Η καθαρά Δευτέρα πλησιάζει και μπαίνουμε σιγά-σιγά σε πασχαλινή τροχιά! Αν είναι λοιπόν να κάνουμε πασχαλινό bazaar πρέπει να κινητοποιηθούμε από τώρα, ώστε να βρούμε χώρο και σε καλές ημερομηνίες.

Το ερώτημα λοιπόν είναι: Θέλετε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο του Χριστουγεννιάτικου bazaar? Δεδομένου ότι παρά τις αντίξοες συνθήκες (να σας θυμήσω ότι εκείνο το Σάββατο ήταν η μοναδική μέρα που χιόνισε και όλο το ΣΚ τα μέσα μαζικής μεταφοράς απεργούσαν) το Χριστουγεννιάτικο πήγε καλά, θεωρώ ότι αξίζει το κόπο να το ξανακάνουμε. Άλλωστε άσχετα και με την επιτυχία περάσαμε πολύ καλά, έτσι???

Προσωπικά πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε κάποια πραγματάκια και να κάνουμε την έκθεσή μας πολύ ενδιαφέρουσα, όπως για παράδειγμα μικρές παρουσιάσεις τεχνικών.

Τέλος από πλευράς διοργάνωσης, η Σοφία και εγώ, όπως σας είχαμε πει και τότε, οφείλουμε να ξεκαθαρίσουμε από τώρα τη θέση μας. Αν τελικά κάνουμε Πασχαλινό bazzar δεν μπορούμε να αναλάβουμε ολόκληρη τη διοργάνωση οι δυο μας, οι δουλειές που πρέπει να γίνουν θα μοιραστούν (ανάλογα με τις δυνατότητες πάντα) στα κορίτσια που θα συμμετάσχουν. Σίγουρα πάντως έχοντας την εμπειρία του προηγούμενου, το επόμενο θα είναι πολύ πιο εύκολο. Πλέον ξέρουμε ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε και τι να προσέξουμε.

Περιμένουμε τις απόψεις σας!

Προβολές: 431

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Και τα Live nea προβάλλουν την εκδήλωσή μας! http://livenea.gr/blogging/275442-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE...
Ευχαριστούμε ακόμη το kazaro.com http://www.kozaro.com/press-gr-blogspot-com/kalokerino-bazaar-hirop...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΟΥ ΑΥΡΙΟ?ΠΛΑΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ   ΣΤΗΣΟΥΜΕ  ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ?

Μέχρι το απόγευμα θα λάβετε αναλυτικό Mail με όλες τις πληροφορίες, όπως και τη προηγούμενη φορά.
Μόλις έστειλα το mail για το Bazaar< αν κάποια συμμετέχουσα δεν το έλαβε ας με ενημερώσει σχετικά να τις το στείλω!

Sofia mou, perasa toso omorfa pou loipamai para polu pou teleiose. Alloste imoun ekei sxedon synexia!

Bravo se oles sas gia ola ayta pou kanate!

Xaimomai para, ma paaaaaaaaaaaaara polu pou katafera na gnoriso polles apo sas ekei!

Καλημέραααααα!!!!! Κορίτσια,ήταν τέλεια!!! Για μένα,που συμμετείχα πρωτη φορα,ήταν καταπληκτικά!!!Από τον ενθουσιασμό,τις καινούργιες ιδέες, τις καινούεγιες γνωριμίες και φιλίες.....έχω να κοιμηθώ δύο μέρες...!!!!! Ήταν όλα πολύ όμορφα και θέλω να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά την Ελευθερία και την Σοφία για όλη την προσφορά τους! Και γω νομίζω πως ήταν μια πολύ ΟΜΟΡΦΗ και ΚΑΛΟΓΟΥΣΤΗ παρουσίαση από όλες τις κοπέλες!!! Η κάθε μία με τον ιδιαίτερο και προσωπικό της χαρακτήρα έβαλε την δικιά της πινελιά σ'ένα πανέμορφο πίνακα!!! Υπέροχα!! Ίσως γενικά να μην ήταν τόσο ικανοποιητικές οι πωλήσεις, αλλά δεν νομίζω ότι είναι ο αυτοσκοπός μας.....Θετική σκέψη και στο επόμενο θα είναι καλύτερα!Εγώ πάντως άκουσα και τα καλύτερα σχόλια από τους επισκέπτες,ότι γενικά ήταν πολύ όμορφα όλα.Τους άρεσε πολύ.Μπράβο μας!!!Αντε και στο Χριστουγεννιάτικο τώρα!! Πολλά Φιλάκια σδε όλες,Καλή Ξεκούραση και Χάρηκα Πάρα Πολύ που Γνώρισα Όσες Δεν ήξερα!!! Φιλάκια πολλά και Καλή Ξεκούραση!!!

Καλησπέρα!!!! Πράγματι όλα ήταν τέλεια!!!!! Τα έργα έδειχναν τις προσωπικές ιδιαιτερότητες και καλλιτεχνικές επιρροές τις κάθε μιας. Έλπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω και να βρίσκομαι και εγώ στο όμορφο παρέακι.

Φιλιά σε όλες. Καλή ξεκούραση και όμορφες δημιουργίες.

Λίλιαν Ζλατάνου

Κοριτσάρες καλησπέρα! Πραγματικά ήταν ένα πολύ όμορφο και απολαυστικό διήμερο! Χαίρομαι πολύ που όλες ανταποκριθήκατε στο κάλεσμα του χαριστικού bazaar μιας και μαζέψαμε 4 πολύ μεγάλες τσάντες του jumbo. Επίσης μαζέψαμε συνολικά 150 ευρώ για το χαμόγελο του παιδιού, τα οποία και θα καταθέσουμε με την πρώτη ευκαιρία.

Νομίζω πάντως ότι υπήρχαν πολλά κερασάκια στη τούρτα και όχι μόνο ένα. Καταρχήν προσωπικά ευχαριστήθηκα  όλες τις παρουσιάσεις, έμαθα καινούργια πράγματα και πήρα πολλές ιδέες. Ήταν δε ιδιαίτερα 'ζουμερές' οι μεταξύ μας συζητήσεις μετά από κάθε παρουσίαση, που βρίσκεις το κάθε υλικό, ιδέες για το πως να κάνεις διάφορα πράγματα κτλ.

Κατά δεύτερον επίσης ευχαριστήθηκα πολύ το βραδινό μας γεύμα στη ταράτσα! Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο σπάνια να έχει ξαναγίνει σε bazaar! Αν και νομίζω ότι την επόμενη φορά δεν θα κάνουμε γεύμα αλλά party!

Θέλω να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου όλες τις δασκάλες και όλους όσους πρόσφεραν δώρα για τις κληρώσεις καθώς και όλα τα κορίτσια που βοήθησαν στη οργάνωση και τις παρουσιάσεις. Νομίζω ότι η συνεργασία μας απέδωσε πολύ γλυκούς καρπούς. Τέλος βέβαια το Σοφάκι μας, που πάντα βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά όταν χρειάζεται και χωρίς αυτήν τίποτα δεν θα ήταν εφικτό! 

Α! Και να μην ξεχάσω! Όσες τραβήξατε φωτογραφία κάντε τις ένα πακέτο και στείλτε τις σε μένα να τις μαζέψω!

Πραγματικά μοναδική εμπειρία. Ενθουσιασμός,θετική ενέργεια,συζητήσεις εποικοδομητικές,νέες γνωριμίες,παρουσιάσεις εξαιρετικές,ανταλλαγή γνώσεων,αλληλοβοήθεια. Δε θα πω περισσότερα γιατί με κάλυψε απόλυτα η Ελευθερία (εκτός φυσικά από το γεύμα στο οποίο δεν κατάφερα λόγω κούρασης να παρευρεθώ, αλλά επιφυλάσσομαι για το επόμενο!)
Αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο ήταν ότι πραγματικά βοηθήσαμε με το παζάρι και τον κουμπαρά ανθρώπους που έχουν ανάγκη!
Κορίτσια,Σοφία και Ελευθερία,σας ευχαριστούμε που αναλάβατε όλη την ευθύνη και τη γενική επίβλεψη.
Υ.Γ.Λίλιαν,μακάρι!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης