Αγαπητά μας μέλη,

με χαρά θα θέλαμε να σας ανακοινώσουμε ότι το "Βάλε Φαντασία!!!!" θα διοργανώσει Πασχαλινό bazaar όπου και μπορούν να συμμετάχουν όποια μέλη μας το επιθυμούν!

Το bazaar θα έχει διάρκεια 2 ημέρες, Παρασκευή 11 (16:00 - 22:00) και Σάββατο 12 Απριλίου 2014 (10:00 - 22:00) και το κόστος συμμετοχής είναι 10 ευρώ ανά εκθέτη.

Ο χώρος του Bazaar είναι το "Δημοτικό Αναψυκτήριο Ηλιούπολης - Δημήτριος Κιντής"  ΄Υδρας & Μνησικλέους στην Ηλιούπολη. 

Η αίθουσα έχει χώρο για 20 εκθέτες και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στις συμμετοχές. Για να δηλώσετε συμμετοχή παρακαλώ στείλτε ένα e-mail στο decoupage.love@gmail.com με τίτλο "ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ BAZZAR" και τα ακόλουθα στοιχεία:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ 
USER NAME ΔΙΚΤΥΟΥ
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΒΑΛΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ 
ΕΙΔΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΘΕΣΕΤΕ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 
Για οποιαδήποτε πληροφορία ή ερώτηση παρακκαλώ γράψτε μας εδώ!

Προβολές: 1167

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Γειά σας είχα πάρει μέρος στο Χριστουγεννιάτικο bazzar το 2011 και ηταν μιά πολύ ωραία εμπειρία!

Εύχομαι καλή επιτυχία και σ αυτό το μπαζάρ.

Όσες ενδιαφέρονται για τραπέζι πτυσόμενο βρήκα κάποια ,ρίξτε μιά ματιά

http://www.exelixi.com.gr/product.asp?catid=1179

http://www.bazzar.gr/kalpharho941kappalambdaepsilonsigmaf-kappaalph...

Ευχαριστώ και τα δύο κορίτσια που απάντησαν και για τις υποδείξεις, βρήκα τελικά ένα 90Χ60 εκ, είναι και μέσα στο όριο, λίγο μικρό μού φαίνεται, αλλά δεν θα έχω και τα πολλά πράγματα, αν χρειαστεί θα κρεμάσω και τίποτα επάνω μου...το φαντάζομαι και κλαίω από τα γέλια....

Τούλα γεια σου, δεν θα προηγηθεί συνάντηση, όλη η επικοινωνία θα γίνετε μέσω mail, οπότε να κοιτάς τα mail σου!!!

Toula Parou είπε:

θα προηγηθεί συνάντηση και πότε ? Διότι θα βρίσκομαι εκτός Αθηνών λίγες μέρες πριν

Γεια σου Ελένη,

ναι μπορεί να αλλάξει το είδος, απλά στείλε μου ένα mail να μου πεις τι θέλεις να εκθέσεις. Ο λόγος που το ρωτάμε αυτό είναι ώστε να μπορέσουμε να τοποθετήσουμε τους εκθέτες στο χώρο με τέτοιο τρόπο ώστε να είναι ωραία η παρουσίαση. Να μην είναι δηλαδή, μαζεμένοι σε ένα μέρος πολλοί πάγκοι με decoupage μόνο γιατί δεν θα είναι και πολύ καλό.

ELENI MICHOU είπε:

To είδος χειροτεχνίας που δηλώσαμε αρχικά μπορεί να αλλάξει? ευχαριστώ πολύ!

π.χ. εγώ είχα δηλώσει πασχαλινές λαμπάδες αλλά θα ήθελα και κάποια αλλά χειροποίητα πραγματάκια να εκθέσω, υπάρχει πρόβλημα?

Κορίτσια θα ήθελα να παρακαλέσω όλες τις ενδιαφερόμενες -  και αυτές που έχουν ήδη λάβει mail ότι είναι στη λίστα με τους εκθέτες  - να ελέγξουν τα mail τους. Αφ'ενός, χρειαζόμαστε ένα mail επιβεβαίωσης συμμετοχής ώστε αν υπάρχει κάποιος που τελικά δεν θα έρθει, να διαθέσουμε τη θέση του σε άλλον, αφ'ετέρου γιατί μετά από μελέτη του πλάνου του χώρου, είδαμε ότι μπορούμε να φιλοξενήσουμε άλλες 10 συμμετοχές οπότε κάποιες που είσασταν στη λίστα αναμονής έχετε λάβει σχετικό mail.

Επίσης να διευκρινήσω δυο πράγματα:

1. Προς αποφυγή μπερδέματος, όλη η επικοινωνία για το Bazaar γίνεται μέσα από mail. Δεν θα γίνει κάποια συνάντηση πριν την έκθεση. Όλες τις λεπτομέριες που χρειάζεστε, θα τις λάβετε μέσω mail από decoupage.love@gmail.com οπότε σας παρακαλώ πολύ να ελέγχεται συχνά τα mail σας.  Ερωτήσεις και απορίες μπορείτε να γράφετε και εδώ στο φόρουμ.

2. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων: Για τις 10 νέες εκθέτριες που καλέσαμε δεν κάναμε κάποια επιλογή, αλλά τις καλέσαμε με βάση τη λίστα αναμονής. Όπως σας είχα γράψει, και μετά που έκλεισαν οι συμμετοχές κρατούσα λίστα με τις αιτήσεις συμμετοχών που δεχόμασταν. Συνεπώς και για τις 10 νέες συμμετοχές έχει τηρηθεί η σειρά προτεραιότητας.

Αυτά! :)

Γεια σας κορίτσια και αγόρια,

πριν λίγο σας έστειλε ένα Mail με πληροφορίες, σας το αναρτώ και εδώ σε περίπτωση που δεν το λάβει κανείς.

Αγαπητά μας μέλη γεια σας,

έκλεισε πλέον η λίστα με τους συμμετέχοντες και είμαστε έτοιμες για να ξεκινήσουμε πιο εντατικά με τις ετοιμασίες!

Καταρχήν, πρέπει να μοιραστούμε μαζί σας ένα πρόβλημα που μας δημιουργήθηκε από τους ανθρώπους που μας δίνουν την αίθουσα, το οποίο ελπίζουμε όμως να μας βγει σε καλό.

Ενώ μας υποσχέθηκαν ότι θα έχουμε την αίθουσα κενή και θα τη κάνουμε ότι θέλουμε σε δεύτερο χρόνο και συγκεκριμένα προχθές μας ενημέρωσαν ότι δεν είναι διατεθειμένοι να μας την αδειάσουν καθώς είναι γεμάτη με μεγάλα τραπέζια εκδηλώσεων. Αυτό μας δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα καθώς θα έχουμε πρόβλημα χώρου και πολύ μεγάλη δυσκολία να τακτοποιηθούμε. Ελπίζουμε όμως να αντιστρέψουμε τη κατάσταση και να τη εκμεταλλευτούμε προς όφελός μας.

Συνεπώς, παρακαλούμε πολύ να μην φέρετε δικά σας τραπέζια διότι αν και τα τραπέζια που υπάρχουν ήδη στο χώρο είναι 1.50 μέτρο, θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε αναγκαστικά αυτά (τουλάχιστον θα γλιτώσουμε το κουβάλημα!). Εγώ με τη Σοφία θα έχουμε στήσει ήδη την αίθουσα και θα σας έχουμε στείλει ένα πλάνο για να δείτε που θα μπει ο κάθε εκθέτης. Συνεπώς θα πρέπει να επαναπροσδιορίσουμε και το χώρο που θα έχει ο κάθε εκθέτης, ίσως να έχει ο καθένας λίγο παραπάνω χώρο (εσείς όμως να έχετε στο μυαλό σας το 1 μέτρο). Σε κάθε περίπτωση παρακαλούμε για τη κατανόησή σας επί του θέματος της διάταξης, καθώς και εμείς βρεθήκαμε προς τετελεσμένου γεγονότος. Ο υπεύθυνος της αίθουσας δεν μας έκανε όπως φαίνεται ξεκάθαρη συνεννόηση από την αρχή όπως είχαμε θεωρήσει αλλά επέλεξε να μας αλλάξει τους όρους σε ένα χρονικό σημείο που ήταν πλέον αδύνατο για εμάς να βρούμε άλλο χώρο ή να ακυρώσουμε το Bazaar.

Κατά δεύτερον, επειδή υπήρξε κάποια παρανόηση σχετικά με τις αποδείξεις, θα θέλαμε να ξεκαθαρίσουμε ότι εμείς δεν υποχρεώνουμε κανένα να κόψει αποδείξεις. Αυτό επαφίεται αποκλειστικά στον εκάστοτε εκθέτη. Απλά, αν κάποιος θέλει να κόψει αποδείξεις αλλά δεν έχει δικό του ΑΦΜ, η Σοφία σας παρέχει αυτή τη δυνατότητα μέσω του εργαστηρίου της επισημαίνοντας τις πρόσθετες επιβαρύνσεις που ορίζει ο νόμος και το φορολογικό μας σύστημα ως κράτος.

Σχετικά τώρα με τις λεπτομέριες, σας παραθέτουμε κάποιες πληροφορίες σε μορφή ερωτοαπαντήσεων:

Πότε και που να έρθω; - Το bazzar θα έχει διάρκεια 2 ημέρες, Παρασκευή 11 (16:00 - 22:00) και Σάββατο 12 Απριλίου 2014 (10:00 - 22:00) καλό θα ήταν λοιπόν τη Παρασκευή να έρθετε στις 15:00 για να στήσετε το πάγκο σας. Ο χώρος του Bazaar είναι το "Δημοτικό Αναψυκτήριο Ηλιούπολης - Δημήτριος Κιντής"  ΄Υδρας & Μνησικλέους στην Ηλιούπολη.

Ποιο είναι το κόστος συμμετοχής; - Το κόστος συμμετοχής είναι 10 ευρώ ανά εκθέτη συνολικά και για τις δυο ημέρες.

Τι έργα και πόσα πρέπει να φέρω; - Δεν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός έργων, και εξαρτάται και από τον όγκο τους. Για να υπολογίσετε όμως στο περίπου, κάντε μια δοκιμή στο σπίτι σας. Στήσετε ένα πάγκο 1m και δείτε πόσα περίπου χωράνε. Υπολογίστε αν θέλετε να έχετε και μερικά extra κομμάτια. Μπορείτε επίσης με διάφορα κουτιά να δημιουργήσετε διάφορα επίπεδα ώστε να χωρέσουν περισσότερα έργα ή για να φαίνονται καλύτερα. Σε κάθε περίπτωση πάντως, πριν έρθετε στο Bazaar καλό είναι να έχετε σχεδιάσει ήδη πως σκοπεύετε να στήσετε το πάγκο σας. Ενδεχομένως να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το τοίχο (για την ακρίβεια παράθυρα) που έχει ο χώρος, καθώς όμως είπαμε ότι έχουμε σοβαρό πρόβλημα να στήσουμε τη διάταξη και θα πρέπει όλα τα τραπέζια να είναι στην ίδια ευθεία  καλό θα ήταν να μην βασιστείτε σε αυτό. Προκειμένου να χωρέσουμε να υπολογίζετε ότι τα τραπέζια θα είναι κολλητά το ένα με το άλλο και εσείς θα κάθεστε πίσω από το πάγκο σας, άρα το τραπέζι θα απέχει από τη τζαμαρία που βρίσκετε από πίσω.

Τι άλλο πρέπει να φέρω; - Καταρχήν τα έργα σας! Κατά δεύτερον ότι διακοσμητικά έχετε αποφασίσει (μπορείτε και να μην φέρετε τίποτα αν θέλετε) ότι θέλετε να χρησιμοποιήσετε για να στολίσετε το πάγκο σας, και γενικά ότι έχετε προγραμματίσει να χρησιμοποιήσετε για να στολίσετε το πάγκο σας. Τα τραπέζια έχουν τραπεζομάντηλα που λογικά θα είναι ακόμα εκεί, αλλά καλό θα ήταν να έχετε ένα δικό σας ύφασμα για να καλύψετε το πάγκο σας, καθώς δεν είναι και πολύ όμορφα αυτά που έχουν. Επίσης, κανονικά πρέπει να φέρετε και ένα σκαμνάκι, αλλά καθώς ο χώρος έχει άπειρες καρέκλες δεν θα χρειαστεί. Θα χρειαστεί όμως ένα μικρό φωτιστικό για να φωτίσετε τα έργα σας. Δεν είναι απαραίτητο, αλλά συνήθως είναι χρήσιμο για να τονίσετε λίγο το πάγκο σας. Επίσης θα πρέπει να θυμηθείτε να φέρετε τσάντες για να βάζετε ότι έργα πουλάτε και κάποιες κορδέλες αν πρέπει να κάνετε συσκευασία δώρου (επίσης συρραπτικό και σελοτέιπ!). Αρκετοί εκθέτες συνηθίζουν επίσης να εκτυπώνουν κάρτες με το όνομά τους και στοιχεία επικοινωνίας (κάποιο e-mail, το blog σας ή σελίδα στο facebook). Επίσης, είναι πολύ σύνηθες να κερνάνε κάποιο μικρό γλυκό (σοκολατάκια, καραμέλες κτλ) στους πάγκους, οπότε μπορείτε αν θέλετε να φέρετε και κάτι από αυτά. Επίσης πάντα χρησιμεύει ένα Μπλοκ και ένα στυλό! Τέλος μην ξεχάσετε να φέρετε ένα πολύμπριζο!

Αυτά είναι πάνω κάτω τα πράγματα που πρέπει να φέρετε, να διευκρινίσω ότι από πλευράς μας, τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό, εκτός από τα έργα σας βέβαια (και το πολύμπριζο για να μην έχουμε προβλήματα με πρίζες)!

Πως θα διαφημίσω το Bazaar? – Καταρχήν ενημερώστε με όποιο τρόπο θέλετε όλους τους γνωστούς σας. Από εκεί και πέρα, εμείς θα σας στείλουμε απόψε την αφίσα του Bazaar σε μικρή και μεγάλη ανάλυση, ώστε να την αναρτήσετε όπου θέλετε στο διαδίκτυο ή να τυπώσετε αν θέλετε φυλλαδιάκια. Εμείς από πλευράς μας θα το αναρτήσουμε σε όλα τα μέσα που διαθέτουμε.

Όταν έρθω, που θα στήσω το πάγκο μου; - Μερικές μέρες πρίν το Bazaar θα σας στείλουμε πλάνο της αίθουσας όπου θα ορίζεται και η θέση του κάθε εκθέτη.

Θα υπάρχουν παρουσιάσεις; - Θα γίνουν 3 παρουσιάσεις, μια τη Παρασκευή στις 19:00 από τη Μαριάννα τη Κοντοέ (πασχαλινό στεφάνι με Powertex), και 3 το Σάββατο:

13:00 Από τη Σοφία (Voyage in Art)

17:00 Από τη Φωτεινή (Paco Art Center)

19:00 Από τη Βαρβάρα (Μορφές)

Για οτιδήποτε άλλο θέλετε να ρωτήστε μας εδώ ή στείλτε μας e-mail!

Αααααααααα....άψογες σάς βρίσκω...τι τόθελα η "οργανωτική" και πήγα και αγόρασα το τραπεζάκι νωρίς νωρίς?? καλά, αν επιβιώσω από αυτό το bazaar θα περιμένω το επόμενο με αγωνία χαχα... μία μόνο ερώτηση έχω, τα πράγματα θα τα μαζέψουμε Παρασκευή βράδυ και θα τα ξαναφέρουμε Σάββατο?

Γεια σου Μαρίνα, εφόσον έχουμε την αίθουσα για τις δυο μέρες δεν χρειάζεται να μαζέψουμε κάτι. Θα πω στη Σοφία να διασταυρώσει το αν κλειδώνει. Εγώ προσωπικά πάντως συνήθως τα παίρνω ούτως ή άλλως τα έργα μου και αφήνω τα υπόλοιπα.

Να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί με τα τραπέζια διότι είναι πάρα πολλά και δεν ξέρω τι θα τα κάνουμε! Ελπίζω όμως να βγάλουμε άκρη...

Γεια σου Λίτσα, 

η παρουσιάσεις έχουν ως εξής:

Παρασκευή 19.00-20.00: Μαριάννα - Powertex

Πασχαλινό στεφάνι με Powertex

Σάββατο 13.00-14.00 Σοφία - Voyage in art 

Δημιουργία φούντου σε υφασμάτινη τσάντα

Σάββατο 17.00-18.00 - Φωτεινή -Paco Art Center 

Κεραμίδι με μικτές τεχνικές

Σάββατο 19.00-20.00 Βαρβάρα – Εργαστήρι Μορφές  

Πατίνες σε ξύλινη επιφάνεια

Γειά σας κορίτσια,

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.

Για εμένα ηταν η πρώτη φορά που πήρα μέρος σε παζάρι σας. Δεν ξέρω τι αποκόμισα διότι  οι πωλήσεις δεν ήταν και πολύ καλές επειδή ο κόσμος δεν εχει αυτον τον καιρό λεφτά για να αγοράσει διακοσμητικό ντεκουπάζ. Ομως ξέρω οτι παρόλαυτα πέρασα πάρα πολύ καλά γιατι μέσα σε αυτες τις δύο μέρες εκανα παρέα με τις φίλες μου, τα είπαμε με την άνεση μας , γελάσαμε και γενικά κάναμε πολύ χαβαλέ. Αυτό το εζησα και με το παραπάνω.

ΑΑΑΑ! επίσης να μην ξεχάσω Σοφία!! Φωφώ, Νία το πήρα το swazz και πράγματι είναι καλό(ξέρετε εσείς!!) χα χα χα χα χα !! Τουλάχιστον Σοφία αποκόμισα και κατι χρήσιμο!!! χα χα χα χα χα χα χα !!

Φιλάκια σε όλα τα μέλη :)

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης