Αγαπημένα μας νέα μέλη καλώς ήλθατε. Η συζήτηση αυτή είναι αποκλειστικά για εσάς! Πείτε μας αν θέλετε δυο λόγια για εσάς για να γνωριστούμε καλύτερα!

Προβολές: 6854

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Evaki καλώς όρισες κοντά μας. Να  μη σε στεναχωρεί τίποτα. Είμαστε εδώ και η μία βοηθάει την άλλη σε οτι χρειαστούμε. Και εμείς που ασχολούμαστε χρόνια, μπορεί να μην έχουμε κάποια στιγμή το αποτέλεσμα που επιθυμούμε. Πρέπει να μας πεις ακριβός τι θέλεις , για να σε βοηθήσουμε. Σου εύχομαι καλά έργα,υπομονή, επιμονή και όλα θα γίνουν. Καλές γιορτές.

Αν και δεν νομίζω ότι πρέπει να το γράψω σε αυτό το topic, αλλά ίσως σε κάποια άλλη ενότητα, απαντώ:

έχω 2 μικρές ραφιέρες-βιβλιοθήκες από γυαλιστερή λευκή μελαμίνη. Οι ερωτήσεις μου αφορούν την  προεργασία που πρέπει να κάνω: Γυαλοχαρτάρισμα πρώτα? κι αν ναι με τι νουμερα γυαλόχαρτο? Χρησιμοποιώ πρώτα χοντρό και μετά ψιλό? Κι έπειτα τι είδους αστάρι θα βάλω? Στις οδηγίες που διάβασα δεν το πολυκατάλαβα. Αστάρι νερού? Τα επόμενα βήματα νομίζω τα έχω καταλάβει. Επίσης έχω καταλάβει πολύ καλά ότι μάλλον πρώτα θα πρέπει να δοκιμάσω την τεχνική σε κάτι πιο πρόχειρο και μικρότερη επιφάνεια για να δω πως πάει. Αυτά . Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Tζαναβαρη Σμαραγδα είπε:

Evaki καλώς όρισες κοντά μας. Να  μη σε στεναχωρεί τίποτα. Είμαστε εδώ και η μία βοηθάει την άλλη σε οτι χρειαστούμε. Και εμείς που ασχολούμαστε χρόνια, μπορεί να μην έχουμε κάποια στιγμή το αποτέλεσμα που επιθυμούμε. Πρέπει να μας πεις ακριβός τι θέλεις , για να σε βοηθήσουμε. Σου εύχομαι καλά έργα,υπομονή, επιμονή και όλα θα γίνουν. Καλές γιορτές.

Evaki,;έχεις μάθει πολλά.Για το γυαλόχαρτο πάντα πρώτα το χονδρό και μετά το ψιλό για να λειαίνει .Το αστάρι βάζουμε νερού,και όχι χημικά. Πάρτω και απο καταστήματα με χρώματα καθώς και το geso .Το να δοκιμάζουμε σε μικρή επιφάνεια[ ίδια] είναι το σωστό. Τώρα η μελαμίνη δεν ξέρω εάν θα σου γίνει καλή.

Θα μάθω και θα σου γράψω.

Evaki μπες στο φόρουμ και βάλε εκεί τις απορίες σου!!!!

Το ξύλο το δουλεύω γι΄αυτό και το ξέρω. Αλλά για ζωγραφική. Θα προσπαθήσω να βάλω το ερώτημα στο φόρουμ αν και χθες που προσπάθησα δεν τα κατάφερα. Κάτι δεν κάνω καλά.Μήπως επειδή προσπάθησα να ανοιξω καινούργιο θέμα... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Tζαναβαρη Σμαραγδα είπε:

Evaki,;έχεις μάθει πολλά.Για το γυαλόχαρτο πάντα πρώτα το χονδρό και μετά το ψιλό για να λειαίνει .Το αστάρι βάζουμε νερού,και όχι χημικά. Πάρτω και απο καταστήματα με χρώματα καθώς και το geso .Το να δοκιμάζουμε σε μικρή επιφάνεια[ ίδια] είναι το σωστό. Τώρα η μελαμίνη δεν ξέρω εάν θα σου γίνει καλή.

Θα μάθω και θα σου γράψω.

ναι πρέπει να ανοίξεις θέμα.

Το έκανα ήδη Σμαράγδα.

Tζαναβαρη Σμαραγδα είπε:

ναι πρέπει να ανοίξεις θέμα.

καλησπερα και συγχαρητηρια σε ολους.ειμαι πολυ χαρουμενη που εγινα μελος σε αυτο το καταπληκτικο μπλοκ.ειμαι απο επαρχια και ξεκινησα μονη μου να ασχολουμε με την τεχνικη αυτη.ειναι πολυ ενδιαφερουσα και πιστευω οτι τα παω καλα μεχρι ωρας και με τη βοηθεια σας ελπιζω να τα παω καλυτερα.ευχαριστω πολυ που με δεχτηκατε.καλες δημιουργιες σε ολα τα μελη.

Γεια σου Κατερίνα και καλώς μας ήρθες!

ευχαριστώ για την αποδοχή! ασχολούμαι με το decoupage και με παλιά έπιπλα!!!εύχομαι να μάθω απο σας πολλά ωραία πράγματα!!!!

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Μόλις πριν λίγο σας βρήκα στο fb και μου άρεσε πάρα πολύ η σελίδα σας, τα έργα σας, και η δυνατότητα που μας δίνετε για διαδικτυακά μαθήματα. Ασχολούμαι περίπου ένα χρόνο με το decoupage το οποίο και λατρεύω και επίσης και με άλλες μικτές τεχνικές. Δείγματα της δουλειάς μου θα δείτε αν θέλετε στην σελίδα μου στο fb  https://www.facebook.com/EM-Art-and-Creations-1619696998286956/?ref=hl . Επίσης θα ανεβάσω και στο site σας φωτογραφίες με έργα μου. Οι δυνατότητες αυτής της τεχνικής είναι τόσες πολλές και θα χαρώ πολύ να μάθω μαζί σας ό,τι νέο έχετε να μας διδάξετε! Σας ευχαριστώ για την αποδοχή, καλές δημιουργίες σε όλα τα μέλη και καλή συνεργασία να έχουμε!

γεια σας!!!! ειδα τυχαια τη σελιδα σας στο FB κι ενθουσιαστηκα! ασχολουμε ενα χρονα περιπου κι εγω ερασιτεχνικα αλλα μου αρεσει παρα πολυ!!!!!! ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης!!!! μ αρεσει η σελιδα σας και θα ηθελα να παρακολουθω κι εγω τα μαθηματα σας! Ευχαριστω πολυ

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης