Το βράδυ της Παρασκευής 18-3-2011 ήταν η πρώτη μας συνάντηση στο εργαστήρι μου. ΄Εζησα μοναδικές στιγμές, καλύτερες απ΄αυτές που φαντάστηκα. Θέλω λοιπόν να  μεταφέρω, στα κορίτσια που δεν ήταν κοντά μας, την ατμόσφαιρα που επικράτησε. Ο μπουφές (που ξεχάσαμε να φωτογραφήσουμε) είχε τα πάντα. Σπιτικά γλυκά, αλμυρά, μηλόπιτα που αναποδογυρίστηκε ζεστή ζεστή, πορτοκαλόπιτα που ήρθε κατευθείαν από την Κεφαλλονιά, μπουγάτσα σπιτική, cookies, γλυκά του κουταλιού, κέϊκ πολλών γεύσεων, νηστίσιμα και μή, λικεράκια σπιτικά, χυμούς, καφεδάκι και μαστιχούλα. Τα κορίτσια μικρά και μεγάλα (15 γυναίκες), ΥΠΕΡΟΧΕΣ. Χάρηκα το γεγονός ότι η παρέα είχε πολλά νεαρά κορίτσια με πολλά ενδιαφέροντα. Μοναδική στιγμή η ανταλλαγή των χαρτοπετσετών. Πολύχρωμες χαρτοπετσέτες στρωμένες και τα κορίτσια να ξεχωρίζουν αυτή που τους άρεσε. Γέλια, φωνές, ερωτήσεις, εμπειρίες όλα ανάκατα. ΄Ολα πολύ ζωντανά!!!!!!!. Ατελείωτες οι συζητήσεις μας και η ώρα πέρασε τόσο γρήγορα, αλλά τόσο ευχάριστα. Γέμισαααααα!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχάριστες αυτές στιγμές. Σας ευχαριστώ γιατί με τιμήσατε με την παρουσία σας, ιδιαίτερα ευχαριστώ τα κορίτσια που ταξίδεψαν γι΄αυτή τη συνάντηση, την Βιργινία που ήρθε από την Κεφαλλονιά, την Ανθούλα, τη Φραντζέσκα και την Αγγελική που ήρθαν από τη Χαλκίδα, και ελπίζω να άξιζε τον κόπο το ταξίδι τους. Και φυσικά ευχαριστώ το Λευτεράκι μου (Ελευθερία) που πάντα είναι το κολλητάκι μου και μέχρι σήμερα ότι κάνουμε έχει μια εξαιρετική έκβαση μετά από κοινές σκέψεις και επιθυμίες που εκφράζουμε και οι δύο μας. Ελπίζω, η συγκεκριμένη βραδιά να γίνει η αρχή για άλλες ακόμα ωραιότερες. Και πάλι να πώ ότι είσασταν όλες ΥΠΕΡΟΧΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!!!!!

Προβολές: 140

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Και για του λόγου το αληθές ορίστε και φωτογραφίες!!!

Να και ο μπουφές μας!

και η ανταλλαγή χαρτοπετσετών!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης