Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6888

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλησπερα Ελευθερια σ ευχαριστω για την πληροφορια.

Καλησπερα κοριτσια...Επειδη ειμαι κι εγω εκτος Αθηνων, και συγκεκριμενα Βολο, γινονται και παρουσιασεις ή σεμιναρια εκτος Αθηνων?

Με λένε Ματίνα εντελώς τυχαία βρήκα τη σελίδα σας και έμεινα καταενθουσιασμένη από τις δημιουργίες σας. Πριν από δύο μήνες άρχισα να ασχολούμε με το decoupage παρακολουθώντας ορισμένα σεμηνάρια και είμαι πολύ χαρούμενη που έδωσα μια ακόμη νότα ευχαρίστησης στην ζωή μου. Είμαι από τη Λάρισα ,παντρεμένη και έχω δύο παιδιά. Και πάλι σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας. Ευχομαι σε όλους καλό βράδυ.

Και πάλι σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλους καλή ανάσταση και καλό πάσχα με υγεία

Καλημερα σε ολους!Ειμαι η Βικυ και προσφατα εγινα κι εγω μελος της παρεας σας.Πριν λιγο καιρο αρχισα να ασχολουμαι
με το decoupage και οχι μονο.Ολα ξεκινησαν απο φωτογραφιες που εβλεπα στο διαδυκτιο (εννοω και τις δικες φυσικα) και αυτο ηταν εθιστικα.Βεβαια βοηθησε το γεγονος οτι εχω πολυ ελευθερο χρονο,θυμα περικοπων βλεπετε.Οι χειροτεχνιεςειναι η καλυτερη μορφη ψυχοθεραπειας για εμενα.Οι συμβουλες σας ειναι πολυτιμες για μια αρχαρια.Μπραβο για την υπεροχη δουλεια που κανετε!

Καλησπερα σας !!!!!Βασικα να πω συνχαρητηρια για τις δημιουργιες σας.Κατα τυχη σας βρηκα εψαχνα κατι σχεδια κ ανακάλυψα τη σελιδα σας.Δεν εχω καμια σχεση με αυτη την τεχνικη αλλα οπως τα διαβασα μου αρεσε κ σκέφτομαι να ξεκινησω !!!!!Καλο σας απογευμα .Αναστασια

Καλημέρα σας κ καλώς σας βρήκα !!!! Είμαι η Μαρία κ έχω μπει εδώ κ λίγες μέρες στην παρέα σας...Σας ευχαριστώ πολύ που με καλοδεχτήκατε !!!! Τί να πω, έχω εντυπωσιαστεί από τα έργα σας, είστε όλες κ όλοι καταπληκτικοί...Έχω σπουδάσει γραφίστας πριν από αρκετά χρόνια, αλλά μόνο για λίγο ασχολήθηκα με την τέχνη μου,ήμουν τυχερή - άτυχη μιας κ εμείς τότε τα κάναμε όλα στο χέρι κ όχι με τα κομπιούτερ που γίνονται τώρα...καταλαβαίνετε γιατί λέω ¨τυχερή¨κ γιατί ¨άτυχη¨...Δούλεψα λοιπόν σαν σχεδιάστρια σε τεχνική εταιρία για αρκετά χρόνια στη Θεσσαλονίκη...Τα τελευταία 15 χρόνια όμως ζω στην Θάσο, απ΄όπου κ κατάγομαι. Μια ζωή θυμάμαι τον εαυτό μου κάτι να φτιάχνει...άλλα πολύ ερασιτεχνικά κ πρόχειρα, άλλα πιο ¨επαγγελματικά¨ αλλά πάντα με πολύ μεράκι κ αγάπη.... Τα τελευταία χρόνια έχω ένα μαγαζάκι με είδη σπιτιού (διακοσμητικά, μικροέπιπλα κλπ) Με το decoupage καταπιάστηκα πέρσι την Ανοιξη, όταν θέλησα να κάνω κάτι διαφορετικό για τις πασχαλινές λαμπάδες που φτιάχνω στο μαγαζί...ε αυτό ήταν κόλλησα ....Ημουν όμως κ τελείως άσχετη κ εδώ στη Θάσο από ενημέρωση τίποτα...Internet λοιπόν...Ό,τι έμαθα, το έμαθα εδώ μέσα...λίγα πράγματα βέβαια...με  τίποτα δεν συγκρίνεται με τα καταπληκτικά σεμινάρια που γίνονται κ που πάντα ζηλεύω (με την καλή έννοια βεβαίως βεβαίως). Ψάξε ψάξε σας βρήκα κ είμαι πολυ ευτυχισμένη γι αυτό, γιατί επιτέλους θα αποκτήσω φίλες με κοινά ενδιαφέροντα, που θα έχουν όλη την καλή διάθεση να με συμβουλέψουν, να μάθω απο αυτές αλλά κ να βοηθήσω κ εγώ με τις λίγες μου γνώσεις (ακόμα) όσους μπορώ.....Ευχαριστώ για όλα όσα έμαθα αυτές τις λίγες μέρες που μπαίνω στα σπιτάκια σας, είναι πολύ πολύτιμα για μένα....Εχω φτιάξει κάποια πράγματα κ θα ήθελα πολύ να σας τα δείξω να μου πείτε τη γνώμη σας κ θα το κάνω μόλις καταφέρω να μάθω πως μπορώ να περάσω τις φωτο εδώ μέσα (κ σ αυτό άσχετη είμαι, βοήθειες δεκτές...) Αυτά τα ολίγα για μένα, ελπίζω να τα λέμε  συχνά...Πολλά φιλιά!

Γεια σου Μαρία και καλώς μας ήρθες! Φαντάζομαι ότι σίγουρα θα έμαθες πολλά χρήσιμα πράγματα με τέτοιου είδους σπουδές! Σίγουρα το να τα κάνεις όλα με το χέρι είναι πολύ πιο ουσιαστικό.

Για ό,τι χρειαστεί να ρωτήσεις είμαστε στη διάθεσή και περιμένουμε να δούμε έργα σου!

1. καλησπέρα σας ευχαριστώ για την αποδοχή!!!!!! είμαι καινούρια και εντελώς αρχάρια στο πιο καταπληκτικό hobbi των εποχών,ελπίζω να μην είμαι υπερβολική αλλά έτσι νιώθω. Έχω πάρει αρκετές πληροφορίες από όλους σας διαβάζοντας σας οι οποίες θα με βοηθήσουν στο να κάνω ένα καλό ξεκίνημα και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!εδώ και 2 εβδομάδες έχω πάρει υλικά από ενα βιβλιοπωλείο και ξεκινησα δειλά δειλά φτιάχνοντας βαζάκια απο σαλτσα είτε με χαρτοπετσέτα είτε με ριζόχαρτο,το πρόβλημα μου είναι οτι δεν τα πάω καλά με τις φωτοσκιάσεις!!!!!! δεν το εχω με το ταμπονάρισμα μήπως υπάρχει εύκολος τρόπος να το κάνω? να προσθέσω ότι τα χρώματα που πήρα είναι τέμπερες και το έκανα εν γνώση μου για καθαρά οικονομικούς λόγους....επισης θα ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει καποιο άρθρο η site που να εξηγεί τι είναι το κάθε υλικό καθότι αρχάρια!!!!!!!!!!!!!!!! όπως gesso ασταρι κτλ!!! ελπίζω να μην σας κούρασα!!!!!!! και πάλι ευχαριστώ!!!!!
Ζωή καλώς ήρθες. Όχι τέμπερες για φωτοσκιάσεις. Ακρυλικά πρέπει να πάρεις.

Ζωή σχετικά με υλικά και τεχνικές δες εδώ. http://decoupage.ning.com/notes/index/allNotes

Καλησπέρα κι από μένα! Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό τις αναρτήσεις σας και τα όμορφα έργα σας. Έχω ασχοληθεί αρκετά με τη ζωγραφική και το στένσιλ, αλλά το ντεκουπάζ είναι ένα κομμάτι που ενώ μου αρέσει πολύ σαν αποτέλεσμα δεν έχω καταφέρει να το ξεκινήσω. Προσπαθώ να καταλάβω από τις οδηγίες σας αν και έχω αρκετές απορίες ακομη. Είμαι 53 ετών μητέρα 2 μεγάλων πλέον αγοριών, καθηγήτρια Γαλλικών αλλα στον ελεύθερο χρόνο μου μου αρέσει να ασχολούμαι ομορφαίνοντας το χώρο γύρω μου με απλά υλικά ή να επισκευάζω πράγματα που αλλιώς θα ήταν για πέταμα.

Επιπλέον προσπάθησα να ανοίξω ένα θέμα στις Τεχνικές για να ρωτήσω κάποιες απορίες μου αλλά δεν τα κατάφερα. Ίσως οι διαχειρίστριες μπορέσουν να μου δώσουν οδηγίες και να με βοηθήσουν.

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες και καλές γιορτές.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης