Κορίτσια, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια έχει δουλέψει την τεχνική fresco σε συνδυασμό με decoupage και εάν υπάρχουν αντίστοιχα έργα στο forum.

Ευχαριστώ

chrys

Προβολές: 1310

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Συγνώμη βρε Σοφία μου που επέμενα αλλα επειδη αυτο το θεμα το γνωρίζω καλά εγω ηθελα απλα να ενημερωσω τα κορίτσια για να μαθαίνουμε και κατι και να μην υπαρχουν λαθος αναφορες μεσα στο σιτε. 

Παρόλα αυτά πράγματι ειναι όμως αλήθεια οτι στην πραγματικότητα η τεχνοτροπια φρέσκο εχει πια εγκαταλειφθει ή επειδη ειναι πολυ ακριβη γίνεται μονο κατοπιν πολυ ακριβης παραγγελίας (το φρέσκο ειναι πολύ δύσκολο για να γίνει) και γιαυτον τον λόγο εχει γενικα απο το εμπόριο απλοποιηθει (εχουν δημιουργηθει και καινουργια εκμοντερνισμενα υλικα) και γενικευθει σαν γενικος όρος τεχνοτροπιας. Αυτο ειναι που εμεις σημερα διδασκομαστε στα εργαστήρια που παμε. Ομως εαν πας σε κανονικο εργαστήρι της σχολης καλων τεχνων εκει θα σου διδάξουν και θα σε ενημερωσουν για τις ξεχωριστες κατηγορίες αυτής της τεχνικής.

Αυτα

φιλακια πολλα :)

καλησπερα και απο μενα!!θα συμφωνησω με την λεττα να σου δωσω μια πληροφορια. οντως η τεχνικη fresco γινεται μονο πανω σε τοιχο. το ξερω γιατι  θελησα να παρακολουθησω ενα σεμιναριο ζωγραφικης σε τοιχο και μου το ειπαν εκει . να εισαι καλα!!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης