γεια σας  κοριτσια μπορειτε να αναφερετε πως γινεται η τεχνικη του dolce tridico?

ειδα οτι καποια κοριτσια την κανουν..

αν βρισκατε κ κανενα βιντεο για το πως γινεται?

ευχαριστω

Προβολές: 686

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Με μια γρήγορη ψακτική στο google δεν βρήκα τίποτα, θα είχε ενδιαφέρον να το κοιτάξουμε.

Νομίζω Σοφία  η  τεχνική dolce tridico γίνετε με τον εξής τρόπο: πρώτα κολλάμε το μοτίβο και όταν στεγνώσει σε ένα πιατάκι βάζουμε λίγη πάστα και χρωματίζουμε με μια σταγόνα ακρυλικού χρώματος. Με μικρή σπάτουλα απλώνουμε την πάστα στο μοτίβο εάν είναι λουλούδι σχηματίζουμε τα πέταλα.Εελπίζω να σε βοήθησα καλή επιτυχία στην προσπάθεια.

σας ευχαριστω κοριτσια κ φανταζομαι οτι μετα αφου ξεραθει μπαινει κ λουστρο..

το εργαλειο που λες σοφια ειναι μικρη σπατουλα?

SOFIA DHMOPOULOU είπε:

Σοφία μου γειά σου. Συμφωνώ απόλυτα με την Ελένη που ήδη σου έχει δώσει την σωστή απάντηση. Εγώ απλά θα συμπληρώσω ότι για να σταθεροποιηθεί η πάστα πάνω στο μοτίβο μας βάζουμε κόλλα και δίνουμε σχήμα  με ειδικό εργαλείο στην πάστα μας προκειμένου να μας δώσει το τρισδιάστατο του μοτίβου μου.Αλλά όχι άτακτα τοποθετημένη η πάστα πάνω στο σημείο που θέλουμε να κάνουμε τρισδιάστατο. ΄Οσο για βιντεάκια δεν έχω παρακολουθήσει, βέβαια έχω κάνει το σεμινάριο και το έχω διδάξει στις μαθήτριές μου. ΄Εβγαλαν πολύ όμορφες δημιουργίες. Καλή επιτυχία σ΄ότι φτιάξεις.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?  ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΠΑΣΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ, ΤΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ?

ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ είπε:

SOFIA DHMOPOULOU είπε:

Σοφία μου γειά σου. Συμφωνώ απόλυτα με την Ελένη που ήδη σου έχει δώσει την σωστή απάντηση. Εγώ απλά θα συμπληρώσω ότι για να σταθεροποιηθεί η πάστα πάνω στο μοτίβο μας βάζουμε κόλλα και δίνουμε σχήμα  με ειδικό εργαλείο στην πάστα μας προκειμένου να μας δώσει το τρισδιάστατο του μοτίβου μου.Αλλά όχι άτακτα τοποθετημένη η πάστα πάνω στο σημείο που θέλουμε να κάνουμε τρισδιάστατο. ΄Οσο για βιντεάκια δεν έχω παρακολουθήσει, βέβαια έχω κάνει το σεμινάριο και το έχω διδάξει στις μαθήτριές μου. ΄Εβγαλαν πολύ όμορφες δημιουργίες. Καλή επιτυχία σ΄ότι φτιάξεις.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ?  ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΠΑΣΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ, ΤΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΗΣΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης