Κορίτσια, ειδικά εσείς που έχετε δουλέψει με φύλλα μανώλιας, πείτε μου πως τα επεξεργαζόμαστε πριν το ντεκουπάζ; Δηλ. Ξηραίνουμε, ασταρώνουμε και συνεχίζουμε ή κάτι άλλο;

Προβολές: 440

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Πολύ σημαντική πληροφορία! Τα σιδερώνουμε χλωρά;

Αν θες να τα διατηρησεις περνα τα με ατλακολ...

Άρτεμις είναι ήδη ξηρά. Τα είχα τοποθετήσει ανάμεσα σε βιβλία για αρκετό καιρό. Οπότε φαντάζομαι ότι παραλείπω το σιδέρωμα και προχωρώ. Ευχαριστώ για τις οδηγίες.

Dimi mar, τι εννοείς με την ατλακόλ; Πότε να τα περάσω δηλαδή; Πριν το ντεκουπάζ;

Αρτεμις κανένα πρόβλημα με την καθυστέρηση. Θα δοκιμάσω να τα κάνω μες την εβδομάδα. Και πάλι ευχαριστώ.

ΑΡΤΕΜΙΣ είπε:

Καλλιρόη, συγνώμη που δεν απάντησα εγκαίρως, έλειπα. Φαντάζομαι πως μπορείς να προχωρήσεις. Καλή επιτυχία.

κοριτσια γεια σας, αυτο το εκανα και εγω με φυλλα αμπελωπα που τα ειχα για15 μερες αναμεσα σε βιβλια. Τα κολλησα σε γυαλινο βαζακι με attlakol, και το αποτελεσμα δεν ειναι ωραιο ,γιατι η κολλα δεν εγινε διαφανη και επισης δεν τα κολλησε καλα

Υπάρχουν 2 τύποι ατλακόλ! Η άσπρη και η κρυσταλιζέ .Η κόλλα δεν έγινε διάφανη γιατί δεν ήταν "κρυσταλιζέ"!

Ρουλα είπε:

κοριτσια γεια σας, αυτο το εκανα και εγω με φυλλα αμπελωπα που τα ειχα για15 μερες αναμεσα σε βιβλια. Τα κολλησα σε γυαλινο βαζακι με attlakol, και το αποτελεσμα δεν ειναι ωραιο ,γιατι η κολλα δεν εγινε διαφανη και επισης δεν τα κολλησε καλα

ευχαριστω filio

filio είπε:

Υπάρχουν 2 τύποι ατλακόλ! Η άσπρη και η κρυσταλιζέ .Η κόλλα δεν έγινε διάφανη γιατί δεν ήταν "κρυσταλιζέ"!

Ρουλα είπε:

ΦΥΛΛΑ ΜΑΝΩΛΙΑΣ SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ  ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Βίντεο

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης