Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6806

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλημέρα σας από την όμορφη Σύρο. Είμαι η Ανθή. Έχω μετακομίσει μόνιμα στο νησί εδώ και 4 μήνες. Είχα παρακολουθήσει σεμινάριο Decoupage στην Μάγια πριν από 1 περίπου χρόνο και δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα. Χαίρομαι πάρα πολύ που βρήκα τη σελίδα σας. Από τα λίγα που πρόλαβα να δω είστε καταπληκτική πηγή έμπνευσης αλλά και ενδεχομένως υποστήριξης όπου χρειαστεί. Συγχαρητήρια στις διαχειρίστριες για την δημιουργία αυτής της μεγάλης και ενδιαφέρουσας παρέας. Μάλλον θα χρειαστώ τη βοήθειά σας σύντομα γιατί έχω εφοδιαστεί με κάποια υλικά τα οποία σύντομα θα χρησιμοποιήσω για να ξεκινήσω πάλι να δημιουργώ.  Ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη αν σας κούρασα με τη φλυαρία μου.

Ευχαριστώ πολύ Σοφία. Στο χρόνο που θα έχω θα περιηγηθώ στη σελίδα για να ενημερωθώ για όλα. Από τη χαρά μου που σας βρήκα σας έγραψα πριν να ενημερωθώ επαρκώς. Ίσως οι απαντήσεις που ψάχνω να υπάρχουν ήδη σε κάποια συζήτηση. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αρκετά συχνά δεν έχω καλή σύνδεση, καμιά φορά είμαι εκτός δικτύου ακόμα και για 2 ημέρες και έτσι αργώ να απαντήσω. 

Θα επικοινωνήσουμε σύντομα.

Και πάλι σε ευχαριστώ

SOFIA DHMOPOULOU είπε:

Καλημέρα Ανθή μου, καλώς ήρθες στο σπιτάκι μας που απ΄ότι μας γράφεις το βρίσκεις φιλόξενο. Καλή εγκατάσταση και διαμονή στην πραγματικά όμορφη Σύρο να σου πάνε όλα όπως τα προγραμμάτισες. Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, ελπίζουμε πραγματικά να παραμείνουμε "πηγή έμπνευσης" για τις φιλενάδες μας, όμως πιο πολύ χαιρόμαστε όταν γινόμαστε πηγή προσφοράς γνώσης ή στήριξης ειδικά στα κορίτσια που βρίσκονται μακριά από το κέντρο της Αθήνας. Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία και εύχομαι να απολαμβάνεις το παρεϊστικο κλίμα που επικρατεί στο σπιτάκι μας. Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις.

Ανθή γεια σου. Να σου ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου καλώς ήρθες στη παρέα μας και καλή διαμονή στην όμορφη Σύρο. Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, χαίρομαι που σου αρέσει το σπιτάκι μας! Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!

Γεια σας κοριτσια!!!!!Ειμαι νεο μελος και πολυ αρχαρια...Χθες πηγα και ψωνισα τα πρωτα μου υλικα απο τη Μαγια.Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη με την τεχνικη του DECOUPAGE.πιστευω να τα καταφερω....Θαυμαζω πολυ τα εργα σας.Ολες οι πληροφοριες σας και οι γνωσεις σας ειναι κατατοπιστικες...Η  Ελευθερια ειναι φοβερη και πολυ καλη στις απαντησεις που δινει στις αποριες σας κατατοπιστικοτατη....Μπραβο της.!!!!!Συχαρητηρια στους διαχειρηστες της σελιδας και στην παρεα της....θα ηθελα τη βοηθεια σας σε σχετικες αποριες μου πανω στην τεχνικη...

Ολγάκι σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Εδώ θα βρεις όλα μας τα "μυστικά": http://decoupage.ning.com/notes/index/allNotes

Γεια σας, κορίτσια!!! Εδώ είμαι κι εγώ, φρέσκια φρέσκια κι " άγουρη " στο decourace!!!

Ακούγοντας όμως εσάς που δίνετε απλόχερα τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας και φυσικά πρώτα και πάνω απ' όλες τη δασκάλα μου, που θα πάει θα τα μάθω και θα " ωριμάσω " !!! Καλή απόλαυση στις δημιουργίες σας!!! :)  

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Μπράβο σε όλες σας για τις όμορφες δημιουργίες που είδα στις φωτογραφίες!Κάθε μία με το στυλ της έχει δημιουργήσει θησαυρούς!
Εγώ τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι με το decoupage, μου αρέσει πολύ προσπαθώ να συμμετέχω σε όσο δυνατόν περισσότερα σεμινάρια και να αντλώ γνώσεις από κάθε πηγή.
Εύχομαι να είμαστε καλά και να εκφραζόμαστε δημιουργικά με κάθε ευκαιρεία!

Καλησπέρα κορίτσια

Είμαι καινούργια στο καταπληκτικό φόρουμ σας. Με λένε Δήμητρα και είμαι απο Θεσσαλονίκη, αλλά ζω στα πανέμορφα Γιάννενα, με τον σύζυγο μου και το μικρό μου μπιφτεκάκι την κόρη μου Ιφιγένεια. ααα... είμαστε πενταμελής οικογένεια... να μην ξεχάσω και τα δύο μου σκυλιά :P 

Περιπλανήθηκα στο ιντερνετ πολλές μέρες τώρα, να μάθω την τεχνική του Ντεκουπάζ. Είναι καταπληκτική τέχνη μπορώ να πω, πολλές απο σας είστε με απλά λόγια ΜΟΥΣΕΣ. 

Θέλω να ξεκινήσω και εγώ να ασχοληθώ, καθώς βρήκα πολλά πολλά άδεια μπουκάλια απο κρασί στο υπόγειο του σπιτιού μας σε κασόνια, ακόμα απο τον γάμο μας..... Και σήμερα αξιώθηκα να πάρω τα υλικά. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!

1ον) πείρα ότι να ναι... ασ πούμε, ζήτησα αστάρι/ πράιμερ απο χρωματοπωλείο και κε κοιτούσε σαν ούφο, του εξήγησα για πιο ακριβώς πράγμα το θέλω και μου πούλησε (ΑΣΤΑΡΙ-ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΝΕΡΟΥ) και έιναι διάφανο... σαν νερό.

2ον) ζήτησα βερνίκι, και μου έδωσε βερνίκι για ξύλο, αυτά που έχουν κάτι πλοία στην φωτογραφία επάνω.

3ον) ζήτησα κόλλα και μου έδωσε ARVACOLL 306 ταχείας πήξεως

κορίτσια πιστεύω πως είναι λάθος αυτά που μου έδωσε έτσι δεν είναι??? Μπορεί κάποια να μου πει ποιας εταιρίας αγοράζει και ποιό νούμερο (χωρίς να θεωρηθεί φυσικά σαν διαφήμιση) Ας μου το στείλει σε πμ. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας :) :) :) :)

ΤΟ ΠΡΑΙΜΕΡ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΧΟΜΠΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΛΛΑ,ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ. ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΑΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΝΕΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΤΛΑΚΟΛ, ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ ΚΑΝΕΙ, ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΒΕΡΝΙΚΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ. ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΡΕ ΒΕΡΝΙΚΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ. ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΡΓΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ 

Tζαναβαρη Σμαραγδα είπε:

ΤΟ ΠΡΑΙΜΕΡ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΧΟΜΠΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΛΛΑ,ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ. ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΑΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΝΕΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΤΛΑΚΟΛ, ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ ΚΑΝΕΙ, ΓΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΒΕΡΝΙΚΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ. ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΡΕ ΒΕΡΝΙΚΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ. ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΡΓΑ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

καλησπερα,η μαλλον καλημερα,και καλως σας βρηκα.

με λενε ρενα,μενω στην ομορφη πατμο,η καταγωγη μου ειναι απο πειραια,εκει μεγαλωσα και γεννηθηκα,αλλα ο ερως ανικητος εις την μαχη μ εφερε εδω,μενω πατμο τα τελευταια 18 χρονια,ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια και πολλες γατουλες.απο χομπυ αλλο τιποτα,απλα λατρευω καθε τι καινουργιο που θα ανακαλυψω κι απλα πορωνομαι με αυτο.εξ ου και το ξενυχτι,παρθενος στο ζωδιο και τελειομανης θελω να τα καταφερω κι ας κουτουλαω το πρωι που θα παω τα παιδια στο σχολειο.6 ετων και 11,μικρα ειναι ακομα θα με συνηθισουν που θα παει;λοιπον με το ντεκουπαζ ειναι η πρωτη μου επαφη και σε μια αναζητηση επεσα πανω στο''βαλε φαντασια''.

μαζευα μια ζωη μπουκαλια,και πλεον βρηκα τον τροπο να τα μεταμορφωσω ταραμμμμ!!!αλλα με παιδευουν τα ρημαδια,μεχρι να στεγνωσουν ειδα κι επαθα,τα περασα ασταρι(μου εδωσε ο αντρας μου πραιμερ,ειναι ελαιοχρωματιστης κι εχει απ ολα τα καλα).αλλα τα περασα δυο χερια και εκαναν 3 ωρες να στεγνωσουν.

με τα πολλα στεγνωσαν...λοιπον εβαλα χαρτι για ντεκουπαζ,το εβρεξα και με νερακι,το κολησα,και περιμενω να στεγνωσει η κολα του να το χρωματισω με σφουγγαρακι και να το ενσωματωσω βρε αδελφε.χθες εφτιαξα πρωτη φορα κερια με την τεχνικη της χαρτοπετσετας,αλλη φαση η χαρτοπετσετα,μπορει να ειναι πιο δυσκολη αλλα δε ξερω την λατρεψα.στο μελλον θα δειξει με τι θα πορευτω τελικα.οσο για τα αλλα χομπυ που λεγαμε,ασχολουμε με φελτ,φτιαχνω κρεμες προσωπου και σαπουνια.ειμαι ζωγραφος απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου και παιζω και λιγο κιθαριτσα.αγαπω τα παιδια,την μαγειρικη,τη φυση,τ αδεσποτα γατουλια και οτι με κανει να χαμογελω.

α πιστευω ακομα και στον αη-βασιλη και δε θα αφησω κανενα να με κανει να πιστεψω το αντιθετο.ευχομαι σε ολες σας καλες δημιουργιες και αγαπη σε οτι κανετε.

καλημέρα, Ρένα απο Πάτμο, απο τη νύφη του Θερμαϊκου, Θεσσαλονίκη, σου εύχομαι πάντα να γελας, καλώς ηρθες στις ερωμενες του decoupage, διότι είναι έρως χωρις τέλος...

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης