Η καθαρά Δευτέρα πλησιάζει και μπαίνουμε σιγά-σιγά σε πασχαλινή τροχιά! Αν είναι λοιπόν να κάνουμε πασχαλινό bazaar πρέπει να κινητοποιηθούμε από τώρα, ώστε να βρούμε χώρο και σε καλές ημερομηνίες.

Το ερώτημα λοιπόν είναι: Θέλετε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο του Χριστουγεννιάτικου bazaar? Δεδομένου ότι παρά τις αντίξοες συνθήκες (να σας θυμήσω ότι εκείνο το Σάββατο ήταν η μοναδική μέρα που χιόνισε και όλο το ΣΚ τα μέσα μαζικής μεταφοράς απεργούσαν) το Χριστουγεννιάτικο πήγε καλά, θεωρώ ότι αξίζει το κόπο να το ξανακάνουμε. Άλλωστε άσχετα και με την επιτυχία περάσαμε πολύ καλά, έτσι???

Προσωπικά πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε κάποια πραγματάκια και να κάνουμε την έκθεσή μας πολύ ενδιαφέρουσα, όπως για παράδειγμα μικρές παρουσιάσεις τεχνικών.

Τέλος από πλευράς διοργάνωσης, η Σοφία και εγώ, όπως σας είχαμε πει και τότε, οφείλουμε να ξεκαθαρίσουμε από τώρα τη θέση μας. Αν τελικά κάνουμε Πασχαλινό bazzar δεν μπορούμε να αναλάβουμε ολόκληρη τη διοργάνωση οι δυο μας, οι δουλειές που πρέπει να γίνουν θα μοιραστούν (ανάλογα με τις δυνατότητες πάντα) στα κορίτσια που θα συμμετάσχουν. Σίγουρα πάντως έχοντας την εμπειρία του προηγούμενου, το επόμενο θα είναι πολύ πιο εύκολο. Πλέον ξέρουμε ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε και τι να προσέξουμε.

Περιμένουμε τις απόψεις σας!

Προβολές: 432

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Koρίτσια πολύ κρίμα! Δεν πειράζει όμως!Δε θέλω να απογοητευόμαστε. Προτείνω το Πάσχα που ούτως ή άλλως θα έχουμε περισσότερο χώρο όλες μας να το χρησιμοποιήσουμε για να φτιάξουμε καιννούτια και πιο πολλά πράγματα και να ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΟ bazaar! θα οργανωθούμε κ καλύτερα και σίγουρα θα έχουμε την επιλογή για το ΦΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ! (η αίθουσα είναι τέλεια, παρκινκ έχει και είναι προσβάσιμο!!!)Τι λέτε για την ιδέα αυτή????
Ολα είναι καλα, απλα πριν το Πασχα ο κόσμος αγοράζει δώρα κλπ. Μετά είναι λίγο πιο δύσκολα

Ωχ!! πολυ κριμα!! ειχα κολλησει αφισες στο πανεπιστημιο κ στα εξαρχεια... 

Μπορουμε να κανουμε μια ανοιξιατικη... τι να πω ..:(

στην περιοχή μου έχουμε πολιτιστικό κέντρο , θέλετε να ρωτήσω αν το παραχωρούν για εκδηλώσεις?

είναι κοντά στο σταθμό του τρένου και για παρκινγκ δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα

Ρώτα οσο προλαβαινουμε για το Πασχα. Τρέχα!!! :)
ok άμα είναι θα τους πάρω τηλέφωνο αύριο το πρωί

κοριτσια αν θελετε μπορουμε να παμε μερικες μονες μας στο degadance

Δεν ειχε χωρο για ολες και δεν ανελαβαν οι διαχειριστριες μην υπαρχουν παραπονα. Αν θελετε ειμαι μεσα να παμε μονες μας

μου αρεσει πολυ η ιδεα του ανοιξιατικου μπαζαρ.ετσι θα μπορεσουμε να προετοιμαστουμε σωστα και να φτιαξουμε ομορφα πραγματακια αλλα να εχουμε και τον καταληλο χρονο να κανουμε την διαφημηση που χρειαζετε για να εχουμε κοσμο καινουργιο και οχι μονο τους δικους μας γνωστους 
Πραγματικά ήταν πολυ κρίμα που ακυρώθηκε...Όσο για το ανοιξιάτικο που λέτε, είναι πιστεύω καλή ιδέα.Αλλά για πότε λέμε?
Καταλαβαίνω ότι πολλές μπορεί να στεναχωρηθήκατε που ακυρώσαμε το bazzar αλλά πρέπει να προσπαθήσετε να καταλάβετε τη θέση μας.

Η Σοφία και εγώ έχουμε υποχρέωση να εξασφαλίσουμε όχι μόνο την ομαλή έκβαση οποιασδήποτε εκδήλωσης διοργανώνουμε στο πλαίσιο του "Βάλε Φαντασία!" αλλά και την επιτυχία της και κυρίως τη καλή σχέση μεταξύ των μελών και τη διατήρηση του καλού κλίματος ανάμεσά μας.

Φανταστείτε λοιπόν να φτάνατε στο decadence και μετά από τη ταλαιπωρία που θα είχατε υποστεί για να ξεφορτώσετε (να σημειώσω εδώ ότι η στάθμευση απέξω είναι πάρα πολύ δύσκολη έως αδύνατη) να ανακαλύψετε ότι δεν έχετε που να βάλετε το πάγκο σας διότι ο χώρος είναι ήδη πιασμένος από τα υπόλοιπα κορίτσια! Υπάρχει ποτέ περίπτωση να μπορέσουμε ποτέ να στριμώξουμε 20 κορίτσια σε χώρο για το πολύ 15 χωρίς να υπάρξουν παρεξηγήσεις και τσακωμοί?

Συν του ότι ο άνθρωπος μας είπε ότι θα είχε και άλλες εκθέτριες, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα είχαμε το χώρο να κάνουμε τίποτα από αυτά που είχαμε σκοπό, τις επιδείξεις τεχνικών εννοώ, δεν θα ήταν καν στη τελική ένα δικό μας Bazaar. Απλά θα συμμετείχαμε η καθεμία ανεξάρτητα σε μια γενική έκθεση που δεν θα είχε τίποτα από το παρεϊστικο και τη ωραία ατμόσφαιρα του προηγούμενου bazaar μας διότι εκτός την ύπαρξη και άλλων εκθετριών θα ήμασταν και σε χωριστά δωμάτια μιας και ο χώρος δεν είναι ενιαίος.

Στο τέλος της ημέρας δε, θα έπρεπε να τα μαζέψουμε όλα και να τα ξανακουβαλήσουμε την επομένη το πρωί διότι ο χώρος το βράδυ λειτουργεί ως μπαρ.

Ανεξάρτητα λοιπόν με τη περιοχή που βρίσκεται το decadence ή με τον αν μας άρεσε ως χώρος , για τους παραπάνω λόγους, θεωρήσαμε ότι η απόπειρα να κάνουμε εκεί το Bazzar τη δεδομένη στιγμή θα ήταν εντελώς αποτυχημένη κυριως όσον αφορά την ταλαιπωρία των εκθετριών. Και ελπίζουμε να είναι σε όλες κατανοητό αυτό.

Όσον αφορά το ανοιξιάτικο bazaar που λέτε νομίζω ότι θα πρέπει να το πάμε μάλλον προς καλοκαιρινό, ώστε να μην κοντά στο Πάσχα και ο κόσμος να έχει και πάλι όρεξη για ψώνια. Θα έλεγα κάπου Ιούνιο αφού κλείσουν τα σχολεία.
Καλημέρα.Καλή βδομάδα. Λυπήθηκα για την ακύρωση του bazaar, ήταν μια καλή ευκαιρία για μένα, δεδομένου π ρ ω τ ά ρ α... που είμαι, θα έβλεπα τα ωραία δημιουργήματα των κοριτσιών, τις τεχνικές απο κοντά. Όπως λέει ο σοφός λαός:Κάθε εμπόδιο για καλό. Καλύτερα που ακυρώθηκε, θα κατέληγε σε αποτυχία με όλα τα συνεπακόλουθα.... Συμφωνώ για το καλοκαιρινό bazaar προς Ιούνιο γιατί θα υπάρχει μεγαλύτερη γκάμα των δημιουργιών. Θάλεγα να έχει και μια ευρύτερη θεματολογία ποικίλης ύλης.Συγνώμη για την καλοπροαίρετη παρέμβαση μου, λόγω του που είμαι καινούργια!!! Αλλά σαν επισκέπτρια βλέπω όλες τις δημιουργίες και είναι η μία καλύτερη απο την άλλη!!!!Νάσαι καλά. Nandia Eleftheria είπε:
Καταλαβαίνω ότι πολλές μπορεί να στεναχωρηθήκατε που ακυρώσαμε το bazzar αλλά πρέπει να προσπαθήσετε να καταλάβετε τη θέση μας.

Η Σοφία και εγώ έχουμε υποχρέωση να εξασφαλίσουμε όχι μόνο την ομαλή έκβαση οποιασδήποτε εκδήλωσης διοργανώνουμε στο πλαίσιο του "Βάλε Φαντασία!" αλλά και την επιτυχία της και κυρίως τη καλή σχέση μεταξύ των μελών και τη διατήρηση του καλού κλίματος ανάμεσά μας.

Φανταστείτε λοιπόν να φτάνατε στο decadence και μετά από τη ταλαιπωρία που θα είχατε υποστεί για να ξεφορτώσετε (να σημειώσω εδώ ότι η στάθμευση απέξω είναι πάρα πολύ δύσκολη έως αδύνατη) να ανακαλύψετε ότι δεν έχετε που να βάλετε το πάγκο σας διότι ο χώρος είναι ήδη πιασμένος από τα υπόλοιπα κορίτσια! Υπάρχει ποτέ περίπτωση να μπορέσουμε ποτέ να στριμώξουμε 20 κορίτσια σε χώρο για το πολύ 15 χωρίς να υπάρξουν παρεξηγήσεις και τσακωμοί?

Συν του ότι ο άνθρωπος μας είπε ότι θα είχε και άλλες εκθέτριες, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα είχαμε το χώρο να κάνουμε τίποτα από αυτά που είχαμε σκοπό, τις επιδείξεις τεχνικών εννοώ, δεν θα ήταν καν στη τελική ένα δικό μας Bazaar. Απλά θα συμμετείχαμε η καθεμία ανεξάρτητα σε μια γενική έκθεση που δεν θα είχε τίποτα από το παρεϊστικο και τη ωραία ατμόσφαιρα του προηγούμενου bazaar μας διότι εκτός την ύπαρξη και άλλων εκθετριών θα ήμασταν και σε χωριστά δωμάτια μιας και ο χώρος δεν είναι ενιαίος.

Στο τέλος της ημέρας δε, θα έπρεπε να τα μαζέψουμε όλα και να τα ξανακουβαλήσουμε την επομένη το πρωί διότι ο χώρος το βράδυ λειτουργεί ως μπαρ.

Ανεξάρτητα λοιπόν με τη περιοχή που βρίσκεται το decadence ή με τον αν μας άρεσε ως χώρος , για τους παραπάνω λόγους, θεωρήσαμε ότι η απόπειρα να κάνουμε εκεί το Bazzar τη δεδομένη στιγμή θα ήταν εντελώς αποτυχημένη κυριως όσον αφορά την ταλαιπωρία των εκθετριών. Και ελπίζουμε να είναι σε όλες κατανοητό αυτό.

Όσον αφορά το ανοιξιάτικο bazaar που λέτε νομίζω ότι θα πρέπει να το πάμε μάλλον προς καλοκαιρινό, ώστε να μην κοντά στο Πάσχα και ο κόσμος να έχει και πάλι όρεξη για ψώνια. Θα έλεγα κάπου Ιούνιο αφού κλείσουν τα σχολεία.
Με αυτά τα θέματα ,καλά κάνατε και το ακυρώσατε.Να ζητάτε πάντως την βοήθειά μας σ'οτιδήποτε για να μην νιώθετε και το βάρος της ευθύνης.Προσωπικά, έχω χαθεί και απο την Μάγια λόγω εργασίας, αλλά σιγά -σιγά θα βρω ώρα και θα βοηθήσω σ'οτι θέλετε.Κορίτσια, πιστεύω πως ένα καλοκαιρινό bazaar είναι το καλύτερο,για να προλάβουμε να ετοιμαστούμε κιόλας.Μέχρι 15 Ιουνίου είναι καλά.Αν αποφασιστεί,είμαι μέσα πάντως!!Φιλιά σε όλες.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης