Σκεφτομαι να κανω ντεκουπαζ σε ενα πλαστικο λαβουτο!!!!!!αναρωτιεμαι αν ειναι καλη ιδεα να το καλυψω ολοκληρο πρωτα με λευκο ριζοχαρτο και ακολουθως να βαλω μοτιβα.εσεις τι λετε?????

Προβολές: 317

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Τι ειναι το λαβούτο??!!

Καλησπερα.Ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα μου.Ειναι αυτο που ο μπακαλης εχει και παιρνει απο το τσουβαλι τα χυμα οσπρια.το εχω βρει σε πολυ μεγαλο μεγεθος και μου φαινεται ωραιο για διακοσμητικο.ελπιζω να σε φωτισα.φιλια

ΑΑΑ!! χα χα ! κοίτα να δεις ιδιωματισμοί. Εμεις εδω την λεμε σέσουλα!!  

Λοιπόν οτι ντεκουπαζ και αν του φτιαξεις πρεπει για να πιασει καλα να του κανεις καλή βάση. Εγω πρώτα θα το ετριβα κομματακι με ΨΙΛΟ  γυαλόχαρτο και μετα θα το πέρνούσα με πρίμερ/αστάρι. Εαν χρειάστει καντου 2 χερια να ειναι ομοιόμορφο ολο λευκο χωρις τρυπες.

Πρόσεχε να μην εχει κενα γιατι θα φαίνονται. Βαψτω και κρεμασε το καπως να στεγνωσει μην του μεινουν σημαδια.

Μετα απο εκει και περα θα εχει ετοιμη βαση για να κανεις οτι χειροτεχνια θελεις.

Καλη επιτυχια!! :) 

Ευχαριστω Λεττα!!!Ηδη το εκανα με ριζοχαρτο λευκο.αφου στεγνωσε πολυ καλα πανω εβαλα μοτιβα επισης ριζοχαρτο.ωραιο βγηκε.θα βαψω το λευκο ριζοχαρτο μολις ζεστανει οκαιρος λιγακι(εχει πολυ υγρασια τωρα).ΕΤσι δεν θα δειχνει φτηνο.ερασιτεχνις ειμαι ετσι τα φτιαχνω......για να περνω την ωρα μου... Φιλια!!!!

Εμ! μέχρι να σου απαντήσουν τι να κανεις και εσύ!! χα χα χα !! Τέσπα.

Πάντα καλα,  πάντα γερή να συνεχίσεις να δημιουργεις!!  ;)  ;)  ;) 

Η αληθεια ειναι πως η ικανοποιηση της δημιουργιαςειναι πολυ μεγαλη αλλα και της ερευνας επισης.Ουτως η αλλως η γνωση ειναι προιον πειραματισμου στη συγκεκριμενη τεχνικη.φιλια πολλα και ..,καθε ποθητο!!??

katerina mavrodoglossi είπε:

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

Η τεχνική εφέ φωτός

Ξεκίνησε από τον/την Olgad στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Olgad 18 Ιουν. 2 Απαντήσεις

Stamperia Βερνίκι Αδιαβροχοποίησης Wash It - 80ml

Ξεκίνησε από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ 4 Απρ. 2 Απαντήσεις

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΛΛΑΣ ΓΙΑ DECOUPAGE

Ξεκίνησε από τον/την ΦΥΝΤΑΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 30 Μαρ. 4 Απαντήσεις

Καλώς ήλθατε στο "Βάλε Φαντασία!!!!"

Ξεκίνησε από τον/την Crafter στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Λίζα Δουκάτα 23 Μαρ. 300 Απαντήσεις

© 2017   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης