Κορίτσια όπως ξέρετε και νιώθετε το σπιτάκι μας είναι παρεϊστικο και δοτικό. Προσφέρει χωρίς να ζητάει ποτέ τίποτα απολύτως.΄Ομως θέλει να κοιτάει στα μάτια τη φίλη του. Και τι εννοώ???? Εκτός από τα έργα μας που βάζουμε φωτογραφίες τους ολοένα και πιο πολλές, θα θέλαμε και την φωτογραφία πορτραιτο σας, προκειμένου να νιώθουμε οικεία. Να κοιταζόμαστε. Να σας μαθαίνουμε. Να ξέρουμε ποιάν θαυμάζουμε. Να σας γνωρίζουμε. Επειδή λοιπόν είναι κάτι ανώδυνο, δεν κοστίζει και επιπλέον μας φέρνει πιο κοντά δώστε μας ένα χαμόγελο μέσα από τη φωτογραφία του προφίλ σας.

Γιατί αυτό θέλουμε, γιατί αυτό μας αξίζει. Δε ζητάμε πολλά νομίζω.

Προβολές: 1369

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

μια κοπελα απο δω που ναι επισης γερμανια πολυ δυσκολευεται να πουλησει ..αρα μαλλον κ εκει δεν ειναι ευκολο

Κορίτσια, η βασίλισσα του ντεκουπάζ είναι αδιαμφισβήτητα η Ιταλία νομίζω. Όταν πρωτοανακάλυψα την ύπαρξη του πριν περίπου 25 χρόνια, ήταν σε ένα μαγαζάκι με είδη ζωγραφικής , σε μια μικρή επαρχιακή πόλη στα περίχωρα του Μιλάνου.

Είχε στη βιτρίνα κάποια αντικείμενα προς πώληση, μεταλικά και ξύλινα, τραπεζάκια και μικροέπιπλα, τα οποία χάζευα και νόμιζα βέβαια οτι ήταν ζωγραφιστά.

Όταν μπήκα και μού εξήγησαν περί τίνος πρόκειται, έμεινα άναυδη...

Μιλάμε για τεχνική φανταστική και τρομερή δουλειά όσον αφορά τη σύνθεση και το τελείωμα του έργου και μιλάμε πάντα για απλό ντεκουπάζ που χρησιμοποιεί αποκλειστικά χρώματα, χαρτιά και βερνίκι. Ούτε εξειδικευμένα υλικά , ούτε σπρέι, ούτε τίποτα. Όλη η τέχνη ήταν η σύνθεση, η φωτοσκίαση, η πατίνα και τα 50 χέρια βερνίκι με τρίψιμο ενδιάμεσα....ναι, δεν διαβάσατε λάθος...είχα πάρει 2-3 βιβλία από γνωστές «δασκάλες»  του είδους που έλεγαν ότι όσο βερνικώνεις και τρίβεις, τόσο «πνίγεται» το μοτίβο και ενσωματώνεται στο αντικείμενο....

Αλλά βέβαια, αυτά είναι άλλης κατηγορίας έργα, κι αν είναι να πουλήσεις, δεν υπάρχει περίπτωση να πληρωθούν...

Αχ! μην λες τετοια Σοφία!!!! :(  :(

sofia είπε:

μια κοπελα απο δω που ναι επισης γερμανια πολυ δυσκολευεται να πουλησει ..αρα μαλλον κ εκει δεν ειναι ευκολο

Μαρίνα,

πολυ ενδιαφέρον αυτο με το βερνίκωμα. Εσύ εχεις κανει τετοιο αντικείμενο να μας το δείξεις καμία μέρα? Τα βιβλία που αγορασες μηπως υπάρχει τροπος να τα αγοράσουμε απο το ιντερνετ?

Μαρίνα Τ είπε:

Κορίτσια, η βασίλισσα του ντεκουπάζ είναι αδιαμφισβήτητα η Ιταλία νομίζω. Όταν πρωτοανακάλυψα την ύπαρξη του πριν περίπου 25 χρόνια, ήταν σε ένα μαγαζάκι με είδη ζωγραφικής , σε μια μικρή επαρχιακή πόλη στα περίχωρα του Μιλάνου.

Είχε στη βιτρίνα κάποια αντικείμενα προς πώληση, μεταλικά και ξύλινα, τραπεζάκια και μικροέπιπλα, τα οποία χάζευα και νόμιζα βέβαια οτι ήταν ζωγραφιστά.

Όταν μπήκα και μού εξήγησαν περί τίνος πρόκειται, έμεινα άναυδη...

Μιλάμε για τεχνική φανταστική και τρομερή δουλειά όσον αφορά τη σύνθεση και το τελείωμα του έργου και μιλάμε πάντα για απλό ντεκουπάζ που χρησιμοποιεί αποκλειστικά χρώματα, χαρτιά και βερνίκι. Ούτε εξειδικευμένα υλικά , ούτε σπρέι, ούτε τίποτα. Όλη η τέχνη ήταν η σύνθεση, η φωτοσκίαση, η πατίνα και τα 50 χέρια βερνίκι με τρίψιμο ενδιάμεσα....ναι, δεν διαβάσατε λάθος...είχα πάρει 2-3 βιβλία από γνωστές «δασκάλες»  του είδους που έλεγαν ότι όσο βερνικώνεις και τρίβεις, τόσο «πνίγεται» το μοτίβο και ενσωματώνεται στο αντικείμενο....

Αλλά βέβαια, αυτά είναι άλλης κατηγορίας έργα, κι αν είναι να πουλήσεις, δεν υπάρχει περίπτωση να πληρωθούν...

Να'μαι κι εγώ! 

Δεν έχω έρθει Δεσποινάκι ποτέ προς τα εκεί, όσες φορές έχω έρθει Γερμανία έχω κινηθεί πιο ανατολικά... Που θα πάει όμως, όλο και θα με βγάλει ο δρόμος κάποια στιγμή.

Μιας και είναι άσχετοι πάντως όπως λες, ήρθε η ώρα να τους δώσεις τα φώτα σου!

Δέσποινα Χατζηϊωαννίδου είπε:

Viersen  Λευτερακι μου.

Έχεις έρθει;

Eleftheria είπε:

Δεσποινακι σε ποια πολη εισαι?

Συγνωμη  κορίτσια  !   δεν  ξερω   αν  μπήκα σε λάθος  σελίδα, (παρακαλώ   βοηθήστε  με ).Τόση ωρα   διαβάζω   εδω,  διαβάζω  εκει   κι    σε καθε μηνυμα  και επισημανση   βλέπω   ολες να απευθυνεστε  σε  κορίτσια..............

κορίτσια απο εδω   κορίτσια απο εκει..............Εγω είμαι ανδρας............μήπως δε   με θέλετε ??    μηπως πρέπει   να φύγω ?

περιμένω ,για να ενεργήσω...............................

καλως τον γιωργο φυσικα και εισαι καλοδεχουμενος εδω απλα θα αποδεχτεις οτι ανηκεις στο 1/100 των ανδρων που ειναι εδω ετσι θα ακους το κοριτσια...

λοιπον καλες δημιουργιες κ χαιρομαστε που εισαι εδω και βαζεις κ φωτο...
fanoyrgakis georgios είπε:

Συγνωμη  κορίτσια  !   δεν  ξερω   αν  μπήκα σε λάθος  σελίδα, (παρακαλώ   βοηθήστε  με ).Τόση ωρα   διαβάζω   εδω,  διαβάζω  εκει   κι    σε καθε μηνυμα  και επισημανση   βλέπω   ολες να απευθυνεστε  σε  κορίτσια..............

κορίτσια απο εδω   κορίτσια απο εκει..............Εγω είμαι ανδρας............μήπως δε   με θέλετε ??    μηπως πρέπει   να φύγω ?

περιμένω ,για να ενεργήσω...............................

Aaaaa   να καθήσω  δηλαδη   ;  να μη φύγω  ;  καλά   ........................

αλλά   δείχνετε  και  σείς   οτι   κατέχετε   πως υπάρχουν  κι  αντρες   επαέ  πέρα  ,

και τους κόβει  κι αυτονων   λιγο  το μυαλό ντους   .........................

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

Η τεχνική εφέ φωτός

Ξεκίνησε από τον/την Olgad στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Olgad 18 Ιουν. 2 Απαντήσεις

Stamperia Βερνίκι Αδιαβροχοποίησης Wash It - 80ml

Ξεκίνησε από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ 4 Απρ. 2 Απαντήσεις

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΛΛΑΣ ΓΙΑ DECOUPAGE

Ξεκίνησε από τον/την ΦΥΝΤΑΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 30 Μαρ. 4 Απαντήσεις

Καλώς ήλθατε στο "Βάλε Φαντασία!!!!"

Ξεκίνησε από τον/την Crafter στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Λίζα Δουκάτα 23 Μαρ. 300 Απαντήσεις

© 2017   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης