ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,ΑΓΟΡΙΑ  ,ΦΙΛΟΙ  ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ......

Οι  περισσοτεροι σημερα  ενοχλούμαστε,οτα πηγαινουμε  στο Χομπυ  σεντερ   κι  αγοράζουμε   τα  50  γραμμαρια   της κόλας  decupaz   3.80,   που στην ουσια,  πληρωνουμε μόνο  το βαζάκι,γιατι  το υλικο που εχει μεσα   στοιχιζει   20   λεπτα,και δεν θελω  αντιρήσεις.οταν  λεω κατι  εχω και τις αποδείξεις..................Σκέφτηκα λοιπόν   να βοηθήσω  κι εγω  απο τη μερια μου  τους νεους καλλητεχνες  που δεν εχουν βουτήξει ακόμα στους κουβάδες με τα χρωματα.........

Μιάς λοιπόν και το θεμα  εδω είναι το  DECUPAAAAZ............ας  σας κανω λίγο πιο φθηνή  τη   ζωή.Κόλα  d...  μπορείτ  να  φτιαξετε  λοιπόν  ενα   1,5  κιλό     με  6,5  ευρω.......................αλλα λογω του οτι  δεν χρειαζεστε  τόοοοοση   πολλή,   μπορειτε   με ενα ευρω περιπου   να  εχετε   μισο  κιλο  κόλα  για ενα  χρόνο  και βάλε....

Λοιπόν  πάρτε  1 κουταλιά της σουπας σκόνη   γλουτολίνη   (ειναι σκονη κόλας  που κολαμε τις ταπετσαρίες  )   την διαλυουμε   σε ενα  ποτηρι    να γινει   νερο  πηχτο  ,οχι πολυ............εκει μεσα διαλυουμε   και δυο κουταλιές της σουπας  ατλακολ  κατα προτιμηση  κρυσταλιζε..τη χτυπαμε  μεχρι γινει   μια αραιή κρεμα......

Εχετε  ετοιμη  την  χαρτοπετσέτα  σας    ή   το ριζόχαρτό   σας   ; ; ; πέστε  με τα μούτρα  ....η πιο φθηνη κολα για   τη δουλεια

ακολουθουν  πιο φθηνες λυσεις

Μήπως  σας φαίνετε  ακριβο   το  κρακελέ  ;;;   Οχι ακριβο   ;   ούτε   σε φαρμακείο   να πήγαινα....Οταν  ακουσα  6,80  τα 50   γραμμαρια  μου κόπηκαν  τα πόδια,  και σου λένε  κι όλας   οι κυριες   στα σεμιναρια   που διαφημιζουν  βεβαια  τα μαγαζιά τους:Οσο πιο πολυ  βαζεις   τόσο πιο βαθεια ειναι τα χαράγματα  του κρακελέ........Καταναλωσα λοιπόν ενα ζευγαρι  παπούτσια   ,και το πετυχα...................Λοιπόν   αν τα  50  γραμμαρια  τα περνουμε   6,80,το κιλό  θα πρεπει  να το  περνουμε    50Χ20    =    10000                                           20  χ6,80    =136.00   ΕΥΡΩ.............   ΕΤΣΙ  ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ   ΒΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ  ;;;    Γιατί λοιπον  να μην δωσω   μονο   34    να παρω   ενα λιτρο....Πηγα  λοιπόν στιν εταιρια     SILK      που αντιπροσωπευει  την  BERLING   και πηρα ενα κουτί     540   grammaria            HOBBY CRACKLE GLAZE  ,πιστεψτε  με    τρελάθηκα  κερδισα 100 ευρω...

Τώρα  βέβαια   υπάρχει  κι αλλη λυση,  γιαυτους  που κανουν   κακελε  σε ξυλο   ,καδρα   ,επιπλα   .εκει μπορεις  και χωρις   τετοιο......................αντι  για βερνικι  κρακελέ   παιδακια   απλωστε   ατλακολ    και θα με θυμηθητε........................ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....

Προβολές: 1427

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

μια χαρα φαινεται το κρακελε,θα το παραγγειλω 

Κι  ενα σημερινο  της ωρας,   φρεσκοτατο........................Εεεεε δε πιστευω  εδα να θες   και το σκασιμο    της  Κεφαλονιάς  ??? χι    χι     χι   ........................

φανταστικο ειναι .. και εγω θα παω να το παρω..ευχαριστω κυριε γιωργο

vana είπε:

πολυ καλες πληροφοριες.Μπραβο.

Δηλαδη σε ξυλο αντι κρακελε βερνικι περναμε ατλακολ κ μετα το χρωμα και ...κρακελαρει?

Γεια σας . Εχω την ιδια απορρια με την κυρια Vana . Κρακελαρει η ατλακολ με το χρωμα ? Ευχαριστώ.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

πατινες;;;

Ξεκίνησε από τον/την rigas70 στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την rigas70 25 Φεβ. 7 Απαντήσεις

ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ

Ξεκίνησε από τον/την ΑΝΝΑ ΠΟΛΙΤΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΗ 11 Φεβ. 6 Απαντήσεις

ΦΘΗΝΑ ΥΛΙΚΑ

Ξεκίνησε από τον/την fanoyrgakis giorgos στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Ευαγγελία Μπουραζάνη 11 Φεβ. 17 Απαντήσεις

κασια ιδιοτητες

Ξεκίνησε από τον/την rigas70 στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την rigas70 30 Ιαν. 4 Απαντήσεις

© 2018   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης