Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6466

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλώς μας ήρθες Ρένα! Όλες λίγο πολύ καταπιανόμαστε με διάφορα πράγματα, το decoupage είναι ο κοινός παρονομαστής μας! Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο είναι καταφέρνει κανείς να συνδυάζει διάφορες τεχνικές και να δημιουργεί έργα μοναδικά και ιδιαίτερα!
Καλημέρα κορίτσια !!!Αυτό που θέλω να πω είναι πως λατρεύω αυτή την τεχνική ,μου αρέσει παρα πολύ το Βάλε φαντασία>>,θαυμάζω συνεχώς τα έργα των μελών και μαθαίνω απο αυτά.Τα σχόλια μου δεν είναι συχνά λόγω έλλειψης χρόνου και θέλω να με συγχωρήσετε γιαυτό !Πάντως οι δημιουργίες όλων ειναι ξεχωριστές !!!!Θέλω επίσης να ευχαριστήσω και τη Σοφία και την Ελευθερία για τις οδηγιες που δίνουν . Κορίτσια με έχετε βοηθήσει πάρα μα πάρα πολύ .Σας ευχαριστώ πραγματικά !!!!Καλή σας μέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!!!!
Καλημέρα Ειρήνη! Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια! Συμμετοχή δεν σημαίνει μόνο αφήνω σχόλια σε φωτογραφίες, ο καθένας συμμετέχει στο βαθμό που θέλει και μπορεί, είτε ανεβάζοντας έργα, είτε γράφοντας σχόλια, είτε κουβεντιάζοντας στο chat ή γενικότερα με όποιον τρόπο θέλει! Το μόνο που μετράει, είναι εσείς να νοιώθετε ότι βρίσκετε εδώ μέσα αυτό που θέλετε!

Χαίρετε και από μένα!!! Πριν λίγες μέρες έγινα μέλος σε αυτό το φιλόξενο σπιτάκι και είμαι πολύ ενθουσιασμένη! Ήδη έλυσα κάποιες απορίες μου και έμαθα και νέα πράγματα! 

Από παλιά με συγκινούσε οτιδήποτε χειροποίητο και η ιδέα του να "παίρνεις κάτι που είναι για πέταμα και να το αξιοποιείς". Με την τεχνική ντεκουπάζ βρήκα αυτό που μου ταιριάζει!

Είμαι λίγο αρχάρια σε σχέση με τα φόρουμ αλλά ελπίζω να τα πάω καλά στη συνέχεια! Ευχαριστώ όλες σας για την διάθεση να βοηθήσετε και σας εύχομαι υγεία και καλές δημιουργίες!

Φιλιώ καλώς ήρθες στο σπιτάκι μας! Ελπίζουμε να βρεις εδώ μέσα ό,τι χρειάζεσαι περί decoupage και όχι μόνο. Το σίγουρο είναι ότι το παρεάκι μας έχει πολλές αξιόλογες κοπέλες, που είναι πάντα γλυκές και πρόθυμες να βοηθήσουν. Σου εύχομαι καλές δημιουργίες!

Καλησπέρα σε όλους!!

Έγινα μέλος πριν μια-δυο μέρες και ήδη έχω μάθει πολλά καινούργια πράγματα και έχω εμπλουτίσει αυτά που ήδη ήξερα..και χαίρομαι ιδιαίτερα γι'αυτό!!Ανυπομονώ να περάσω από την θεωρία στην πράξη, γι'αυτό και περιμένω ενημερώσεις για συναντήσεις και όχι μόνο..!

Χαίρομαι που βρίσκομαι στην παρέα σας!

Τατιάνα καλώς ήρθες στο παρεάκι! Βέβαια μας ήρθες σε περίοδο διακοπών που είμαστε λίγο low profile αλλά από Σεπτέμβρη έχουμε πολλά να κάνουμε!

καλησπέρα κι από εμένα και καλώς σας βρήκα!!! Ασχολούμαι κι εγω με το decoupage και μολις ανακάλυψα αυτη την παρεούλα!! Να σας δείξω και το blog μου? http://nektariap.blogspot.com/2011/08/blog-post.html

ελπιζω να τα λεμε συχνα..

Καλησπέρα κι ευχαριστώ πολύ που με δεχτήκατε στη συντροφιά σας. Ανακάλυψα τυχαία την τεχνική με τις χαρτοπετσέτες από κάποιο μαγαζί στην Αθήνα, αγόρασα κάποια υλικά κι έκανα δυο αποτυχημένες προσπάθειες. Σας βρήκα ψάχνοντας να φτιάξω ένα βιβλίο ευχών για το γάμο της εξαδέλφης - ανηψιάς μου που την έχω σαν αδελφή μου. Έχω σπουδάσει διακόσμηση και στο μακρινό παρελθόν έχω ασχοληθεί με πάρα πολλές κατασκευές (μακέτες, μπατίκ, πηλό, γύψο, κολάζ, πολυμερικό πηλό, αλεύρι κι αλάτι, ζωγραφική σε γιαλί με σμάλτο και με άμμο, χαρτοπολτό και πολλά πολλά άλλα) αλλά καμιά δεν με κράτησε για πολύ. Είμαι με τα φεγγάρια μου... Πιο πολύ καιρό έχω ασχοληθεί με τη φωτογραφία. Δεν ξέρω αν θα σας δείξω κάποτε μια δική μου κατασκευή, θα ήθελα όμως να μου επιτρέπετε να βλέπω τις δικές σας και να μαθαίνω κάποιες τεχνικές που μου είναι τελείως άγνωστες. Εύχομαι να περνάτε καλά και να χαμογελάτε πάντα!

ευχαριστω καταρχην που με δεχτηκατε ως μελος σας. Ασχολουμε με το ντεκουπαζ περιπου εξι μηνες.Εχω μαθει αρκετα πραγματα μεσα απο το διαδικτυο χωρις παρακολουθηση καποιων σεμιναριων και εχω ορεξη και διψα για να μαθω ακομα περισσοτερα με την βοηθεια την δικια σας φυσικα! Προσπαθω να φτιαξω το προφιλ μου,δυσκολευομαι λιγο γιατι δεν εχω ξαναασχοληθει αλλα πιστευω πως θα τα καταφερω.Ευχαριστω και παλι και συγχαρητηρια για την υπεροχη σελιδα σασ

Ευχαριστώ πολύ Σοφία για το καλωσόρισμα. Θα ήμουν ιδιαίτερα χαρούμενη αν μπορούσα να βοηθήσω. Όμως, δυστυχώς, δεν μπορώ. Ο κύριος λόγος είναι ότι μόνο σπούδασα διακόσμηση και δεν εξάσκησα ποτέ το επάγγελμα. Εδώ δεν μπορώ να πουλήσω κάτι χειροπιαστό πως θα μπορούσα να πουλήσω ιδέες; Μου άρεσαν όμως πάρα πολύ οι μέρες που στη σχολή δημιουργούσαμε με όλες αυτές τις πρωτόγνωρες τεχνικές. Και ο δεύτερος λόγος είναι ότι από τα 22 μου εγκατέλειψα οριστικά την Αθήνα που γεννήθηκα και μεγάλωσα και τώρα ζω με την οικογένειά μου σ' ένα πανέμορφο, ημιορεινό χωριό που βλέπει τη θάλασσα και το ηλιοβασίλεμμα, σ' ένα πολύ μακρινό νησί. Ξεκίνησα πάντως δυναμικά: έψαξα και βρήκα τα πινέλλα μου και τις μπογιές μου, τα φύλαξα σ' ένα όμορφο κουτί που κάποτε θα φτιάξω και έβαψα την πρώτη μου κρεμάστρα άσπρη!!!! Τώρα περιμένει υπομονετικά στη βεράντα να στεγνώσει. Αν βγει καλή θα σας τη δείξω! Να είστε πάντα καλά και να περνάτε όμορφα! 

SOFIA DHMOPOULOU είπε:
Μαριλού καλώς ήρθες κοντά μας. Χαιρόμαστε που το σπιτάκι μας εκτός από φιλόξενο, δραστήριο και ανοιχτό το βρίσκει κανείς και πολύ εύκολα, χωρίς ιδιαίτερο ψάξιμο. Είσαι λοιπόν μια πολυπράγμων γυναίκα και έτσι πιστεύω ότι θα μας φανείς και ιδιαίτερα χρήσιμη, αν μένεις Αθήνα (δεν αποκλείουμε και την επαρχία, θάρθουμε) , να προσφέρεις γνώσεις σου κάνοντας κάποιο σεμινάριο. Σε καλοσωρίζουμε και ειμαστε στη διάθεσή σου για οτίδήποτε χρειαστείς. Χαιρόμαστε που ανήκεις στο παρεάκι μας.

Καλημέρα, καλό μήνα. Είδα ένα ωραίο σπιτάκι, χτύπησα και μου ανοίξατε...ευχαριστώ.

Είμαι η Ελένη και ασχολούμαι με διάφορα πραγματάκια....

Πρώτο και καλύτερο το decoupage. Από τότε που το ανακάλυψα  τα περισσότερα αντικείμενα σπίτι μου άλλαξαν όψη, αντικείμενα που κάποιος άλλος θα τα πετούσε γιατί θα του ήταν άχρηστα τα μαζεύω σε μιά αποθήκη στο σπίτι και όταν φτάσει η ώρα τους τα περιλαβαίνω και τους αλλάζω τα φώτα... Άλλα από αυτά μένουν στο σπίτι, άλλα μου τα εξαφανίζει η Ελισάβετ ( η κόρη μου ) άλλα χαρίζω και κάποια από αυτά πουλάω.

Δουλεύω επίσης αρκετά με τον χαρτοπολτό, τον πηλό και συνέχεια ψάχνομαι γιά νέες ιδέες και καινούρια υλικά.

Είμαι σίγουρη ότι εδώ που ήρθα θα περάσω καλά. Αν θέλετε να δείτε το blog μου και μερικά από αυτά που έχω φτιάξει δείτε εδώ

http://elenigaziart.blogspot.com/

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

Η τεχνική εφέ φωτός

Ξεκίνησε από τον/την Olgad στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Olgad 18 Ιουν. 2 Απαντήσεις

Stamperia Βερνίκι Αδιαβροχοποίησης Wash It - 80ml

Ξεκίνησε από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ 4 Απρ. 2 Απαντήσεις

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΛΛΑΣ ΓΙΑ DECOUPAGE

Ξεκίνησε από τον/την ΦΥΝΤΑΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 30 Μαρ. 4 Απαντήσεις

Καλώς ήλθατε στο "Βάλε Φαντασία!!!!"

Ξεκίνησε από τον/την Crafter στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Λίζα Δουκάτα 23 Μαρ. 300 Απαντήσεις

© 2017   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης