Την Παρασκευή 21-1-2011 πραγματοποιήσαμε ένα από δωρεάν σεμινάρια (κατασκευή αρωματικών σαπουνιών) που με την Ελευθερία είχαμε υποσχεθεί ότι θα κάνουμε, περίπου μία φορά το μήνα. Η συμμετοχή, η χαρά, το κέφι, η δημιουργία, περίσσεψαν σε όλες τις παρευρισκόμενες. Το χαρήκαμε όλες και προχωράμε σε επόμενα σεμινάρια. Εδώ λοιπόν θέλουμε τις προτάσεις σας - ιδέες σας προκειμένου να προγραμματίσουμε τους χρόνους πραγματοποίησης τους. Τι θα θέλατε να παρακολουθήσετε???? Τι θα μπορούσατε να διδάξετε απ΄αυτά που γνωρίζετε πολύ καλά, που διδαχτήκατε και που μπορείτε να μεταδώσετε και σε άλλες κοπέλες που δεν έχουν τη δυνατότητα (πρακτική και οικονομική) να παρακολουθήσουν????? Εν αναμονεί λοιπόν των δικών σας αναζητήσεων.  

Προβολές: 171

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Και βέβαια δεν θα κάνουμε όταν λείπεις Κούλα μου, εννοούσα να μη βάλουμε το δικό σου για να μη σε φορτώσουμε εν μέσω άλλων υποχρεώσεών σου! Πάντως ότι είναι να κάνουμε αυτό το μήνα μέχρι της 17 γιατί μετά έχω εγώ ταξίδι!!!!

Εγώ λέω αν συμφωνείτε να κάνουμε με τη Βούλα φίμο στο εργαστήρι της Σοφίας αυτό το μήνα και η Κούλα να μας δείξει τα δικά της το Μάρτιο. Τι λέτε κορίτσια?

Α! και να μην το ξεχάσω, άμα έχετε όρεξη κανονίζουμε και μια βόλτα μέχρι το Λαγονήσι!

Κορίτσια καλημέρα και από μένα. Μετά το σεμινάριο στο εργαστήρι της γλυκειάς μας και φιλόξενης Σοφίας που περάσαμε καταπληκτκά περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο. Όσο για τη βόλτα στο Λαγονήσι, έχω ενθουσιαστεί έστω και αν είναι μακριά. Θα ήθελα να ξαναδώ την Τατιάνα και όλες σας σύντομα. Όσο για μένα κάνω κάποια σεμινάρια φέτος σχετικά με κόσμημα. Πιστεύω με το τέλος της σχολικής!!! χρονιάς να είμαι ικανή να δείξω κάποια πράγματα. Φιλάκια.

Eleftheria είπε:

Και βέβαια δεν θα κάνουμε όταν λείπεις Κούλα μου, εννοούσα να μη βάλουμε το δικό σου για να μη σε φορτώσουμε εν μέσω άλλων υποχρεώσεών σου! Πάντως ότι είναι να κάνουμε αυτό το μήνα μέχρι της 17 γιατί μετά έχω εγώ ταξίδι!!!!

Εγώ λέω αν συμφωνείτε να κάνουμε με τη Βούλα φίμο στο εργαστήρι της Σοφίας αυτό το μήνα και η Κούλα να μας δείξει τα δικά της το Μάρτιο. Τι λέτε κορίτσια?

Α! και να μην το ξεχάσω, άμα έχετε όρεξη κανονίζουμε και μια βόλτα μέχρι το Λαγονήσι!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΟΧΕΡΗ ΤΗΝΟ!! ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ , ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΩ!! ΚΑΛΕ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΝΗΣΑΚΙ ΜΟΥ!! Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ!! ΖΗΛΕΥΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!! ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ!! ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΦ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ!! PLEASE ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ!!! ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!! ΦΙΛΟΥΡΕΣ!!!

Eleftheria είπε:
Ώπα καλε!!!! Σιγά σιγά, δεν σας προλαβαίνω! Πολύ χαίρομαι που βλέπω τόση όρεξη και προσφορά είστε καταπληκτικές! Εγώ δεν έχω και πολλά να δείξω, κάτι λίγα από scrapbooking και από εκεί και πέρα διάφορες κατασκευές, κάτι φωτιστικά και διάφορα άλλα μικρά project. Λοιπόν ας τα βάλουμε σε μια σειρά να μην μπλεχτούμε. Αφού η Κούλα θα λείπει θα κοιτάξουμε μήπως βάλουμε κάτι άλλο ενδιάμεσα. Σε κάθε περίπτωση το επόμενο βήμα θα ανακοινωθεί στις "Πολύχρωμες Ανησυχίες".

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ !!!!!!!!!!!!!! να μου έρθετε και μετά θα δείτε ότι δεν θα θέλετε να φύγετε !!!!!!!!!  απλά καλό θα ήταν να έρθετε κάποιο πρωινό Σαββάτου ή Κυριακής, διότι όσο οι μέρες είναι μικρές δεν θα χαρείτε την θέα αν έρθετε απόγευμα..

όποτε μου πείτε λοιπόν το σπίτι μου είναι ανοιχτό και συνήθως κυκλοφορούν και κάτι σπιτικά κουλουράκια, μεταξύ των πολλών χαρτοπετσετών..

Eleftheria είπε:

Αχ  Κατερίνα  κι  εγώ  το  ίδιο  έπαθα, έχω  πρασινίσει  από  ζήλεια για  όλες  αυτές  τις  παρεϊστικες  συναντήσεις  που  κάνουν  οι "πρωτευουσιάνες". Είναι  και  ο  μοναδικός  λόγος  που  θα  ήθελα  να  μένω  στην  Αθήνα....τι  να  πούμε  όμως.....  γι  αυτό  πάντα  παιδί  μου  υστερεί  η  επαρχία......χαχαχα  πάντως  χαίρομαι  πολύ  που  περνάτε  ωραία  εκεί  στην  Αθήνα...κι  όλο  και  κάτι  θα  μας  δείξετε  και  σε  εμάς  τις  "επαρχιωτοπούλες"...

Κατερίνα είπε:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΟΧΕΡΗ ΤΗΝΟ!! ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ , ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΩ!! ΚΑΛΕ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΝΗΣΑΚΙ ΜΟΥ!! Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ!! ΖΗΛΕΥΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!! ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ!! ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΦ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΥΛΗΣ!! PLEASE ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ!!! ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!! ΦΙΛΟΥΡΕΣ!!!

Eleftheria είπε:
Ώπα καλε!!!! Σιγά σιγά, δεν σας προλαβαίνω! Πολύ χαίρομαι που βλέπω τόση όρεξη και προσφορά είστε καταπληκτικές! Εγώ δεν έχω και πολλά να δείξω, κάτι λίγα από scrapbooking και από εκεί και πέρα διάφορες κατασκευές, κάτι φωτιστικά και διάφορα άλλα μικρά project. Λοιπόν ας τα βάλουμε σε μια σειρά να μην μπλεχτούμε. Αφού η Κούλα θα λείπει θα κοιτάξουμε μήπως βάλουμε κάτι άλλο ενδιάμεσα. Σε κάθε περίπτωση το επόμενο βήμα θα ανακοινωθεί στις "Πολύχρωμες Ανησυχίες".

Τήνος, Λαγονήσι, Χαλκίδα.. που να πρωτοπάμε! Σίγουρα όμως όλο και καμία βόλτα θα κάνουμε! αν το Σοφάκι μας είχε internet θα τις μεταδίδαμε τις συναντήσεις με τις decoupagoudes live, αλλά δυστυχώς δεν έχει internet :(

Το βιντεάκι από τα σαπουνάκια ακόμα προσπαθώ να το ανεβάσω, αλλά δεν ανεβαίνει το σκασμένο!

λοιπον,βλεπω πως ξεχνατε την β.ελλαδα και ανησυχω......κι εμεις θελουμε καφεδακια και γελακια....και ζηλευουμε οταν εσεις εκει κατω τα κανετε ολα αυτα και περνατε τελεια!!!αχ,τελικα ..ελλαδα ΕΙΝΑΙ μονο η Αθηνα.....:)))

Eleftheria είπε:

Τήνος, Λαγονήσι, Χαλκίδα.. που να πρωτοπάμε! Σίγουρα όμως όλο και καμία βόλτα θα κάνουμε! αν το Σοφάκι μας είχε internet θα τις μεταδίδαμε τις συναντήσεις με τις decoupagoudes live, αλλά δυστυχώς δεν έχει internet :(

Το βιντεάκι από τα σαπουνάκια ακόμα προσπαθώ να το ανεβάσω, αλλά δεν ανεβαίνει το σκασμένο!

Μπράβο κορίτσια ,εμείς απο την επαρχία σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!Να είστε καλά ,υγιείς και πάντα έτσι ανοικτόκαρδες!!!Περιμένουμε νέα σας!!
Λοιπόν κορίτσια ήρθε η ώρα να οργανωθούμε!!!! Λέμε λοιπόν να ξεκινήσουμε να κάνουμε μια συνάντηση χωρίς συγκεκριμένο θέμα, πιο πολύ για καφεδάκι και για να τα πούμε. Ό,τι φτιάχνει η καθεμία ας το φέρει να δουλέψουμε παρέα (και τα υλικά της εννοείτε!). Έτσι και όσα κορίτσια καινούργια έρθουν και δεν έχουν κάνει καθόλου σεμινάρια, θα πάρουν μια ιδέα. Τι λέτε? Τι θα λέγατε για τη μεθεπόμενη Παρασκευή στις 18?

Ελευθερία μου, εχει οριστεί συγκεκριμένο μέρος?

Ξέρω ότι εγώ έχω προτείνει το σπίτι μου, απλά να ανοιξιάσει λίγο, διότι το κρύο είναι πολύ τσουχτερό ακόμα, και κοντά στο βουνό οι συνθήκες είναι αντίξοες.. ο δρόμος πιάνει πάγο και γενικότερα "δεν λέει"..

Σαν ημερομηνία είμαι "μέσα" πάντως..

Λέγαμε να το κάνουμε στις Σοφίας το εργαστήρι.

Καληπέρα κορίτσια...!!!Θα με ενδιέφερε και εμένα να έρθω να μάθω κάτι παραπάνω...Αν και είμαι νέα στην παρέα σας και στην τεχνική..Παρακαλώ πολύ γίνεται να με ενημερώσετε για την τοποθεσία?Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άσχετο με το θέμα και δεν ήξερα που να απευθυνθώ....

Πώς μπορώ να φτιάξω βραχιόλι κυρτό με decoupage χωρίς να πατσαβουριάσει η χαρτοπετσέτα?Ευχαριστώ πολύ...

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης