έχουν το καλό ότι δεν έχουν πολύ έντονες ίνες και ενσωματώνονται πιο εύκολα από την άλλη είναι πιο ευαίσθητα. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην βρέχεις το ριζόχαρτο όταν το κολλάς. Και εγώ έτσι είχα μάθει στην αρχή αλλά τελικά, από τις δοκιμές μου είδα ότι δεν χρειάζεται, τσάμπα ταλαιπωρία και δικιά μου και του χαρτιού. Οπότε απλά κόλλα το στεγνό, χωρίς πίεση στο πινέλο σου και μην επιμένεις πολύ στο κόλλημα και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. ;-Ρ
Βασικά δεν το βρέχω το ριζόχαρτο. Απλά περνάω κι από πάνω κόλλα. Να δοκιμάσω δλδ να περάσω κόλλα μόνο από κάτω και να βερνικώσω με spray?
Εγώ θα έλεγα να βάλεις και από πάνω κόλλα αλλά όχι πολύ και χωρίς πολύ πίεση στο πινέλο σου.
Ευχαριστώ Ελευθερία, την επόμενη φορά θα το δοκιμάσω.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης