Πρόταση-πρόσκληση!!!!!!

Ωσονούπω θα γιορτάσουμε τους ερωτευμένους!!!!!  Προσωπικά αυτή τη γιορτή δεν την δέχτηκα ποτέ, όμως πάντα συμμετείχα ενεργά σ΄ένα δωράκι για εκείνη την ημέρα, έτσι σαν πρόκληση να βγούμε από την καθημερινότητα που μας πνίγει.

Προκειμένου να γεμίσουμε χρώματα λοιπόν, σίγουρα θα φτιάξουμε χειροποίητα δωράκια για τους αγαπημένους μας.

ΑΝΤΡΕΣ όμως!!!!.

Κι΄εδώ σε θέλω...........όλα αυτά που φτιάχνουμε είναι για γυναίκες ΟΧΙ για άντρες.

Και δεν έχουμε δουλέψει καθόλου το αντρικό δώρο. Και όχι τα τετριμένα που βλέπουμε παντού.

"Βάλε Φαντασία"

και πείτε μας τι θα φτιάχνατε λοιπόν για τον αγαπημένο ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ σας με τα χεράκια σας?????

Περιμένουμε ενδιαφέρουσες, πρωτότυπες, και ερωτευμένες προτάσεις από όλες για όλες.

Προβολές: 258

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Πραγματι το θεμα "δώρακι για ανδρα" ειναι πολύ δύσκολο.Στο εμπόριο συνήθως τα περισσοτερα θέματα, προϊόντα ειναι σχετικα με την γυναίκα.

Οταν μιλάς για δημιουργίες, εννοεις μονο μέ βάση το ντεκουπάζ? ή και με αλλα διαφορα υλικα που δεν εχουν σχέση με αυτο π.χ. το κόσμημα? 

Σοφία η ιδεα σου είναι πολύ καλή ,αν και το θέμα δωράκι για άντρα ,ειναι λίγο δύσκολο γιατι δεν έχεις και πολλες επιλογές ,αλλα η προσπαθεια αρκεί.

πριν χρονια ειχα κανει ενα γλαστρακι με ανεμομυλους που πηγε σε αντρα σε καφετι αποχρωσεις [υπαρχει στις φωτο μου...] εβαλε βασιλικο και το βαλε στη κουζινα του...του αρεσε..δεν ηταν για αγ βαλεντινο αλλα για γιορτη..

τωρα αυτο που μπορω να σκεφτω ειναι μολυβοθηκες ταμπακερες αν καπνιζει..στυλους και κουτια με ντεκουπαζ τις αγαπημενες τους ομαδες..υπαρχουν χαρτοπετσετες κ με τον παοκ κ τον ολυμπιακο κ τον αρη...οπως κ τα ειδη ψαρεματος του με θεματα θαλασσινα

επισης αθλητικα καπελα ντεκουπαζ παλι με ομαδες η με το χομπυ τους πχ κυνηγι...

και φυσικα κορνιζα ντεκουπαζ ισως κ  με λιγο σκραμπουκιγκ  με την φωτο του....τελικα εχει αρκετα αν κατσεις κ σκεφτεις

επισης εικονες αγιων ειδικα με το ονομα τους για το δωματιο τους

θηκες για τα γυαλια τους

επισης επιγραφες με γραμματα αισιοδοξα οπως οσο αναπνεω ελπιζω...η κανε τα ονειρα σου πραγματικοτητα..[υπαρχει κ τετοια χαρτοπετσετα..]

μην υποτιματε αυτες τις επιγραφες απεναντι απο το σπιτι μου σε ενα βενζιναδικο εχει πανω στη πορτα μια ταμπελα που γραφει ολα καλα θα πανε σου λεω..που καθε φορα που την βλεπω μου δινει δυναμη...ειδικα αν εκεινη τη μερα πηρα λογαριασμους...

Σόφι μου,

οχι απλα δύσκολη υπόθεση αλλα υπερδύσκολη!!!Ισως γιατί το decoupage  δημιουργήθηκε μια περίοδο οπου επικρατούσε ο ρομαντισμος  επομενως = ειναι φτιαγμενο αποκλειστικα μονο για γυναίκες.

Κάτι το οποιο μου ερχετε σαν πρωτη ιδέα ειναι

• ενα κουτάκι στου οποίου το καπάκι φτιάχνουμε ντεκουπαζ με θέμα τα αλογα, εαν θελουμε το σφραγίζουμε με υγρο γυαλί και μετα ντύνουμε το υπολοιπο κουτί με υφασμα που εχει την υφή απο καστόρι.
  • φτιαχνουμε μια κασετίνα (με εσωτερικα λάστιχα για να βάζει το σετ του ταξιδίου του ή οτιδήποτε αλλο θελει να μεταφέρει), την ντύνουμε με δερματίνη ή με καφέ καρό ύφασμα.απο εξω κολάμε ενα κομάτι δερμα  σαν ετικέτα πανω στην οποία κολλάμε με ντεκουπάζ τα αρχικά του ονοματός του ή τα γραμματα του τα οποια μπορει να ειναι ειτε ελληνικά, είτε λατινικά, αναγλυφα, ή με μπογια 3D.
  • αγοράζουμε ή φτιαχνουμε  μία θήκη για τον καπνό του οπου απο εξω του κολλάμε το αγαπημένο του θέμα ή μια κοινή μας φωτό.

Επισης μπορούμε να παρουμε μια ασπρη μαξιλαροθήκη.Στον υπολογιστή βάζουμε με photoshop πάνω σε μια φωτο μας  καρδούλες, φιλακια και I love you. Την κολλάμε στο υφασμα ειτε με κολλα για υφασμα ειτε την μεταφέρουμε με υγρό μεταφοράς .Του την κανουμε δώρο και του λεμε "για να εχεις κατι να αγκαλιάζεις το βράδυ οταν θα λείπω". Να μην ξεχνιώμαστε!!!!!!!!!  χα χα χα χα χα  χα χα χα χα χα !!!   :Ρ  ;)

Αυτα μου ερχονται προς το παρον σε σχέση με το ντεκουπαζ. 

φιλάκια :)

Ωραία η ιδέα σου, υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς, αλλά βέβαια αφού λάβεις υπ όψιν τα ενδιαφέροντα τού παραλήπτη.

Τι να την κάνει την ταμπακιέρα, που όντως είναι ένα ωραιότατο δώρο, κάποιος που δεν καπνίζει πχ??

Πάντως όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, αυτά είναι κάποια πράγματα που είναι εύκολα και μπορούν να σταθούν άνετα σαν δώρα προς άντρα.

Ταμπακιέρες, βιβλιοστάτες από αυτούς με τη μεγάλη επιφάνεια, κουτάκια διάφορα από κουτί για τράπουλες μέχρι κουτί για αποκόμματα εισιτηρίων ομάδας με την απαραίτητη ανάλογη διακόσμηση ομάδας βεβαίως..., μολυβοθήκες, αναπτήρες, ημερολόγιο-ατζέντα, βέβαια όλα αυτά είναι κατάλληλα για άντρες γενικά, με ανάλογα θέματα, ξέρετε, αντρικά.... άλογα, ναυτικά τύπου φάρος - ιστιοφόρο - αυτοκίνητα, σπορ κλπ, τα οποία αν θέλουμε να τα κάνουμε πιο προσωπικά, μπορούμε να προσθέσουμε κάτι μικρό στη σύνθεση πιο "βαλεντινίστικο", γιατί δε νομίζω οτι είναι πολλοί αυτοί που θα εκτιμούσαν μια ταμπακιέρα πχ τίγκα στην καρδούλα και στους φτερωτούς έρωτες....

Α, και για να μη ξεχάσω, ένα πολύ ωραίο θέμα για άντρες είναι νομίζω τα pin ups, έκανα ένα τέτοιο δώρο τώρα τα Χριστούγεννα σε φίλο, και πολύ τού άρεσε, ή έτσι είπε τουλάχιστον....αν θέλετε να το δείτε είναι αυτό http://marinat-marinascorner.blogspot.gr/search/label/%CE%BA%CE%B1%... .

Νομίζω σάς ζάλισα ε?

πωπω τι θέμα θίξατε!! μιας και υπάρχουν ωραίες ιδέες όμως, λέω την επόμενη φορά που θα θέλω να κάνω δώρο σε άντρα, να ζητήσω τη γνώμη σας!:)

Θα συμφωνήσω πως καρδούλες και ρομαντζάδες δε θα πολυεκτιμηθούν...τουλάχιστον όχι σε αντικείμενα που τους "εκθέτουν" σε τρίτους! Τώρα, κάτι που δε θα τους εξέθετε στον έξω κόσμο και μιας και μιλάμε για Βαλεντίνο, θα μπορούσε να είναι ένα χιουμοριστικό, και, μες στο κλίμα της "γιορτής", decoupage σε...ύφασμα! Δε θα μπω σε λεπτομέρειες, βάλτε φαντασία! χαχα! (μη με αποκυρήξετε ως shocking!!!:P)

Τώρα, ξεφεύγοντας λίγο απ το θέμα Βαλεντίνος, οι χάρτες θεωρώ πως είναι ωραίο θέμα για άντρες και θα μπορούσαν να διακοσμήσουν από ένα ρολόι και μια θήκη κινητού ή tablet, ως ένα μαξιλάρι! Υπάρχουν πολύ όμορφα ριζόχαρτα και με παγκόσμιους χάρτες!

Αυτά...! 

Φιλιά!!! 

Συμφωνώ μαζί σου ,με κάλυψες και με το παραπάνω θα έλεγα!!!!!

Μαρίνα Τ είπε:

Ωραία η ιδέα σου, υπάρχουν αρκετά πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς, αλλά βέβαια αφού λάβεις υπ όψιν τα ενδιαφέροντα τού παραλήπτη.

Τι να την κάνει την ταμπακιέρα, που όντως είναι ένα ωραιότατο δώρο, κάποιος που δεν καπνίζει πχ??

Πάντως όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, αυτά είναι κάποια πράγματα που είναι εύκολα και μπορούν να σταθούν άνετα σαν δώρα προς άντρα.

Ταμπακιέρες, βιβλιοστάτες από αυτούς με τη μεγάλη επιφάνεια, κουτάκια διάφορα από κουτί για τράπουλες μέχρι κουτί για αποκόμματα εισιτηρίων ομάδας με την απαραίτητη ανάλογη διακόσμηση ομάδας βεβαίως..., μολυβοθήκες, αναπτήρες, ημερολόγιο-ατζέντα, βέβαια όλα αυτά είναι κατάλληλα για άντρες γενικά, με ανάλογα θέματα, ξέρετε, αντρικά.... άλογα, ναυτικά τύπου φάρος - ιστιοφόρο - αυτοκίνητα, σπορ κλπ, τα οποία αν θέλουμε να τα κάνουμε πιο προσωπικά, μπορούμε να προσθέσουμε κάτι μικρό στη σύνθεση πιο "βαλεντινίστικο", γιατί δε νομίζω οτι είναι πολλοί αυτοί που θα εκτιμούσαν μια ταμπακιέρα πχ τίγκα στην καρδούλα και στους φτερωτούς έρωτες....

Α, και για να μη ξεχάσω, ένα πολύ ωραίο θέμα για άντρες είναι νομίζω τα pin ups, έκανα ένα τέτοιο δώρο τώρα τα Χριστούγεννα σε φίλο, και πολύ τού άρεσε, ή έτσι είπε τουλάχιστον....αν θέλετε να το δείτε είναι αυτό http://marinat-marinascorner.blogspot.gr/search/label/%CE%BA%CE%B1%... .

Νομίζω σάς ζάλισα ε?

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης