Χρονια πολλα κ Χριστος Ανέστη....Ολες μας εχουμε χρησιμοποιήσει πάστες διαμόρφωσης, οι οποίες βέβαια δεν ειναι οικονομικες, με αποτελεσμα να μην χρησιμοποιούμε μεγάλη ποσότητα απο αυτές. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακούσει, έχετε δει ή ακομη κ αν έχετε φτίαξει δική σςς  πάστα διαμορφωσης! Τι υλικά θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε

Προβολές: 2728

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

bikiav  εχω μια συνταγη για παστα διαμορφωσης (εγω δεν την εκανα ακομα για να ξερω τι αποτελεσμα εχει)  ΛΕΥΚΗ ΠΑΣΤΑ:ΣΕ ΙΣΑ ΜΕΡΗ  Aτλακολ,λευκο ακρυλικο χρωμα και σοδα φαγητου σκονη.Και πιστευω πως τη χρωματιζεις με ο,τι θελεις.

Επίσης ατλακόλ-πούδρα παιδική(μυρίζει και όμορφα!)-ακρυλικό ότι χρώμα θέλεις να βγει η πάστα σου. Πούδρα βάζεις μέχρι να πήξει και να στέκεται, εγώ δεν έχω μετρήσει ποσότητα. Άλλη μία εύκολη λύση και πάρα πολύ οικονομική είναι ένα υλικό με το οποίο στοκάρονται οι γυψοσανίδες. Εγώ το παίρνω από το λερόι-μερλίν 2 ευρώ το κιλό. Στέκεται πολύ ωραία, θα έλεγα όπως και η πάστα, είναι έτοιμο και χρωματίζεται κανονικά με ακρυλικά. Δύο μειονεκτήματα έχει. Μυρίζει ψαρίλα όσο είναι υγρό(φεύγει η μυρωδιά μόλις στεγνώσει) και είναι λίγο εύθραυστο μέχρι να το χρωματίσεις. Κατά κάποιο τρόπο η μπογιά το θωρακίζει.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης