Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6826

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλημέρα σε όλη την παρέα..Κυριακή σήμερα,τι καλά...Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και τις συμβουλές σας.Τα δωράκια αφορούν παιδιά σε δύο ορφανοτροφεία που έχουμε αναλάβει μια παρέα μαμάδων να τα στηρίζουμε όσο μπορούμε με τον τρόπο μας και τα παιδάκια στα κατηχητικά σχολεία τριών ενοριών.Κάθε χρόνο ένα από τα κομμάτια της προσπάθειας μας αυτής είναι να τούς φτιάχνουμε τα δώρα τους για τα Χριστούγεννα , να ντύνουμε τους πατεράδες από την παρέα Αγ. Βασιλίδες και την μέρα της Πρωτοχρονιάς να τους μοιράζουν τα δώρα τούς.Παρά τα έξοδα και τον κόπο.νομίζω ότι αυτά τα παιδιά αξίζουν τα καλύτερα.Η χαρά τους είναι τρομερά συγκινητική.Όντως ψάχνω κάτι οικονομικό...Τα παιδιά μας είναι διαφόρων ηλικιών (από μωρά μέχρι και παιδιά Λυκείου).Η μόνη ηλικία που μας είναι εύκολη είναι τα κοριτσάκια Δημοτικού που τρελαίνονται για κοσμηματάκια και ημερολόγια. Για τα παιδιά Λυκείου και τα μικρούλια δεν έχω σκεφτεί.Καθώς και το μεγάλο πρόβλημα είναι τα αγόρια που εκεί το έχω κάψει τελείως...Δεν το έχω...Στην παρέα μας φέτος θα μπει και η πτέρυγα άστεγων-άπορων του γηροκομείου Αθηνών,όπου μιλάμε για φτωχούς ηλικιωμένους ανθρώπους.Εκεί από την μία σκέφτομαι να τους φτιάξω τα κουτιά  όπου μέσα θα έχουν τα γλυκά τους,από την άλλη πιστευω ότι θα μου το φέρουν στην μούρη..τί να το κάνουν το κουτί όταν δεν έχουνε ρούχα να βάλουνε;;Κάτι πρακτικό θέλουνε..όπως και να έχει πιστεύω ότι ότι κάνεις με αγάπη..αξίζει.ότι και να είναι αυτό.Σας φιλώ..πάω γιά καφέ..έλπίζω να είσαστε και εσείς κάπου έξω...φιλά πολλά και καλό καφέ.

Καλημέρα Κατερίνα! Καταρχήν τα θερμά μου συγχαρητήρια για τη πολύ όμορφη προσπάθειά σας! Μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι άνθρωποι σαν και εσένα που βοηθούν τόσο πολύ όσους έχουν ανάγκη. Θα ήθελα και εγώ πολύ να βοηθήσω στην προσπάθειά σας, αλλά καλύτερα να τα πούμε τηλεφωνικά αυτά. Για τους άπορους τις γυναίκες κυρίως μια ωραία ιδέα είναι τα κασκόλ. Πέρυσι μάθαμε να φτιάχνουμε κασκόλ σε πολύ λίγο χρόνο.Τώρα για τα αγόρια θα το σκεφτώ περισσότερο και θα επανέλθω!

ΑΠΟ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΕΦΕΡΗ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΒΑΛΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!! ΕΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ Η ΕΥΡΕΣΗ ΥΛΙΚΩΝ ΕΔΩ... ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΑΖΕΣ ΕΓΧΡΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΣ ΒΑΨΩ ΕΓΩ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Καλημέρα!!!!Ονομάζομαι Χριστίνα και εχω μια κορόυλα 1 ετους....Ετοιμάζομαι και για το δεύτερο μωράκι μου.....Πριν γεννήσω λοιπόν την κόρη μου παρακολούθησα ένα σεμινάριο ντεκουπαζ στη Μαγια,ενθουσιάστηκα και εφτιαξα ελάχιστα πραγματάκια.....Μετα λογω χρόνου το παρατησα λιγο αλλά ασχολήθηκα με το scrapbooking που επισης αγαπώ πολύ....Δεν ξέρω τι από τα δύο μ αρέσει περισσότερο αλλά το ντεκουπάζ θα ήθελα να το ξαναδοκιμάσω.....Γιατι είχα ξετρελαθεί οταν το πρωτοξεκίνησα!!Καλώς σας βρήκα λοιπόν!Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!!!
Καλημέρα!!!!Ονομάζομαι Χριστίνα και εχω μια κορόυλα 1 ετους....Ετοιμάζομαι και για το δεύτερο μωράκι μου.....Πριν γεννήσω λοιπόν την κόρη μου παρακολούθησα ένα σεμινάριο ντεκουπαζ στη Μαγια,ενθουσιάστηκα και εφτιαξα ελάχιστα πραγματάκια.....Μετα λογω χρόνου το παρατησα λιγο αλλά ασχολήθηκα με το scrapbooking που επισης αγαπώ πολύ....Δεν ξέρω τι από τα δύο μ αρέσει περισσότερο αλλά το ντεκουπάζ θα ήθελα να το ξαναδοκιμάσω.....Γιατι είχα ξετρελαθεί οταν το πρωτοξεκίνησα!!Καλώς σας βρήκα λοιπόν!Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!!!
Καλησπέρα, και από μένα, με λένε βάσω , μπράβο για την σελίδα που δημιουργήσατε, εγω ασχολούμαι με το decoupage εδω και ενα χρόνο και πραγματικά εχω βρει εδώ πολλά και ενδιαφέροντα πραγματα που με βοηθάνε στην νέα μου και ελπίζω παντοτινή μου αγαπη το decoupage! Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ευχομαι να τα λέμε συχνά γιατί με δύο ζουζούνια στα ποδιά μου καταλαβαίνετε ........

καλησπέρα και απο μένα.είμαι η ιουλία και μπήκα στο φανταστικό κόσμο του decoupage  και εγώ μόλις πριν ένα μήνα.ξετρελάθηκα με αυτά που είδα εδώ ,και ελπίζω και εγώ σύντομα να καταφέρω  να φτιάξω κάτι και να μου πείτε τη γνώμη σας.να ευχαριστήσω και εγώ τις διαχειρίστριες για αυτή τη σελίδα και εύχομαι καλές δημιουργίες σε όλες.

Γεια σου Ιουλία, σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Καλή αρχή και καλές δημιουργίες!

καλησπέρα σας λέγομαι Τόνια είμαι καινούργιο μέλος και προσπαθώ να φτιάξω διάφορες δημιουργίες με την τεχνική του decoupage.Αυτή τη στιγμή ψάχνομαι με τα υλικά βλέπω video με τεχνικές και διαβάζω τις οδηγίες σαςΤα έργα που έχω δει μέχρι τώρα είναι όλα εξαιρετικά μπράβο σας!!!

Καλησπέρα! Είμαι η Σεβαστή και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Μάλλον μπερδεύτηκα λίγο και έγραψα πρώτα στην σελίδα με τα σχόλια!!!! Ίσως φταίει που ζαλίστηκα με τις υπέροχες δημιουργίες που είδα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ Κυριακή!

Κυριακή Μήτρου είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Σεβαστή!

Καλή αρχή και καλές δημιουργίες!

Γεια σου Σεβαστή! Καλώς ήρθε στο παρεάκι μας και καλές δημιουργίες!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης