Θα σας πω πως έκανα τη δική μου πάστα.

Είχα κόλα για ταπετσαρία τοίχου, λυπήθηκα να την πετάξω και σκεφτόμουν τι θα μπορούσα να την κάνω, έτσι σκέφτηκα να κάνω πάστα. έτσι κι αλλιώς και να μη γινόταν τίποτα δεν με ένοιαζε, θα την πετούσα.

Έβαλα λοιπόν την κόλα, έβαλα άμμο ( σε άλλη δοκιμή έβαλα ψιλό χαλίκι) λίγο χρώμα ακρυλικό, και έτοιμη η πάστα μου.

Η αλήθεια είναι πως χρειάζεται λίγη περισσότερη ώρα για να στέγνωση από ότι οι έτοιμες.

Ετοιμάζω τώρα το έργο μου με τις πάστες μου. θα σας το δείξω μόλις είναι έτοιμο.

Προβολές: 365

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Πολύ καλή ιδέα! Περιμένω να δω το αποτέλεσμα!
ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΣΤΟΚΟ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ-ΜΑΡΜΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΜΜΟ ΜΕΣΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΜΟΝΟ Η ΤΟΝ ΧΡΩΜΑΤΙΖΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΚΕΡΑΜΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΣΙΛ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΕΝΣΙΛ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3D ΤΟΕΚΑΝΕ ΣΑΝ 3D ...
koριτσια συγνωμη που δεν απαντησα, ειμαι αρωστη. μολις αναρωσω θα τα πουμε...

ΤΥΡΝΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ είπε:
ΕΓΩ ΤΟ ΔΙΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΣΤΟΚΟ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ-ΜΑΡΜΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΜΜΟ ΜΕΣΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΜΟΝΟ Η ΤΟΝ ΧΡΩΜΑΤΙΖΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΚΕΡΑΜΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΣΙΛ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΕΝΣΙΛ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3D ΤΟΕΚΑΝΕ ΣΑΝ 3D ...

soula mixailidou είπε:βαζω και νερο μεσα και αν θελω χρωμα?

soula mixailidou είπε:

soula mixailidou είπε:βαζω και νερο μεσα και αν θελω χρωμα?
ΟΧΙ ΧΩΡΙς ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΩΜΑΤΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...

Με αφορμή το πιάτο της Καλίνας Ευαγγελιστής Λουκάς θέλησα να μάθω τι είναι η modelling paste και βρήκα και την συνταγή πως να την φτιάξεις μόνος σου.Είναι μια πάστα σαν πηλός που μπορείς να φτιάξεις απο λουλουδια μέχρι αγάλματα καθώς και να χρησιμοποιηθεί οπως οι κοινές πάστες και να χρωματιστεί με ακρυλικά!

Παραθέτω την συνταγή

http://www.the-wedding-information-site.com/modeling-paste.html

δεν με άφηνε να κάνω copy την συνταγή αλλά σας δίνω το link.

Αυτή η συνταγή δεν κατάλαβα ακριβώς τι είναι, σαν ζαχαρόπαστα μου φάνηκε εμένα βρε κορίτσια.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης