Μόλις ήρθε στα χέρια μου ένα παλιό κομοδινάκι και είμαι έτοιμη να του αλλάξω τα φώτα!!!

Είναι από εκείνα τα παλιά τα κλασσικά, ανοιχτόχρωμο καφέ. Πρέπει λοιπόν να του βγάλω το βερνίκι πρώτα.

Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω αν έχουμε κανένα υλικό που να βγάζει το βερνίκι εύκολα. Εκτός της ταλαιπωρίας με το τρίψιμο έχει κάποια σκαλιστά σημεία που δεν μπορώ να βάλω γυαλόχαρτο.

Περιμένω νέα σας!

Προβολές: 332

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Στην επόμενη επίσκεψη στο χρωματοπωλείο θα ρωτήσω!
Ελευθερίτσα,κατ' αρχήν ξεκίνα το τρίψιμο.... στα σημεία που έχει σκαλίσματα και δεν μπορείς να τρίψεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις διαβρωτικό. Σήμερα αγόρασα από το χρωματοπωλείο (εισαγωγέας για προϊόντα ξύλου)  ένα μπουκάλι και ο υπεύθυνος εκεί είπε ότι είναι σχετικά ευκολο στη χρήση,αλλά θέλει χοντρα γάντια γιατί καταστρέφει τα χερια και ότι άλλο έρθει σε επαφή μ' αυτό.Το απλώνεις και περιμένεις κανένα τέταρτο να δράσει. μετά τρίβεις με ξύστρα στις λείες επιφάνειες ή συρματόβουρτσα στα σκαλίσματα. Δεν ξέρω αν συμφέρει για μεγάλη επιφάνεια - το μπουκάλι μου κόστισε 10€. Αν χρειαστείς τηλέφωνα ή περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμμενο προιόν, στη διάθεσή σου.
Ευτυχώς που μου το είπες αυτό για τα γάντια γιατί δεν το ήξερα, πήρα και εγώ προχθές διαβρωτικό και ετοιμαζόμουν να το χρησιμοποιήσω. Δυστυχώς έχω δυο επιπλάκια που θέλουν πολύ τρίψιμο, το ένα ειδικά είναι πολύ δύσκολο να τριφτεί, οπότε θα δοκιμάσω το διαβρωτικό. Άμα το επιχειρήσω θα σας πω αποτελέσματα.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης