κοριτσια λετε και εμεις απο θεσνικη και περιχωρα να οργανωθουμε και να κανουμε ανταλλαγες?

τι λετε ενδιαφερεστε?

δηλωστε συμμετοχη εδω και να δουμε πια μερα βολευονται οι περισσοτερες και να οργανωθουμε..αντε να δραστηριοποιηθουμε και εμεις επιτελους.

επισης αν υπαρχουν ιδεες και για το χωρο συναντησης,, αν δεν υπαρχει καποιο μελος που να χει καποιο χωρο.. να βρουμε καποια ησυχη καφετερια η κατι αλλο....

αντε περιμενω συμμετοχες...

Προβολές: 4267

Οι απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση έχουν κλείσει.

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

και εγώ φυσικά σοφία με τη φιληνάδα μου τήν καίτη που ήρθε και τήν προηγούμενη φορά

επίσης στο φόρουμ -εκδηλώσεις που μας ενδιαφέρουν-αναφέρω για ένα σεμινάριο καινούργιο του χελιδόνη στόν ίδιο χώρο που έγινε και τήν αλλη φορά

ΣΟΦΙΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

καλο μηνα.. τελειωσε κ η χθεσινη μας συναντηση στο μπαριεστερ..νομιζω οτι βρηκαμε το χωρο μας.
ειμασταν 18 κοριτσια κ νεα μελη ..και ειδαμε παλαιωση με κερι απο τη Χρυσα την Μπικα απο την Δραμα και την ευχαριστουμε
τον αλλο μηνα τωρα κοριτσια η επομενη συναντηση μας

Να συμπληρώσω εδώ στα όσα γράφει η Σοφία, ότι μιλάμε για τις συναντήσεις που διοργανώνουμε ως "Βάλε Φαντασία" σε ανεξάρτητους χώρους. Στο παρελθόν έχουμε κάνει και συναντήσεις στο χώρο κάποιων εργαστηρίων (και θα κάνουμε πολλές ακόμα) αλλά και πάλι μετά απο πρόσκληση του κάθε ιδιοκτήτη και πάντα σε συννενόηση μαζί μας.

Προσωπικά πιο πολύ από την ίδια τη πράξη με πείραξε ότι έγινε ερήμην μας. Δεν ξέρω πως θα είχαμε πράξει αν η κυρία Μπίκα είχε έρθει πρώτα σε επαφή μαζί μας. Άλλωστε εμείς πάντα είμασταν θετικές να συνεργαστούμε με εργαστήρια του χώρου αλλά πάντα σε ένα υγιές και συννενοήσιμο πλαίσιο.

Κατά τα άλλα χαίρομαι που το παρεάκι της Θεσσαλονίκης καλά κρατεί! Ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας επισκευφτώ σύντομα.

Η σιωπή μου προς απάντησή σας.

Πάντως αν νομίζετε πως γίνονται ανταλλαγές κάνετε λάθος ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ.... απλά τυχαίνει να μην είναι επαγγελματίες ρωτήστε την διοργανώτριά σας που έφερε 10 σακκόυλες χαρτοπετσέτες για πώληση.

Όλα τα υπόλοιπα σχόλια τα αφήνω στα κορίτσια που παραβρέθηκαν (εφόσον το επιθυμούν)

Η επαγγελματίας ΧΡΥΣΑ.

Χρύσα, το πρόβλημα σου ξαναγράφω δεν είναι τόσο το ότι πήγες στη συνάντηση με σκοπό να κάνεις πωλήσεις όσο το ότι το έκανες αυθαίρετα χωρίς να μας πεις απολύτως τίποτα. Καλώς ή κακώς αυτό το χώρο το διαχειριζόμαστε εγώ και η Σοφία, και συνεπώς την ευθύνη των διοργανώσεων την έχουμε εμείς. Και άλλα κορίτσια επαγγελματίες και μη μας έχουν ζητήσει στο παρελθόν, να συνεργαστούμε με σκοπό να προβάλουν τη δουλειά τους και σε όλες έχουμε απαντήσει θετικά και έχουμε βοηθήσει. 

Είτε το θέλουμε είτε όχι, εφόσον αυτές οι συναντήσεις γίνονται υπό το "Βάλε Φαντασία!!!" αυτό επηρεάζει άμεσα και την εικόνα μας και επομένως έχουμε την αξίωση να ενημερωνόμαστε για οποιαδήποτε δραστηριότητα θα γίνει κατά τη διάρκεια μιας τέτοιας συνάντησης.

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί συγκρίνεις ένα επαγγελματία με μαγαζί, με τα κορίτσια που προσπαθούν να βγάλουν ένα χαρτζιλίκι, όπως η Σοφία, αλλά και άλλες κοπέλες από εδώ μέσα. Είναι εντελώς διαφορετική κατάσταση. Το ένα αφορά τη βοήθεια που προσπαθούμε να δώσουμε σε μέλη ανεξάρτητα που προσπαθούν να βγάλουν ένα μικρό έσοδο με πωλήσεις είτε σε Bazaar είτε σε συναντήσεις. Ενώ το άλλο αφορά promotion ενός μαγαζιού.

Και στη προκειμένη περίπτωση, φαίνεται σαν να προωθούμε ένα συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά ερήμην μας. Δεν λέω ότι δεν θα συνεργαζόμασταν μαζί σου, αλλά θα ήθελα να το ξέρω πρώτα. 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη θέση μας και να αντιλαμβάνεσαι ότι οτιδήποτε αφορά το «Βάλε Φαντασία!!!» έχει άμεση επίδραση στη δική μας εικόνα και επομένως οτιδήποτε γίνεται πρέπει να είναι σε συνεννόηση μαζί μας.

να επισημανω για ακομη μια φορα οτι εγω δεν ειμαι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ...δεν εχω κανενα μαγαζι ουτε κατι αγοραζω χοντρικα..

επισης οι διαχειριστριες ειναι γνωστες του  θεματος

επισης  να επισημανω οτι  υπαρχει εδω χωρος για αγορες πωλησεις απο χομπυστες και εχει και 60 και μελη....δεν εχω μαγαζι ειναι απο προσωπικη μου συλλογη και φυσικα κανω ανταλλαγες οταν τα κοριτσια εχουν να ανταλλαξουν και ρωτηστε τες

επισης αναφερθηκα απο την αρχη  της συγκεντρωσης στην πολιτικη του σαιτ οπως και πριν μια μερα ειχα στειλει  και ενημερωτικο μηνυμα στην κ Μπικα  για αυτην την πολιτικη του σαιτ που μου ειπε οτι δεν ειδε και μαλιστα.... δεχτηκα μεγαλη αντιδραση.

καλο ειναι να σεβομαστε τους κανονες του σπιτιου που μας φιλοξενει και μας προσφερει τοσα..ετσι κρατιουνται κ ισορροπιες

αυτα ευχαριστω

Καλημέρα και καλό μας μήνα . Γιατί τόσο μένος ... που νομίζω μάλλον από κακή παραπληροφόρηση... Από την πρώτη συνάντηση η Σοφία μας (μπράβο της κατώρθωσε να μας συγκεντρώσει , να μαζευόμαστε μία φορά τον μήνα ) αλλά και άλλα κορίτσια πουλάνε και μιλάω για πώληση και όχι ανταλαγή, που όλες μας το δεχτήκαμε χωρίς σχόλια. Την Χρύσα από Δράμα την μάθαμε από την Σοφία , που νομίζω ότι η Σοφία την ενημέρωσε για τις συναντήσεις, συγνώμη αν κάνω λάθος Σοφία, αλλά η κοπέλα  ήρθε να μας δείξει την παλαίωση σαν φίλη της σελίδας και οχι σαν επαγγελματίας (από Δράμα ήρθε με την γλυκήτατη μητέρα της). Τι διαφορετικό έγινε από το να πωλήσει τις χαρτοπετσέτες της? όπως κάναμε όλες? ούτε καν διαφήμηση το μαγαζί της δεν έκανε. Ειληκρινά πολλή με στεναχωρει που για δεύτερη φορά παρακολουθω ένα μπέρδεμα ... Το βάλε Φαντασία μου έμαθε να αγαπώ το  Decoupage και σέβομαι τις απόψεις σας , ελπίζω να λυθεί η παρεξήγηση. 

Επίσης με πολύ χαρα σας ενημερώνω ότι δημιουργήσαμε μια ομάδα στο φατσοβιβλίο την Ομάδα Γυναικών Decoupage Βορείου Ελλάδος>> και φυσικά είμαστε όλες και μέλη του Βάλε Φαντασία>> που ελπίζουμε να μας τιμήσουν με την συμμετοχή τους και τις γνώσεις τους και τα κορίτσια από Αθήνα και όχι μόνο, ανοικτή ομάδα είμαστε που αγαπά το Decoupage

https://www.facebook.com/groups/401045686661132/

Γεια σου Βικάκι,

καταρχήν πολύ χαίρομαι, που περνάτε καλά στο παρεάκι σας. Να διευκρινίσω ότι εγώ δεν ήξερα ότι εκτός από τη Σοφία πουλάνε και άλλα κορίτσια. Και πάλι θα το εκτιμούσα αν το ξέραμε. Δεν υπάρχει κανένα μένος ούτε από μένα ούτε από τη Σοφία, αλλά για εμάς είναι πολύ σημαντικό να καταλάβετε τη θέση μας. Ίσως αν ήξερες, πόσα έχουμε ακούσει κατά καιρούς από διάφορους (ότι κάνουμε πόλεμο στο τάδε μαγαζί, ή ότι είμαστε τσιράκια του δείνα μαγαζιού) χωρίς να έχουν καμία βάση όλα αυτά ίσως να καταλάβαινες γιατί είμαστε τόσο ευαίσθητες σε αυτό το θέμα.

Γενικά σε κάποια θέματα το να κρατηθούν οι ισορροπίες είναι πολύ δύσκολο και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Δεν διεκδικούμε το αλάθητο, ούτε λέμε ότι έχουμε πάντα δίκιο, αλλά σε διαβεβαιώνω ότι κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε.

Ένα πρώτο βήμα λοιπόν για να διατηρούνται οι ισορροπίες, είναι ό,τι αφορά δραστηριότητες του δικτύου, να είμαστε ενήμερες. Ίσως να έχεις δίκιο, ότι μπορεί αυτά που γράψαμε να σου φαίνονται λίγο επιθετικά. Άλλωστε, τα έχουμε πει, ο ξύλινος λόγος δεν δίνει ποτέ την ακριβή εικόνα. Άλλωστε όταν δεν είσαι παρόν σε μια συνάντηση και δεν μπορείς να κρίνεις ο ίδιος είναι εύκολο και να μεταφράσεις κάποια πράγματα αλλιώς και να σου μεταφερθούν κάποια πράγματα λανθασμένα.

Κλείνοντας να σημειώσω ότι εκτιμώ πολύ τον ευγενικό και ήρεμο τρόπο με τον οποίο έγραψες τις σκέψεις σου.

σοφια θεσσαλονικη είπε:

συγνωμη βικυ αλλα καμια πωληση αλλη δεν ειδα...τι μου ξεφυγε.. ενημερωσε μου

επισης η χρυσα δεν ειχε μονο χαρτοπετσετεσ αλλα κ ριζοχαρτα κ αλλα υλικα.. και επισης για τον λογο που ηρθε  στη συναντηση εκεινη τον γνωριζει ..και ναι ενημερωθηκε απο μενα για τις συναντησεις μας αλλα ενημερωθηκε επισης και για την πολιτικη της σελιδας..

Σοφία θα σε παρακαλέσω να σταματήσει η ανάλυση. Αυτά που γράφεις μόνο πυροδοτούν τη κατάσταση. Σκοπός μας είναι να ξεκαθαρίσουμε τη θέση μας ως διαχειρίστριες η Σοφία και εγώ, και λήξει το θέμα χωρίς περαιτέρω προβλήματα. 

Ξαναλέω, δεν μας απασχολεί τι πουλήθηκε  από τη Χρύσα, το θέμα είναι η επικοινωνία και ότι δεν ήρθε σε επαφή μαζί μας πρώτα. 

Χρύσα ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό, και αν έχεις αντιρρήσεις ή κάτι άλλο που θέλεις να μας πεις, με χαρά να το κουβεντιάσουμε μαζί σου χωρίς όμως να βάζουμε στη μέση ολόκληρο το δίκτυο.

RSS

Βίντεο

© 2020   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης