Το βράδυ της Παρασκευής 18-3-2011 ήταν η πρώτη μας συνάντηση στο εργαστήρι μου. ΄Εζησα μοναδικές στιγμές, καλύτερες απ΄αυτές που φαντάστηκα. Θέλω λοιπόν να  μεταφέρω, στα κορίτσια που δεν ήταν κοντά μας, την ατμόσφαιρα που επικράτησε. Ο μπουφές (που ξεχάσαμε να φωτογραφήσουμε) είχε τα πάντα. Σπιτικά γλυκά, αλμυρά, μηλόπιτα που αναποδογυρίστηκε ζεστή ζεστή, πορτοκαλόπιτα που ήρθε κατευθείαν από την Κεφαλλονιά, μπουγάτσα σπιτική, cookies, γλυκά του κουταλιού, κέϊκ πολλών γεύσεων, νηστίσιμα και μή, λικεράκια σπιτικά, χυμούς, καφεδάκι και μαστιχούλα. Τα κορίτσια μικρά και μεγάλα (15 γυναίκες), ΥΠΕΡΟΧΕΣ. Χάρηκα το γεγονός ότι η παρέα είχε πολλά νεαρά κορίτσια με πολλά ενδιαφέροντα. Μοναδική στιγμή η ανταλλαγή των χαρτοπετσετών. Πολύχρωμες χαρτοπετσέτες στρωμένες και τα κορίτσια να ξεχωρίζουν αυτή που τους άρεσε. Γέλια, φωνές, ερωτήσεις, εμπειρίες όλα ανάκατα. ΄Ολα πολύ ζωντανά!!!!!!!. Ατελείωτες οι συζητήσεις μας και η ώρα πέρασε τόσο γρήγορα, αλλά τόσο ευχάριστα. Γέμισαααααα!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχάριστες αυτές στιγμές. Σας ευχαριστώ γιατί με τιμήσατε με την παρουσία σας, ιδιαίτερα ευχαριστώ τα κορίτσια που ταξίδεψαν γι΄αυτή τη συνάντηση, την Βιργινία που ήρθε από την Κεφαλλονιά, την Ανθούλα, τη Φραντζέσκα και την Αγγελική που ήρθαν από τη Χαλκίδα, και ελπίζω να άξιζε τον κόπο το ταξίδι τους. Και φυσικά ευχαριστώ το Λευτεράκι μου (Ελευθερία) που πάντα είναι το κολλητάκι μου και μέχρι σήμερα ότι κάνουμε έχει μια εξαιρετική έκβαση μετά από κοινές σκέψεις και επιθυμίες που εκφράζουμε και οι δύο μας. Ελπίζω, η συγκεκριμένη βραδιά να γίνει η αρχή για άλλες ακόμα ωραιότερες. Και πάλι να πώ ότι είσασταν όλες ΥΠΕΡΟΧΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!!!!!

Προβολές: 144

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

ευχαριστω πολυ!!!! Η χαρα ηταν ολη δικη μου.Γεμισα τις μπαταριες μου και νομιζω οτι γνωρισα πολλα αξιολογα κοριτσια με τα ιδια ενδιαφεροντα.Οσο τια την οργανωση .....ηταν υπεροχη!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΛΥΚΙΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΣΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΖΕΣΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΕΝΑΙΟΔΩΡΗ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ.

Σόφι μου γλυκιά...ήθελα να σοου πω ένα μεγάλο ευχαριστό για τη φιλοξενία:πέρασα τέλεια και επειδή λένε ότι η πρώτη εντύπωση είναι αυτή που μένει....κατάλαβες πόσο ξετρελάθηκα!!!!πέρασε η ώρα και δεν κατάλαβα πώς...Εγώ θα ξαναέρθω έστω για μία ωρίτσα να πιούμε καϊφέ, να πάρω και τη δόση μου. ΣΑας φιλώ όλες κορίτσια!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σόφι μου ,σήμερα μιλάω με ΦΟΥ και Δήμο Δάφνης και θα σας ενημερώσω!

Σοφία.....ΖΗΛΕΥΩ....ΖΗΛΕΥΩ.....ΖΗΛΕΥΩ...... μακάρι  σε  κάποια  άλλη  συνάντηση  να  τα  καταφέρω...βλέπεις  η  δουλειά  και  οι  οικογενειακές  υποχρεώσεις.......Χαίρομαι  όμως  αφάνταστα  που  περάσατε  καλά!!!!!

Σοφια μας τα περιγράφεις τόσο ωραία παυ ειναι σαν να ειμασταν εκει και εμεις οι (καημενες )επαρχιωτοπουλες Να ειστε ολες καλα με υγεια και να περνατε παντα ευχαριστα, οσο για μενα  για να δω καποτε αυτες οι κολωυποχρεωσεις θα με αφησουν που θα παει και τοτε θα ερθω στην πρωτευουσα και στην συναντηση Φιλια σε ολες!!!!!!!
distixos den mporesa na  erto zilepsa polly............................
Και γω ζηλέυω βρε κοριτσια....Υπόσχομαι όμως πως θα μαζεύτουμε και στο δικό μου εργαστήρι κάποια στιγμουλα!!Υπάρχει κάτι νεότερο για το bazaar?Σοφία,πολλά φιλιά !!!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα Σοφία...για την άψογη φιλοξενία αλλά και για τις γνώσεις μου μας μοίρασες απλόχερα...Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε υπέροχα..ένοιωσα τόσο άνετα με κάνατε να ξεχάσω την δύσκολη μέρα που είχα στην δουλειά και να φορτίσω και πάλι τις μπαταρίουλες μου. Άξιζε και παρ άξιζε τον κόπο Σοφία μου και μακάρι να το επαναλάβουμε σύντομα και να έρθουν όλα τα κορίτσια.Ένα ακόμα ευχαριστώ στην Ανθούλα & την Φρατζέσκα που συν ταξιδέψαμε!!!! Φιλιά πολλά σε όλες!!!
Σοφούλα και βέβαια άξιζε το κόπο το ταξίδι μας όσο αφορά εμάς.ήταν ένα υπέροχο απόγευμα με γελαστά πρόσωπα,όλες ήταν υπέροχες αλλά ειδικά η καταπληκτική σου φιλοξενία και το ζεστό αγκαλιασμά σου όταν μας είδες.είμαι πολύ χαρούμενη και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.
Τί να πω εγώ?Τα ε'ιπαν όλα οι προλαλήσασες.Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Σοφάκι,που με το μόνιμο χαμόγελό της και την μεγάλη και ζεστή καρδιά της ,μόλις την γνωρίσεις νοιώθεις ότι την ξέρεις από παλία.Να είσαι πάντα καλά και πάντα τέτοια........Φιλάκια
Πραγματικά ήταν ένα υπέροχο απόγευμα!  Το ζεστό καλωσόρισμα της Σοφίας σε προδιαθέτει πάντα για την όμορφη συνέχεια. Πραγματικά ήταν όλες υπέροχες - όπως πάντα άλλωστε!!! Γλυκές και πρόθυμες να μοιραστούν γνώσεις και να συμβουλέψουν. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που ανήκω σ' αυτό το παρεάκι! Αντε να το επαναλάβουμε σύντομα και εύχομαι να καταφέρουν να έρθουν και οι "επαρχιωτοπούλες" να τις γνωρίσουμε και από κοντά.
Είμαι πολύ χαρούμενη που μαζευτήκαμε και πάλι και τα είπαμε από κοντά! Από εδώ και στο εξής να το κάνουμε συχνά! Και όχι μόνο για καφέ, να κάνουμε και καμία δουλειά!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης