Καλημέρα κορίτσια και αγόρια,

θέλω να κάνω μια μικρή έρευνα, τι θα λέγατε να κάναμε ένα πασχαλινό παζάρι; Έχουμε καιρό να κάνουμε Bazaar και σκέφτομαι μήπως θα είχατε όρεξη!

Για να δούμε αν θα μαζευτούμε!

Καλησπέρα!

Με χαρά θα ήθελα να σας ανακοινώσω ότι το "Βάλε Φαντασία!!!!" θα διοργανώσει Πασχαλινό bazaar όπου και μπορούν να συμμετάχουν όποια μέλη το επιθυμούν!

Σας γράφω παρακάτω τις λεπτομέρειες.

Ημερομηνία διεξαγωγής: Σάββατο 16 και Κυριακή 17 Απριλίου 2016

Χώρος διεξαγωγής: Πολυχώρος ΒΑΒΕΛ, Βασ. Σοφίας 87 Μαρούσι

Κόστος συμμετοχής ανά εκθέτη: 12 ευρώ την ημέρα

Συνολικός αριθμός εκθετών που μπορούν να φιλοξενηθούν: 30 εκθέτες (θα φιλοξενηθούν 15 εκθέτες με έργα decoupage και 15 εκθέτες με έργα άλλου τύπου, οτιδήποτε δηλαδή εκτός decoupage). Θα τηρηθεί σειρά προτεραίοτητας αν υπάρξουν παραπάνω από 30 αιτήσεις συμμετοχής.

Αποδείξεις: Μας καλύπτει ο χώρος αν χρειαστεί.

Ωράριο έκθεσης: 10.30 - 21.30

- Οι εκθέτες θα πρέπει να φέρουν οι ίδιοι τον πάγκο τους, ο οποίος πρέπει να είναι 1 ΜΕΤΡΟ ΜΕΓΙΣΤΟ. 

- Οι εκθέτες δεν μπορούν να καρφώσουν καρφιά σε τοίχο. (Από τις 30 θέσεις μόνο οι 15 έχουν από πίσω τοίχο ή τζάμι, οπότε αν θέλετε τοίχο θα πρέπει να το σημειώσετε στη φόρμα συμμετοχής. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στη διάθεση αυτών των θέσεων.

- Οι εκθέτες είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για τη φύλαξη των έργων τους καθ'όλη τη διάρκεια της έκθεσης (και τις ώρες που είναι ανοιχτή η έκθεση αλλά και όταν είναι κλειστή.) 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΡΜΑ. Ε-MAIL, ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ 'Η ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠΟΨΗ.

Ερωτήσεις μπορείτε να γράφετε στη παρούσα συζήτηση ώστε να τις βλέπουν όλοι.

ΔΗΛΩΣΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΕΔΩ

Προβολές: 2014

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Εγώ είμαι μέσα!!! Μου αρέσει να φτιάχνω πράγματα, αλλά να έχω κι ένα κίνητρο. Είναι δύσκολο να δουλεύεις και να έχεις και άλλα χίλια δυο πράγματα στο κεφάλι σου. Έτσι έχουμε κι έναν στόχο. Θα ήθελα όμως πρώτα να μάθω λεπτομέρειες για το πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο...

Καλημέρα Ελευθερία!  Ωραία ιδέα μου ακουγεται και συμφωνώ. Καλός χώρος είναι και αυτός που κόπηκε η πίττα. Έχει και χώρο για παρκάρισμα και κοντά στο τραίνο είναι και είναι και σε κεντρικό σημείο και όχι απόμερα οπότε η προσέλευση επισκεπτών δεν θα είναι μόνο από προσωπικούς φίλους και γνωστούς που εμείς καλούμε, αλλά και από περαστικούς, εφ΄όσον  βεβαια αναρτήσουμε και κάποιο πανώ και κάνουμε την σχετική διαφήμιση λίγο νωρίτερα. Ισως και ο Δημος Αμαρουσίου να έχει κάποιο χώρο που να μας  παραχωρήσει.

Γεια σου κορίτσια,

εφόσον μαζευτούν ενδιαφερόμενοι θα κοιτάξω και για τις δυνατότητες ώστε να σας δώσωβ περισσότερες πληροφορίες!

Βασικά, το σκεφτόσασταν να γίνει μόνο Αθήνα; Θέλει οργάνωση τότε, να μαζευτούμε κατά τόπους για να στείλουμε πράγματα όλες μαζί. Επίσης, τα χρήματα του bazaar θα είναι για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό, για τα έξοδα του "Βάλε φαντασία", για κάτι άλλο, για όλα μαζί;

Γεια σου Κατερίνα! Αν κάνουμε, σίγουρα θα γίνει Αθήνα. Όποια κοπέλα θέλει να συμμετέχει θα έχει δικό της πάγκο και θα είναι υπεύθυνη για τα πράγματά της, δεν θα στείλουμε κάπου πράγματα. Όσο για τα έσοδα/έξοδα, θα είναι όπως κάθε άλλη φορά, όσα κορίτσια επιλέξουν να συμμετέχουν θα έχουν κάποιο κόστος συμμετοχής και από εκεί και πέρα τα έσοδα του πάγκου τους είναι δικά τους. Τώρα αν θέλουμε να βάλουμε κουμπαρά για κάποιο ίδρυμα ή για το 'Βάλε Φαντασία' το βλέπουμε σε δεύτερο χρόνο. Προς το παρόν με ενδιαφέρει να δω πόσα μέλη θα ήθελαν να συμμετέχουν, ώστε αν υπάρχει ικανός αριθμός να ξεκινήσουμε την οργάνωση.

Να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω ξαναπαρει μερος σε καποιο bazaar.Πρεπει να ειναι καποιος επαγγελματιας νομιμος που να εχει κανει εναρξη επαγγελματος ή να ειναι απλα καποιος που φτιαχνει χειροποιητα πραγματα;Απο την αλλη αν καποιος δεν ειναι απο Αθηνα και θελει να παρει μερος πως θα αποφασιστει αν μπορει να συμμετεχει και αν τα πραγματα του ειναι καταλληλα για ολη αυτη την προσπαθεια;

Γεια σου Γεωργία,

θεωρητικά για να πουλήσεις το οτιδήποτε, έστω και ένα μικρό πραγματάκι, πρέπει να έχεις κάνει έναρξη και να έχεις ταμειακή. Αυτό όπως καταλαβαίνεις δεν συμβαίνει για ένα μεγάλο μέρος χειροτεχνών που απλά θέλουν να λάβουν μέρος σε ένα Bazaar και να βγάλουν κάποια μικροέξοδα. Ανάλογα την περίπτωση, μπορεί να καλύπτει ο χώρος που θα φιλοξενήσει το Bazaar όσους θέλουν να κόψουν απόδειξη. Στα περισσότερα bazaar που έχω πάει δεν γίνεται κάτι τέτοιο, οι άνθρωποι που συμμετέχουν πουλάνε όπως ένας μικροπωλητής στο δρόμο. Το αν θα αποφασίσει κάποιος να το ρισκάρει είναι δική του απόφαση.

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτησή σου, συνήθως, για να υπάρχει ποικιλία, αυτό που κάνουμε στα Bazaar του δικτύου μας είναι ότι χωρίζουμε τους συμμετέχοντες σε 2 κατηγορίες: α) decoupage, β)άλλα είδη. Έτσι εξασφαλίζουμε ότι δεν θα έχουν όλοι οι συμμετέχοντες decoupage και θα έχει το bazaar ποικιλία για τους επισκέπτες. Κατά τα άλλα, αν δηλώσεις συμμετοχή, κανείς δεν πρόκειται να κρίνει τα έργα σου αν είναι κατάλληλα ή όχι, συμμετέχεις με ό,τι έργα θέλεις, αρκεί να περιοριστείς στη κατηγορία που θα επιλέξεις. Αν δηλαδή επιλέξεις το β) άλλα είδη, να μην έχεις και decoupage μέσα.

Προς το παρόν θέλω να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον να κάνουμε ένα bazaar. Αν αποφασίσουμε να το κάνουμε και το οργανώσω, θα σας πω και τις λεπτομέριες που χρειάζονται  (χώρος, πάγκοι, κόστος, ημερομηνίες κτλ) ώστε να πάρετε μια τελική απόφαση.

Αρχικα, αν και καινουρια στο χωρο του ντεκουπαζ ενδιαφερομαι για το bazaar. Να δουμε βεβαια το χρονο, το κοστος και ολες τις αλλες προυποθεσεις.

Το τρίο στούτζες θα συμμετέχει,ξέχασα να σου απαντήσω πιο πριν.φιλάκια

Ελευθερια μου εγω ειμαι μεσα . ;)

Ελευθερία θα με ενδιέφερε και εμένα το μπαζάρ ελπίζω να είναι προσιτά τα έξοδα συμμετοχής και επειδή διάβασα τα προηγούμενα σχόλια και απαντήσεις που έδωσες, επειδή είμαι αρχάρια στο ντεκουπάζ και δεν τα καταφέρνω καλά, με ενδιαφέρει με άλλα χειροποίητα είδη που φτιάχνω, μια και τα περιλαμβάνει η πρόταση σου, όχι ότι είμαι επαγγελματίας , αλλά τουλάχιστον κάτι καταφέρνω περισσότερο από το ντεκουπάζ! ( αυτές οι χαρτοπετσέτες στο λαιμό μου κάθονται εκεί που πάω κάτι καλά σε ένα σημείο θα σκιστεί θα ζαρώσει θα πάθει ότι νάναι!!!!!!! πολύ δύσκολο θέμα η χαρτοπετσέτα!!!!!! ελπίζω όμως στην επόμενη δοκιμή μετά το σημερινό μάθημα- πάλι ευχαριστούμε δεν θα σταματήσω να το λέω γιατί ήταν υπέροχο-,   κάποια λάθη να καταφέρω να τα διορθώσω! θα δείξει!!!) Εγώ είμαι μέσα! Και προτείνω ότι πρέπει η καθεμιά μας να συμμετέχει με ένα ποσοστό από τον τζίρο της ή ένα στανταρ ποσό τέλοσπάντων, να μπεί πρώτα σε ένα κουμπαρά για το "Βάλε Φαντασία" γιατί μέσω αυτού γίνεται η ενημέρωση τα μαθήματα κλπ και πρέπει να το στηρίξουμε γιατί είναι όλες εμείς. Ειμαι μέσα για το μπαζάρ!

Γεια σου Ελευθερια .Ευχαριστω για την προταση για το πασχαλινο μπαζαρ. είμαι μεσα . καλο βραδυ και πολλα μπραβο για την προσπαθεια των ζωντανων μαθηματων.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ

Ξεκίνησε από τον/την ΑΝΝΑ ΠΟΛΙΤΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria Πριν από 22 ώρες . 3 Απαντήσεις

Εφε καθρεφτη

Ξεκίνησε από τον/την anna tilkera στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 10 Οκτ. 1 Απάντηση

Η τεχνική εφέ φωτός

Ξεκίνησε από τον/την Olgad στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Olgad 18 Ιουν. 2 Απαντήσεις

Stamperia Βερνίκι Αδιαβροχοποίησης Wash It - 80ml

Ξεκίνησε από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ 4 Απρ. 2 Απαντήσεις

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΛΛΑΣ ΓΙΑ DECOUPAGE

Ξεκίνησε από τον/την ΦΥΝΤΑΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 30 Μαρ. 4 Απαντήσεις

© 2017   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης