Καλημέρα κορίτσια και αγόρια,

θέλω να κάνω μια μικρή έρευνα, τι θα λέγατε να κάναμε ένα πασχαλινό παζάρι; Έχουμε καιρό να κάνουμε Bazaar και σκέφτομαι μήπως θα είχατε όρεξη!

Για να δούμε αν θα μαζευτούμε!

Καλησπέρα!

Με χαρά θα ήθελα να σας ανακοινώσω ότι το "Βάλε Φαντασία!!!!" θα διοργανώσει Πασχαλινό bazaar όπου και μπορούν να συμμετάχουν όποια μέλη το επιθυμούν!

Σας γράφω παρακάτω τις λεπτομέρειες.

Ημερομηνία διεξαγωγής: Σάββατο 16 και Κυριακή 17 Απριλίου 2016

Χώρος διεξαγωγής: Πολυχώρος ΒΑΒΕΛ, Βασ. Σοφίας 87 Μαρούσι

Κόστος συμμετοχής ανά εκθέτη: 12 ευρώ την ημέρα

Συνολικός αριθμός εκθετών που μπορούν να φιλοξενηθούν: 30 εκθέτες (θα φιλοξενηθούν 15 εκθέτες με έργα decoupage και 15 εκθέτες με έργα άλλου τύπου, οτιδήποτε δηλαδή εκτός decoupage). Θα τηρηθεί σειρά προτεραίοτητας αν υπάρξουν παραπάνω από 30 αιτήσεις συμμετοχής.

Αποδείξεις: Μας καλύπτει ο χώρος αν χρειαστεί.

Ωράριο έκθεσης: 10.30 - 21.30

- Οι εκθέτες θα πρέπει να φέρουν οι ίδιοι τον πάγκο τους, ο οποίος πρέπει να είναι 1 ΜΕΤΡΟ ΜΕΓΙΣΤΟ. 

- Οι εκθέτες δεν μπορούν να καρφώσουν καρφιά σε τοίχο. (Από τις 30 θέσεις μόνο οι 15 έχουν από πίσω τοίχο ή τζάμι, οπότε αν θέλετε τοίχο θα πρέπει να το σημειώσετε στη φόρμα συμμετοχής. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στη διάθεση αυτών των θέσεων.

- Οι εκθέτες είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για τη φύλαξη των έργων τους καθ'όλη τη διάρκεια της έκθεσης (και τις ώρες που είναι ανοιχτή η έκθεση αλλά και όταν είναι κλειστή.) 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΡΜΑ. Ε-MAIL, ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ 'Η ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.

Ερωτήσεις μπορείτε να γράφετε στη παρούσα συζήτηση ώστε να τις βλέπουν όλοι.

ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΔΩ

Προβολές: 2242

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Καλησπέρα, Ελευθερία! Θα με ενδιέφερε και εμένα το bazaar. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορώ να συμμετάσχω και με decoupage και με κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ, φιλιά!

Γειά σου Ελευθερία! Στη δήλωση συμμετοχής στο ΒΑΖΑΑΡ στο πεδίο "είδη που θα εκθέσετε" όταν εγγραψα κοσμήματα, μέταλλο, σύρμα κλπ. μου  εμφάνισε μιά πρόταση "ακέραιος αριθμός" και φυσικά δεν μπορούσα να κάνω υποβολή δήλωσης άν δεν έγγραφα έναν ακέραιο αριθμό.

Η ερώτηση μου λοιπον είναι τι ακριβώς θα δηλώσουμε στο ανωτέρω πεδίο....

...πόσα είδη θα εκθέσουμε? ή πόσα τεμάχια? ή κάτι άλλο ?

Ευχαριστώ Τούλα

Γεια σου Μαριάννα, η ΒΑΒΕΛ είναι ανοιχτή μέχρι αργά καθώς λειτουργεί ως bar και καφετέρια. Τις ίδιες μέρες μάλιστα, έχει φεστιβάλ τζαζ. Οπότε θα υπάρχει κόσμος στο μαγαζί και μετά που θα κλείσει η έκθεση αλλά στο ισόγειο (η έκθεση θα είναι στον πάνω όροφο). Ο άνθρωπος δεν έχει πρόβλημα να αφήσουμε τα πράγματα, δεν μπορεί όμως και να φέρει την ευθύνη καθώς θα έχει άλλα πράγματα που θα πρέπει να φροντίσει. Συνεπώς όποια κοπέλα θέλει μπορεί να τα αφήσει αλλά με δική της ευθύνη.

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΠΑΛΑΝΤΖΑ είπε:

Καλησπέρα!Καλά θα ήταν το Bazaar,αν και δεν ξερω αν προλαβαινω.Εχουμε καιρο όμως να βρεθούμε ετσι και ειναι ωραια!!!!Να ρωτήσω κατι.....το βραδυ θα τα μαζεύουμε ,δηλαδή???Δεν θα υπαρχει φύλαξη??

Φιλάκια πολλά!!

Γεια σου Νικολέτα, αν βρεις κάποιο άλλο μέλος που θέλει να πάρει τη θέση σου για την επόμενη ημέρα μπορείς. Διαφορετικά θα δωθεί προτεραιότητα στα μέλη που θέλουν και τις δυο ημέρες. Όσον αφορά τις αποδείξεις, ο νόμος λέει ότι για να πουλήσεις ακόμα και το παραμικρό, πρέπει να κόψεις απόδειξη. Αν δεν έχεις κάνει έναρξη στην εφορία και δεν μπορείς να κόψεις απόδειξη δεν μπορείς να πουλήσεις.

ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ είπε:

Καλησπερα!! Θα με ενδιεφερε κ εμενα να συμμετεχω εστω και για την εμπειρια!! Ομως θελω να ρωτησω 1: αν μπορουμε να δηλωσουμε μια μερα απο τις δυο πχ μονο το σαββατο και 2: τι εννοειτε οτι ο χωρος καλυπτει την εκδοση αποδειξεων;; Επειδη δεν εχω παρομοια εμπειρια θα ηθελα καποιες διευκρινισεις περι της νομιμοτητας!! Ευχαριστω πολυ!!

Γεια σου Πέπη,

θα μπορούσες ναι, αλλά θα ήθελα να ξέρω η πλειοψηφία των έργων σου τι θα είναι για να ξέρω σε ποια λίστα θα σε βάλω.

Pepi Ts είπε:

Καλησπέρα, Ελευθερία! Θα με ενδιέφερε και εμένα το bazaar. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν μπορώ να συμμετάσχω και με decoupage και με κάτι άλλο. Ευχαριστώ πολύ, φιλιά!

Γεια σου Τούλα,

είχα βάλει κατά λάθος ένα φίλτρο. Το έφτιαξα τώρα, αν δεν σου κάνει κόπο ξανακάνε τη δήλωση και θα σβήσω τη προηγούμενη.

Toula Parou είπε:

Γειά σου Ελευθερία! Στη δήλωση συμμετοχής στο ΒΑΖΑΑΡ στο πεδίο "είδη που θα εκθέσετε" όταν εγγραψα κοσμήματα, μέταλλο, σύρμα κλπ. μου  εμφάνισε μιά πρόταση "ακέραιος αριθμός" και φυσικά δεν μπορούσα να κάνω υποβολή δήλωσης άν δεν έγγραφα έναν ακέραιο αριθμό.

Η ερώτηση μου λοιπον είναι τι ακριβώς θα δηλώσουμε στο ανωτέρω πεδίο....

...πόσα είδη θα εκθέσουμε? ή πόσα τεμάχια? ή κάτι άλλο ?

Ευχαριστώ Τούλα

Καλημέρα Νικολέτα αν θέλεις μπορούμε να μοιραστούμε τις ημέρες . Περιμένω την απάντηση σου

Eleftheria είπε:

Γεια σου Νικολέτα, αν βρεις κάποιο άλλο μέλος που θέλει να πάρει τη θέση σου για την επόμενη ημέρα μπορείς. Διαφορετικά θα δωθεί προτεραιότητα στα μέλη που θέλουν και τις δυο ημέρες. Όσον αφορά τις αποδείξεις, ο νόμος λέει ότι για να πουλήσεις ακόμα και το παραμικρό, πρέπει να κόψεις απόδειξη. Αν δεν έχεις κάνει έναρξη στην εφορία και δεν μπορείς να κόψεις απόδειξη δεν μπορείς να πουλήσεις.

ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ είπε:

Καλησπερα!! Θα με ενδιεφερε κ εμενα να συμμετεχω εστω και για την εμπειρια!! Ομως θελω να ρωτησω 1: αν μπορουμε να δηλωσουμε μια μερα απο τις δυο πχ μονο το σαββατο και 2: τι εννοειτε οτι ο χωρος καλυπτει την εκδοση αποδειξεων;; Επειδη δεν εχω παρομοια εμπειρια θα ηθελα καποιες διευκρινισεις περι της νομιμοτητας!! Ευχαριστω πολυ!!

καλημερα μαρια!! σ ευχαριστω παρα πολυ για την προταση σου!!! δυστυχως δεν θα συμμετεχω στο μπαζαρ γιατι δεν εχω κανει εναρξη επαγγελματος για να κοβω αποδειξεις!!! με κωλυει το νομικο πλαισιο λοιπον οποτε θα συνεχισω να παραγω τεχνη κανοντας δωρακια χιχι!!! θα περασω να σας δω στην εκθεση ομως!!! θελω πολυ να σας επισκεφτω!!!!

ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ είπε:

καλημερα μαρια!! σ ευχαριστω παρα πολυ για την προταση σου!!! δυστυχως δεν θα συμμετεχω στο μπαζαρ γιατι δεν εχω κανει εναρξη επαγγελματος για να κοβω αποδειξεις!!! με κωλυει το νομικο πλαισιο λοιπον οποτε θα συνεχισω να παραγω τεχνη κανοντας δωρακια χιχι!!! θα περασω να σας δω στην εκθεση ομως!!! θελω πολυ να σας επισκεφτω!!!!

Καλημέρα Νικολέτα ! Εύχομαι να κάνεις πάντα όμορφα δωράκια!!!!! Θα χαρώ πολύ να περάσεις απο την έκθεση και να γνωριστούμε!!!!!!!

Σας γράφω και εδώ τι θα χρειαστείτε:

Στην έκθεση θα πρέπει να φέρει η καθεμία το τραπέζι της. Τα τραπέζια μας με βάση το χώρο πρέπει να έχουν μήκος 1 μέτρο.
Εκτός από το τραπέζι σας σας προτείνουμε να φροντίσετε για τα παρακάτω:

- φωτισμό (φέρτε κάποιο μικρό φωτιστικό για το πάγκο σας)
          - πολύπριζο
          - τσαντούλες για τα έργα που θα αγοράσει ο κόσμος, φιογκάκια, σελοτέιπ και συραπτικό
          - καρτούλες με τα στοιχεία σας για να δίνετε στο κόσμο που θα έρθει
          - κάποιο κέρασμα ή αναψυκτικό
          - σκαμνάκι
          - τραπεζομάντηλο (και διακοσμήτικά στοιχεία για το πάγκο σας.
          - ψιλά
          - χαρτί, στιλό
Επίσης καλό είναι να κάνετε πρόβα στο σπίτι σας πως θα στήσετε το πάγκο σας. Καλό είναι να δημιουργήσετε διάφορα επίπεδα χρησιμοποιώντας κουτιά (τα κουτιά που θα έχετε μέσα τα έργα σας). 

Καλημέρα Ελευθερία. Έκανα την αίτηση για συμμετοχή στο Πασχαλινό Παζάρι, αλλά τώρα διάβασα ότι θέλει έναρξη επαγγέλματος, οπότε δυστυχώς δεν θα μπορέσω να συμμετέχω. Αν θέλεις σβήσε την αίτηση για να πάρει την θέση μου κάποιος άλλος. Θα περάσω όμως για να γνωριστούμε. Ευχαριστώ Βάνα.

Γεια σου Ιωάννα, φαντάζομαι η Βανα μιλάει για την κοπή αποδείξεων. Σχετικά με την έκθεση, μπορεί να μας καλύψει ο χώρος.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης