Κορίτσια καλησπέρα.Χρειάζομαι και πάλι βοήθεια η αρχάρια.Αγόρασα πρόσφατα από το γνωστό γερμανικό κατάστημα μια πάστα διομόρφωσης λεπτόκοκκη.Δεν έχω όμως ιδέα πώς να την χρησιμοποήσω και πώς να την δουλέψω.Παρακαλώ όποια γνωρίζει ας μου δώσει τα φώτα της.Ευχαριστώ πολύ και Καλή χρονια σε όλες!!

Προβολές: 326

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

πηρα κι εγω αυτη την παστα και τη λεπτοκοκκη Φωτεινη σκεφτομαι αν και δεν ξερω αν το πετυχω να ανακατεψω με καποιο ακριλικοχρωμα ισως χρυσο και να κανω αναγλυφο γυρω απο εικονα η περιγραμα καποιου πιατου γυρω η να το βαλω οπως ειναι και να πασπαλισω πανω του χρωμα οταν στεγνωσει ..αν ξερουν τα κοριτσια κατι αλλο θα χαρω κι εγω να μαθω τι κανουμε

Γεια σου φίλη Αλίκη.Λοιπόν εγώ έκανα αυτό που είπες χθες βράδυ!!Με ένα φαρδύ μαχαιράκι χωρίς δόντια πήρα παστούλα και την εφάρμοσα γύρω από το στόμιο ενός ανθοδοχείου που είχα φτιάξει και ήταν από γυαλινο κουτι του νες καφέ.Αφού στέγνωσε το έβαψα με χρυσό χρώμα.Τέλειο το αποτέλεσμα!Επίσης το χρησιμοποίησα και σε χριστουγεννιατικο μπουκάλι ως εφέ χιονιού!

Ανακατεύω την πάστα με ακρυλικό χρώμα και την εφαρμοζω σαν περιγραμμα η αλλες φορές την στρώνω με σπάτουλα ,την αφήνω να στεγνώσει και κάνω ντεκουπάζ πάνω στην επιφάνεια.[συνηθως με χαρτοπετσέτα , εχει καλύτερο αποτέλεσμα.Την Χρησιμοποιώ επισης και σαν εφέ σε διαφορες κατασκευές [ οπως μπάλες ,μπουκάλια ,καδράκια κλπ ]

Φωτεινη μπραβο θα το κανω κι εγω με την πρωτη ευκαιρια MADNESS πρεπει να ειναι σαν την παστα χιονιου ...με τη χαρτοπετσετα πανω δειχνει αναγλυφο το μοτιβο??απλωνεται ευκολα η χαρτοπετσετα ?λογω οτι εχει αγρια επιφανεια .......δε σκιζεται?

ποιο γνωστό γερμανικό κατάστημα  αν επιτρεπετε?

το λιντλ

Aλίκη ,απλώνεται εύκολα η χαρτοπετσέτα .Την κόλλα την απλώνεις πάνω στην πάστα και κολλάς .

ευχαριστω Madness θα το δοκιμασω !!!!!!!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης