ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΑΡΧΑΡΙΕΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΙΝΑ ΚΑΙ Η ΚΑΣΙΑ?

Προβολές: 440

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ DECOUPAGE. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΡΑΚΕΛΕ. ΒΑΦΩ ΜΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΧΡΩΜΑ, ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΚΑΛΑ, ΠΕΡΝΑΩ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΒΕΡΝΙΚΙ (ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ VARNISH CRACKLE), ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΧΡΩΜΑ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΚΡΑΚΕΛΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ, ΤΟ CRACKLE VARNISH, ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΑΚΡΥΛΙΚΟ. ΜΑΤΑΙΑ..............   ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟΥ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Ολυμπια καλημερα κι απο εμενα.Μηπως περνας και τις δυο στρωσεις''βερνικι-ακρυλικο'' προς την ιδια κατευθυνση?Γιατι δεν καταλαβαινω τι αλλο να φταιει..Στο ενος συστατικου περναμε το βερνικι οριζοντια για παραδειγμα και αφου στεγνωσει πολυ πολυ καλα τοτε περναμε το ακρυλικο καθετα δλδ αντιθετα απο την φορα του βερνικιου.Και παλι το αφηνουμε να στεγνωσει πολυ καλα.Ελπιζω να βοηθησα.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης