Καλημέρα Ελευθερία και σε όλη την ομάδα !!!  Κάνοντας έρευνα αγοράς για διάφορα υλικά του ντεκουπάζ και από βίντεο σε βίντεο... "έπεσα" επάνω σε ένα υλικό με τον τίτλο "ΒΕΡΝΙΚΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ" με βάση το νερό, έτοιμο προς χρήση.  Οπως οι περισσότεροι, υποθέτω, ψάχνω να βρω υποκατάστατα σε μεγάλες συσκευασίες σε χρωματοπωλεία.  Οπως έχουμε ήδη κάνει για τα βασικά ακρυλικά χρώματα, τα αστάρια και τα "κλασσικά" βερνίκια.  Επειδή όμως έχω τις... αμφιβολίες μου, θα ήθελα παρακαλώ τα "φώτα" σου !!  Εχεις δοκιμάσει ... έχεις βρει αντίστοιχο υλικό ???  Το έχεις δοκιμάσει ???  (Μου κάνει εντύπωση ... υλικό με βάση το νερό να αδιαβροχοποιεί επιφάνεια.. από το νερό !!!   Τώρα θα μου πεις... χημικά είναι αυτά !!!). Κάποιος άλλος στην ομάδα, έχει παρόμοια εμπειρία ???  Ευχαριστώ !!

Προβολές: 23

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Γεια σου Βάσω,

να σου πω την αλήθεια, σε γενικές γραμμές έχω την εντύπωση πως όλα τα βερνίκια μέχρι ενός βαθμού αδιαβροχοποιούν κιόλας. Τώρα αν εσύ θέλεις πολύ καλή αδιαβροχοποίηση θα πρότεινα να ζητήσεις στο κατάστημα που θα πας ακριβώς αυτό, ένα βερνίκι ανθεκτικό στο νερό. Φαντάζομαι τα βερνίκια που είναι για εξωτερικούς χώρους θα είναι κατάλληλα.

Αυτά! 

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2018   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης