Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας ...διάβασα τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ με το σχετικό θέμα...εγώ έκανα ένα πείραμα και αντί για καλούπι μπούστο χρησημοποίησα μία ομπρελοθήκη...έκανα την σχετική προεργασία με την μεμβράνη ...το πατρόν ...την τοποθέτηση κλπ αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής... αφού  στέγνωσε η επιφάνεια έχει μία όψη με φουσκωματάκια δεν είναι δλ τεντωμένη η γάζα όπως όταν ήταν βρεγμένη έτσι πρέπει να είναι;

Προβολές: 344

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Γεια σου Yiota. Δεν νομίζω ότι κατάλαβα, τι εννοείς φουσκωματάκια? Δεν τις έχει κάνει δηλαδή ζάρες? Ίσως μια φωτογραφία να μας βοηθούσε να καταλάβουμε για να είμαστε και πιο χρήσιμες!

Ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου αλλά δεν το συνέχισα αυτό που έφτιαξα ....το πέταξα γιατί με αποκαρδίωσε ...αν καταφέρω κάποια στιγμή να βρεθώ Αθήνα θα κανονίσω να κάνω κάποιο σεμινάριο σχετικά με αυτό.

Σε ευχαριστώ και πάλι !!!

Eleftheria είπε:

Γεια σου Yiota. Δεν νομίζω ότι κατάλαβα, τι εννοείς φουσκωματάκια? Δεν τις έχει κάνει δηλαδή ζάρες? Ίσως μια φωτογραφία να μας βοηθούσε να καταλάβουμε για να είμαστε και πιο χρήσιμες!

Yiota, έχω πετάξει και εγώ πολλές φορές πράγματα... νομίζω όλες μας. Αλλά το τελευταίο καιρό κατάλαβα ότι τις περισσότερες φορές, από έργα που είμαι έτοιμη να τα πετάξω βγαίνουν οι πιο απρόσμενες και όμορφες δημιουργίες! Άσε που μου έδωσες ιδέα τώρα! Με καλούπι μια ομπρελοθήκη θα γινόταν ένα εξαιρετικό καπέλο για φωτιστικό δαπέδου!

Άμα αποφασίσεις να το ξαναπροσπαθήσεις χτύπα!

καλησπερα κοριτσια,και γω επιχειρησα να φτιαξω ενα μικρο κουτακι απο γαζα

εχοντας για καλουπι ενα ξυλινο κουτι αλλα το πεταξα και γω στο τελος...

Γιατί το πέταξες Δέσποινα? Τι πρόβλημα σου δημιούργησε?

Πες μας τι πρόβλημα δημιουργήθηκε σε ΄σένα μπας και βγάλουμε καμιά άκρη στο τι κάναμε λάθος.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης