Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6888

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Γεια σου Κωνσταντίνα μου! Χαίρομαι που σε βρίσκω εδώ. Διάβασα μερικά τόπικ στο φόρουμ και η παρεούλα εδώ φαίνεται πολύ όμορφη. Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα όλα τα κορίτσια

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ KONSTANTINART είπε:

Καλημέρα Lia Del. Χαίρομαι που μπήκες σε αυτόν τον χώρο. Σε γνώρισα από κοντά στο μάθημα που κάναμε και πραγματικά έδειξες να το απολαμβάνεις. Καλως ήρθες λοιπόν.

Καλησπερα

Χαιρομαι που ειμαι στην παρεα σας !

θαυμαζω τις δημιουργιες σας και διαβαζω με ενδιαφερον τις αποψεις σας !

με μικρη εμπειρια στον Ντεκουπαζ ακομη ελπιζω οτι θα καταφερω να ετοιμασω κατι ομορφο στο μελλον !

Στελνω την Αγαπη μου σε ολες σας !

Μαιρη Αυγουλεα

Καλησπέρα. Σας βρίκα χτες τυχαία που έψαχνα στο ιντερνετ για ιδέες για decoupage.Με λένε Χριστίνα και για πρωτη φορά προσπάθησα να ασχοληθώ με το ντεκουπαζ με χαρτοπετσέτα πριν 2 χρόνια αλλά δεν τα πολυκατάφερα και εγκατέληψα νωρίς την προσπάθεια. Πριν λίγες μέρες πήγα τυχαία σε ενα σεμινάριο για ντεκουπάζ και αυτό ήταν. Ξανακόλλησα το μικρόβιο. Αυτή τη φορά με ριζόχαρτο και είχα επιτυχία. Τώρα πιο οργανωμένα παρακολούθησα σεμινάρια για κρακελέ και τεχνική παλαιωσης. Εμαθα καινούργια πραγματα και έχω ενθουσιαστεί. Τώρα πια δεν θα εγκαταλείψω... Χάρηκα που σας βρίκα. Θα μπαίνω να μαθαίνω και να σας δείχνω δημιουργίες μου. Φιλάκια!!!  

καλησπέρα-χθες έκανα το πρώτο μέρος  του σεμιναρίου για Δεκουπαζ και έπαθα πλάκα-ήταν τόσο συναρπαστικό που δεν μπορούσα να κοιμηθώ-υλικά, χρώματα, κόλες, μοτίβα... Αύριο τελειώνουμε-είναι 9 ώρες συνολικά και θα ήθελα να σας ρωτήσω σε ποσό καιρό οι δημιουργίες σας αρχίζανε να σας ικανοποιούν γιατί μου φαίνεται  ότι  μόλις απομακρυνθώ από την δασκάλα δεν θα καταφέρω τίποτα...  

Συνημμένα:

Χαίρεται σε όλη την παρέα! Εδώ και 4 χρόνια που έχουμε βάλει ιντερνετ, ανακάλυψα τυχαία το ντεκουπαζ.
Έβλεπα τις δημιουργίες, διάβαζα ό,τι αφορούσε την τεχνική και ό,τι βρισκόταν μπροστά μου.... αλλά δε μου δοθηκε η ευκαιρία να τα εφάρμοσω. Δίσταζα λόγω κόστους υλικών, γιατι εδώ στην επαρχια είναι λίγο τσιμπιμένα, απ΄το ιντερνετ φοβομουν να παραγγείλω, τα σεμιναρια που γίνονται κατα καιρούς μου ήταν  δύσκολο να συμετάσχω... Τελικά όμως  ο δήμος στον οποίο υπάγομαι δημιούργησε μια ομάδα με διάφορες δραστηριότητες μεσα στις οποίες είναι και το ντεκουπαζ! Σήμερα έχουμε το 3ο μάθημα και είμαι πολύ χαρούμενη... τελικά τρως κόλλημα με το ντεκουπαζ!!!!

Γειά σας και από μένα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ελευθερία και τη Σοφία που με δέχθηκαν στη σελίδα τους.Το όνομα μου είναι Εφη, και ζω σε προάστιο της Θεσσαλονίκης. Ασχολούμαι λίγο καιρό με το decoupage (απο τον 9ο του 2012) αλλά παρόλα αυτά εχω καταφέρει ως σήμερα να δίνω και σεμινάρια πάνω στο decoupage και το χειροποίητο κόσμημα!!! Εγώ με τις τεχνικές αυτές έχω βρεί μια διέξοδο για να μπορώ να απασχολούμαι στον ελευθερο χρόνο μου μιας και εδώ και 2 χρόνια έχω μείνει άνεργη. Οπως και οι περισσότερες απο εσας εδώ έτσι και γω το <ψάχνω> συνέχεια και ζητάω να μάθω όλο και πιο νέα πράματα. Χαίρομαι που είμαι εδώ μαζί σας και ευχομαι να μας δίνετε συχνά η δυνατότητα για επικοινωνία, ανταλλαγή απόψεων και λύσιμο αποροιών .Σας ευχαριστώ.

Γεια σας ειμαι νεα στην παρεα .Μου αρεσουν παρα πολυ αυτα που εχετε δημιουργησει.Εγω τυχαια εμα

Γεια σας ειμαι νεα στην παρεα.  Μου αρεσουν παρα πολυ αυτα που εχετε δημιουργησει .Εγω τυχαια εμαθα για το decoupage. Ειμαι απο επαρχια ,εχουμε κανει Συλλογο Γυναικων και εκει ηρθε μια κοπελα και μας εκανε 4 μαθηματα ενθουσιαστηκα μου αρεσε πολυ, αν και νομιζω οτι μονη μου θα δυσκολευτω.Παντως θα προσπαθησω.Ελπιζω στο ευρυ μελλον να σας στειλω δημιουργεια μου. φιλια σε ολες

Σας χαιρέτισα? δεν σας χαιρέτισα! (που έλεγε κι ο Βογιατζής σε εκείνη την ελληνική ταινία..) Εγώ λοιπόν είμαι η Μαίρη πρώην Αθηναία και νυν Ευβοιώτισσα (από επιλογή). Πήρα τα βουνά που λένε εδώ και 8 χρόνια και άφησα μαζί με τα παιδάκια μου τότε την πρωτεύουσα, για μια καλύτερη ζωή κοντά στην φύση. Επένδυσα χρόνο και χρήμα σε επιχείρηση, αγόρασα σπιτάκι στην συνέχεια και ήταν όλα καλά μέχρι πρόπερσι. Τα παιδιά μεγάλωσαν και έφυγαν σαν τα πουλιά, η επιχείρηση εννοείται πως έκλεισε μαζί με χιλιάδες άλλες λόγω της γνωστής κατάστασης, το δάνειο απλήρωτο κι εγώ άνεργη. Μέσα σε όλα αυτά λοιπόν τα όμορφα και προσπαθώντας να βρω διέξοδο στην παρ'ολίγον κατάθλιψη που με φλέρταρε, έπεσα πάνω στο decoupage και συγκεκριμένα ξεκίνησα από ένα ολιγόωρο σεμινάριο για decoupage σε σαπούνι, για να προσφέρω "ιδιαίτερα" δωράκια στις φίλες που θα με τιμούσαν στα γενέθλιά μου από την Αθήνα. Διάβασα αμέτρητα άρθρα, είδα videos και τεχνικές, πειραματίστηκα με τα χρώματα που είχαν περισσέψει από το βάψιμο του σπιτιού και εννοείται ότι στην φιλόξενη φωλίτσα σας βρήκα πληροφορίες που δεν μπορώ παρά να σας ευχαριστήσω για την χρησιμότητα τους! Επίσης το εθελοντικό σας έργο να προσφέρετε δημιουργίες σας για φιλανθρωπικούς σκοπούς, είναι αξιοθαύμαστο στις δύσκολες εποχές που διανύουμε και μακάρι να μπορέσω να συνδράμω κι εγώ με την πρώτη ευκαιρία. Βρήκα παρεούλα και φλυαρώ και σας ζάλισα... Η θετική αύρα του blog όμως, εκπέμπεται ακόμη και μέσα από την οθόνη και με παρασύρει. Ελπίζω να με δεχθείτε στο όμορφο παρεάκι σας... καλώς σας βρήκα!

(έχω και δειγματάκια από τα "έργα" του "καλλιτέχνη" που θα σας δείξω - επιείκια και τρυφερότητα ευπρόσδεκτες :)))

Μαίρη καλώς όρισες στην παρέα μας. Μας χαιρέτισες και το καταλάβαμε. Κάπως έτσι έχουμε μπεί, αρκετές σ'αυτή τη σελίδα. Είμαι κι εγώ Ευβοιώτισσα η καταγωγή μου είναι η Κάρυστος. Πηγαίνουμε καλοκαίρια, και χειμώνες όποτε μπορούμε. Κι εμένα τα παιδιά μας,  έχουν πετάξει από την φωλιά μας, κι εγώ γεμίζω τις ώρες μου με πράγματα, πού ξέρω ότι τους αρέσουν και όταν έρχονται τα παρακολουθώ, που ψάχνουν να δουν τι τους αρέσει για να το πάρουν,και άλλοτε τα κρατούν και άλοτε τα κάνουν δώρα στους φίλους τους.

Να είναι καλά κι εγώ επίσης, για να έχω να ασχολούμε με κάτι. Καλές δημιουργίες. Φιλιά.

Σοφάκι (αγαπημένο όνομα....) το συζητάς??? Μακάρι να γινόταν αυτό! Δόξα τω θεω έχω άπλετο χώρο για να μαζευτούμε στην Ερέτρια και θα μπορούσα να το οργανώσω. Σίγουρα θα υπήρχαν ενδιαφερόμενες. Υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο?

Γεια σας! Είμαι καινούργιο μέλος στη παρέα σας.... Με το decoupage ασχολούμαι τον τελευταίο καιρό και έχω ξετρελαθεί! Δεν ξέρω και πάρα πολλά πράγματα.... αλλά μ ' αρέσει να μαθαίνω.Τη σελίδα σας την βρήκα τυχαία ψάχνοντας στο ιντερνετ και μου αρέσει πολύ!!!!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης