Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6886

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλημέρα στην δημιουργική συντροφιά σας!!!!!!!!!!!!Με λένε Κυριακή Μαλέτσικα και ζω στα όμορφα Χανιά...

Την παρέα σας την γνώρισα εδώ και κάποιε μέρες απτην δασκάλα μου Βικτωρία.Πέρασα βασικό σεμινάριο πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά έχω παθιαστεί!!!!!!¨Οταν δημιουργώ.... θα ήθελα να μου επιτραπεί να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην Βικτωρία για την ευγένεια του χαρακτήρα της πρώτα,αλλά και για την πραγματικά επαγγελματική της δουλειά....με δίδαξε με πολλή μεταδοτικότητα και απαντούσε και απαντάει σε όλες τις τηλεφωνικές...απορίες μου με αληθινό ενδιαφέρον και γλυκό χαμόγελο...Σας ευχαριστώ και σας συγχαίρω όλες!!!!Σας εύχομαι ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και καλή συνέχεια στην δημιουργική πορεία σας.....

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ...

ΕΥΧΟΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΦΑΝΤΑΣΙΑ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ & ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.

ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΑ & ΣΑΣ ΕΨΑΧΝΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ BAZAAR ΤΩΝ ΠΡΟΣΚΟΠΩΝ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΓΙΑΥΤΗ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ & ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΣΑΣ.

ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ & ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ, ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ & ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΩ & ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ & ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ xeirotexnies-lias.blogspot.com

Καλημέρα σε όλες και από μένα! Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να έχετε υγεία και ό,τι άλλο επιθυμείτε στη ζωή σας. Καλώς ήρθατε στο παρεάκι μας! Με τόση ανταπόκριση πάντως η αλήθεια είναι ότι είμαστε έτοιμες να ξεκινήσουμε και πάλι πολύ δυναμικά με πολλές δημιουργικές συναντήσεις εντός και εκτός Αθηνών!

Καλημέρα και απο εμενα! μολις γραφτηκα και ελπιζω να βοηθηθω απο το σαιτ σας. Η απασχοληση μου με μικρα καλλιτεχνικα εργακια ξεκινησε κατα την προετοιμασια του γαμου μου, οπου εφτιαξα παρα πολλα πραγματα μονη μου. Ξεκινησα μετα να βαφω σε γυαλι και να διακοσμω - ζωγραφιζω γυαλινα αντικειμενα και καποια στιμη επεσα και στην τεχνικη ντεκουπαζ. Ασχετη κι εγω, αλλα σιγα σιγα μαθαινω και μπορω να πω ενα μεγαλο ευχαριστώ γιατι ειστε πολυ κατατοπιστικοι για εμας τις αρχαριες! Μακαρι κι εγω με την σειρα μου να φτασω να βοηθαω αλλους! Καλως σας βρηκα!

Καλησπέρα .Δεν ξέρω από decoupage ,αλλά θέλω πολύ να μάθω γιατί όλα αυτά που φτιάχνετε είναι καταπληκτικά.Τη σελίδα τη βρήκα τυχαία αλλά είναι πολύ ενημερωμένη και σας αξίζουν συγχαρητήρια γιατί έχετε κάνει εξαιρετική δουλειά.Ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω και εγώ κάποια πράγματα.Καλή συνέχεια!

γεια σας. ειμαι 44  απο ενα χωριο της λαρισας.εχω μια κορη 23 & ενα γιο 19 και τωρα που οι υποχρεωσεις μου εχουν ελατωθει ( παιδια ,πεθερικα,κλπ) αρχισα δειλα δειλα να κανω πραγματα που μου αρεσαν και δεν ειχα χρονο να ασχοληθω. χαιρομαι πολυ που ειμαι στην παρεα σας και καμαρωνω τα εργα σας. μακαρι κοντα σας και με τη βοηθεια σας να τα καταφερω και εγω τοσο καλα οσο εσεις!!!!!

Καλησπερα σε ολες!!!!  ........Πριν καποιους μηνες μιλουσα με μια κυρια και με ρωτουσε για την τεχνη της αγιογραφιας.Καποια στιγμη μου ειπαι οτι ασχολειτε με το ντεκουπαζ.Δεν τη ρωτησα, αλλα ουτε και αυτη μου ειπαι κατι σχετικα με αυτο.Προ καιρου θυμηθηκα την λεξη και την πληκτρ. στο google και τοτε... οοοοοοο!!!!!! μπηκα σε ενα θαυμαστο κοσμο!!!! Απο τοτε εξερευνω αυτο τον κοσμο ψαχνω,διαβαζω,βλεπω μεχρι που βρηκα το "Βαλε φαντασια"!!!και γραφτηκα πριν λιγες μερες με χιλια βασανα...(δεν εχω ιδεα απο διαδικτυακη επικοινωνια δεν ξερω σχεδον τ-ι-π-ο-τ-α, καθε βοηθεια καλοδεχουμενη).Μπραβο! για την οργανωμενη και ωραια δουλεια που κανετε στο σαιτ σας.Βλεπω πως βοηθαει, η μια κοπελα την αλλη και χαιρομαι που βρισκομαι στην παρεα σας γιατι πιστευω οτι θα περασω ομορφα!!!Μεχρι να δημιουργισω κατι  και να μπορω να σας το παρουσιασω,θα μου επτρεψετε να θαυμαζω! τα καταπληκτικα εργα σας και να ζηταω την πολυτιμη βοηθεια σας. Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα!!!!!  Πολλα φιλια!

Σοφια μου σε ευχαριστω για το καλωσορισμα!Πρωτα πρωτα μη μου λες για "γλυκα" ειμαι εθισμενη με αυτα...και λογο προωρης εμμηνοπ. καταλαβαινεις.... Αποφευγω τη ζυγαρια, εχω τσακωθει με τα ρουχα μου και μονο στα παπουτσια μου χωραω χα! χα! χα! ...υγεια... Οσο για ομορφες δημιουργιες ζεστο καφεδακι και πολυ πολυ γελιο, μετα χαρας!!! Με εχετε παρασυρει στον κοσμο σας και ειναι ωραια...!!! Βλεποντας τις φωτο με τις δημιουργιες των κοριτσιων,σιγα σιγα καταλαβαινω τις δυνατοτητες που εχει  το/η ντεκουπαζ σε αρμονικο παντα συνδιασμο με αλλα υλικα και τεχνικες.Μπορει να μην εχω ιδεα απο την τεχνικη, και πως χρησιμοποιουμε τα διαφορα υλικα ομως πιστευω οτι υπαρχουν ορια...τα οποια δεν πρεπει ξεπερναμε για να εχουμε καλαισθητα αποτελεσματα.Αφηνω τα σχολια μου σε καποια απο τα εργα των κοριτσιων με πολυ προσοχη, δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που κανω, εσεις ως πιο ειδικες διορθωστε με.Οταν με το καλο αρχισω και 'γω να σας παρουσιαζω δημιουργιες μου (ερε γλεντια...) θα περιμενω με λαχταρα τα ουσιαστικα σχολια σας!!!!      ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ     Φιλια σε ολα τα κοριτσια-φιλαρακια μας, οπως λες.

Καλησπέρα. Είμαι η Άννα και χαίρομαι που υπάρχει μαζεμένο υλικό σε ένα site, σαν το δικό σας, για το decoupage. Είναι λίγος καιρός που ασχολούμαι με την τεχνική, μαθαίνω ακόμα... Άλλωστε κάπως έτσι έφτασα και σε σας. Ψάχνοντας... :))))

Μου αρέσει να ασχολούμαι με διάφορα, λίγο από όλα. Κοσμήματα, διακόσμηση, χειροτεχνίες κλπ. Έχω φτιάξει κι εγώ ένα blog και εκεί δημοσιεύω ότι δημιουργώ, περνώντας ευχάριστα λίγες ώρες.

http://searchreadshare.blogspot.com

αυτό είναι το blog μου, όποια θελήσει μπορεί να το επισκεφθεί, θα χαρώ πολύ.

Γεια χαρά

Γεια σου Άννα, καλώς ήρθες στο σπιτάκι μας! Ελπίζω να βρεις πολλά ενδιαφέροντα πραγματάκια εδώ μέσα! Πολύ ωραίο το blog σου, πέρασα μια βόλτα!

Καλησπέρα σε όλους. Μπήκα σήμερα μόλις στην σελίδα και μου αρέσει πολύ. Δειξτε μονο λίγη υπομονή μαζί μου γιατί είμαι σχετικά πρωτάρα σε αυτό το είδος της επικοινωνίας. το μπλογκ μου είναι υπο κατασκευή, το παλεύω ακόμα να το φτιάξω..

Λοιπον, μου αρέσει πολύ η διακόσμηση, οι τεχνοτροπίες βαφής σε τοιχους και έπιπλα και η ζωγραφική. Με όλα αυτά ασχολούμαι και επαγγελματικά τα τελευταια δέκα χρόνια. το decoupage το ανακάλυψα τους τελευταίους μηνες και μου αρέσει πάρα πολύ. Την Παρασκευή ετοιμάζομαι να δειξω αυτά που έχω κάνει σε αρκετές φίλες μου και δεν σας κρύβω οτι έχω αγωνία.

Οταν θα καταλάβω ακριβώς πως γίνεται θα αναρτήσω και εδώ κάποιες φωτογραφίες. Ειπαμε ότι είμαι πρωτάρα...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγω νεα στη παρέα σας και ασχοληθεί πολύ λίγο με το decoupage. Μια βασικη ερώτηση. Όταν λέμε αστάρι για βάση - το χρησιμοποιούμε σε όλες τις επιφάνειες ( εκτος κερι-σαπουνι) και γιατί? Τι τυπο πρεπει να ζητησω και δεν κάνει σε ενα πηλινο π.χ να κάνω τη βάση με ακρυλικό χρωμα??

Πολλες ερωτήσεις μαζί ε?? Βοήθεια!!!  Εύχομαι σε όλους καλές δημιουργίες και ευελπιστώ να ανβάσω συντομα εργάκια..

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης