Κορίτσια καλησπέρα,

Γνωρίζει καμμιά σας που μπορώ να αγοράσω rice paper για να

εκτυπώνω φωτογραφίες από το ιντερνέτ. Σε μια έρευνα που έκανα το χαρτί αυτό με τις ίνες που συνήθως το αγοράζουμε εκτυπωμένο λέγεται mulberry paper ή kinwashi rice paper.Στο εξωτερικό βρήκα σε αρκετά σάιτ , εδώ όμως δεν βρήκα ούτε στην Μάγια ούτε στη Βαρβάρα. Όχι σε κόλλες Α4 .

Έχει κανείς καμμια  ιδέα? 

Μπας και γλιτώσω τα μεταφορικά.

ευχαριστώ και θα περιμένω

Προβολές: 2265

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

μπες afroditis hobby nomizo oti exei monoxroma diafora

εγω βρήκα σε βιβλιοπωλείο -τυπογραφείο.Σε Α4 και σε ρολό το οποιο συμφέρει περισσότερο.

έχει και στο κατάστημα ΑΡΜΟΣ hobbies στη Λάρισα. Λειτουργεί e-shop. Θα το βρεις στο www.hobbyarmos.gr

Υποθέτω πως αυτό είναι το ιαπωνικό χαρτί που τυπώνουμε τα ΧΑΡΑΚΤΙΚΑ ,θα το ζητήσεις σε είδη σχεδίου, το art center. Αν είναι αυτό το χαρτί που ζητάς, τότε πες μου να σου στειλλω τη διεύθυνση που θα τα πάρεις οικονομικά

τη εκτυπωτη  εχεις που μπορεις να εκτυπωνεις σε ριζοχαρτο?

φαντάζομαι ότι δέν εννοείτε το ριζόχαρτο που τυπώνουν τα σχέδια οι μηχανικοί ,γιατι εγώ δοκίμασα με τέτοιο να κάνω decoupage κ ήταν παρα πολύ σκληρό παρόλο που το μούσκεψα!

Οχι Χριστίνα, είναι ειδικό χαρτί το χρησιμοποιούμε στη ζωγραφική για να κάνουμε χαρακτικά έργα , σ αυτό το χαρτί έχω τυπώσει εγώ, σε συνηθισμένο εκτυπωτή, όπως δείχνει το βιντεακι που έχουν τα κορίτσια στο Β.Φ. αλλά και τα κομμάτια που μας περισεύουν από τα χαρακτικά έργα μας τα κόβω κομματάκια και τα δουλεύω όπως το ριζόχαρτο. Αυτό το χαρτί ζωγραφίζεται και πιό καλά αν δεν θέλεις να βάλεις χαρτοπετσέτα.Είσαι από Αθήνα;

απο θεσσαλονίκη. σε τι καταστήματα θα μπορούσα να βρώ αυτό το χαρτί?

Είδη Ζωγραφικής. Ιαπωνικό χαρτί θα το ζητήσεις, υπάρχει και φθηνό και ακριβό.

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες που ανταποκριθήκατε στο ερώτημα που έθεσα.

Νομίζω ότι το χαρτί που ζητάω είναι αυτό που λέει η Ρούλα . Μπορείς να μας γράψεις την διεύθυνση του μαγαζιού που το προμηθεύεσαι εδώ στην Αθήνα? ή αν ξέρεις το σάιτ. Νομίζω ότι τι ο συγκεκριμένο χαρτί λέγεται kinwashi.Το βρήκα στην Αμερική , η κοπέλα που έχει το σάιτ μου είπε ότι κάνει για την δουλειά που θέλω , αλλά τα μεταφορικά είναι πανάκριβα.Το έχει και το amazon.com

Αφού όμως το αγοράζεις από εδώ και το έχεις χρησιμοποιήσει στο ντεκουπάζ, σε παρακαλώ με την πρώτη ευκαιρία , γράψε μας το μαγαζί.

Ρούλα Καρασούλα είπε:

Είδη Ζωγραφικής. Ιαπωνικό χαρτί θα το ζητήσεις, υπάρχει και φθηνό και ακριβό.

Λοιπόν STAVIE,πήγαινε στον κ.Δημήτρη είναι ευγενέστατος, εκείνος θα σου πεί και πιο είναι ακριβώς αυτό το χαρτί που ζητάς, απ αυτόν προμηθε'υονται όλα τα καταστήματα το ιαπωνικό χαρτί. Θ βρείς τη λύση και μας γράφεις να μάθουμε και μεις...ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΣΟΚΑΛΗΣ(νομίζω) ΤΑΤΑΟΎΛΩΝ 12 ΑΝΩ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΤΗΛ.210 9313544

Η ΒΑΡΒΑΡΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΝΩ ΣΕ ΛΕΙΖΕΡ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΚΟΛΛΑ Α4 ΜΕ ΣΠΡΕΥ ΚΟΛΛΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης