κοριτσια λετε και εμεις απο θεσνικη και περιχωρα να οργανωθουμε και να κανουμε ανταλλαγες?

τι λετε ενδιαφερεστε?

δηλωστε συμμετοχη εδω και να δουμε πια μερα βολευονται οι περισσοτερες και να οργανωθουμε..αντε να δραστηριοποιηθουμε και εμεις επιτελους.

επισης αν υπαρχουν ιδεες και για το χωρο συναντησης,, αν δεν υπαρχει καποιο μελος που να χει καποιο χωρο.. να βρουμε καποια ησυχη καφετερια η κατι αλλο....

αντε περιμενω συμμετοχες...

Προβολές: 4184

Οι απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση έχουν κλείσει.

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Και επι τη ευκαιρία να προσθέσω, ότι ένας από τους λόγους που δεν θέλουμε να γίνονται πωλήσεις ειδικά εν αγνοία μας, είναι ακριβώς διότι δεν θέλουμε να μπλέξουμε κάτι που δεν γνωρίζουμε το νομικό του πλαίσιο.

Δηλαδή για να καταλάβω εν αγνοία σας  και υπο την αιγίδα σας ,σας ενοχλεί και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ MAZΙ ΣΑΣ.

Είναι λάθος ,παράνομο και φυσικά δεν σας εκπροσωπεί (σαν ταυτότητα του ΒΑΛΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ)!

Αλλά αν γίνεται εν γνώση σας ?

Νομίζω ότι το παράνομο είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ!

Και αν είσαι επαγγελματίας και αν είσαι ιδιώτης ,ειναι το ίδιο πραγμα.

Μπορει το δικαιο και το σωστό να διαχωρίζεται από τα αν είσαι επαγγελματίας ή ιδιώτης?

Νομίζω το δίκαιο και το σωστο είναι να γίνονται ΑΝΤΑΛΑΓΓΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ σε τετοιες συναντήσεις.

Έτσι σήμερα θα μιλούσαμε για πιο όμορφα πράγματα.Κανένα μαγαζί δεν θα είχε αντιζηλία και θα είχαμε όλοι την ευκαιρία να ανταλλάξουμε πράγματα άχρηστα για εμας ,θησαυρούς όμως για κάποιους άλλους.

Ευχαριστώ και να είστε δημιουργικές !!!

αληθεια αν καποιος εχει  πχ 500 χαρτοπετσετες για ανταλλαγη  κ ο αλλος 3. αλλα θελει 50 απο τον αλλον  που εχει 500 τι πρεπει να γινει να χαρισει τις υπολοιπεσ 47 ο πρωτος?? Αυτο ειναι δικαιο? και αληθεια ποσο συχνα μπορει να το κανει αυτο μια που εδωσε  και καποια χρηματα για αυτες τις χαρτοπετσετες?

Αγαπητή Ελευθερία έσυ μπορεί να μην τα έβαλες με τη Σοφία εμείς όμως και όταν λέω εμείς εννοώ και τον εαυτό μου τα βάλαμε με τη Σοφία.Αργότερα και εφόσον κατάλαβα τους λόγους για τους οποίους το έκανε η Σοφία,για να υποστηρίξει την πολιτική του σάιτ και να προστατέψει εσάς,όφείλω να της ζητήσω ένα συγγνώμη τουλάχιστον από το μέρος μου.

Σε ευχαριστώ πολύ (Πέλλα ή Νίκος τελικά?) για την απάντησή σου. Κατανοητή η παρανόηση τα έχουμε πει άλλωστε ο γραπτός λόγος δημιουργεί τέτοια προβλήματα.  Ας το λήξουμε λοιπόν εδώ το θέμα γιατί νομίζω ότι αρκετά χαλαστήκαμε όλες.

ΜΠΙΚΑ ΧΡΥΣΑ είπε:

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ:

ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ Η ΤΑΜΕΙΑΚΗ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗ.

ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΥΡΕΣ ΠΩΛΕΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΕ.

ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΙΣΕΙΣ (ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΣΟΥ)  ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΩ ΑΠΟ ΤΟ SITE:

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΜΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:

Γεια σου Χρύσα, 

δεν έχουμε γνωριστεί προσωπικά ποτέ, αλλά μόνο από τη δράση σου στο δίκτυο. 

Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω όμως ότι έχεις ενοχληθεί και θεωρείς ότι όλα αυτά αποτελούν δυσφήμισει για το κατάστημά σου.

Θα ήθελα να σου πω λοιπόν, ότι πέραν του τι έγινε, νομίζω ότι έχουμε ξεκαθαρίσει πιο ήταν το πρόβλημά μας στη συγκεκριμένη περίπτωση και από εκεί και πέρα δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε μαζί σου. 

Απεναντίας, όντας μέλος του δικτύου μας και εφόσον θεωρείς ότι η παρούσα κατάσταση σου έχει κάνει κακό, θα ήθελα να κάνουμε κάτι για να ξεκαθαριστεί αυτό θέμα και να μην υπάρχουν αρνητικά σχόλια από κανέναν για κανέναν. Σίγουρα η δουλεία σου είναι σημαντική για εσένα και εμείς σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να σου δημιουργηθεί πρόβλημα όπως ίσως τελικά και να έγινε. Αν και νομίζω ότι από την αντίδραση των κοριτσιών είσαι αρκετά αγαπητή και καμία δεν σε βλέπει αρνητικά.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να σκεφτείς τι δραστηριότητα θα ήθελες να κάνουμε από κοινού, να τη κοινοποιήσουμε και στο δίκτυο ώστε να λυθεί και αυτό το θέμα. Αν από την άλλη δεν θέλεις να κάνουμε τίποτα, είναι απόλυτα σεβαστό.

Θα ήθελα όμως να σε παρακαλέσω το εξής: Από εδώ και πέρα, οτιδήποτε έχει σχέση με το "Βάλε Φαντασία" να απευθύνεσαι σε εμάς. Η Σοφία από τη Θεσσαλονίκη, μπορεί να έχει πάρει τη πρωτοβουλία να διοργανώνει συγκεντρώσεις στη πόλη της όπως θα μπορούσε και οποιοσδήποτε άλλος, αλλά από εκεί και πέρα, δεν έχει κάποιο ξεχωριστό ρόλο ούτε μεταχείριση σε σύγκριση με οποιοδήποτε άλλο μέλος τυ δικτύου. Υπεύθυνες και υπόλογες για αυτόν το χώρο είμαστε αποκλειστικά εγώ και η Σοφία η Δημοπούλου.

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου, και ελπίζω να έχω σύντομα νέα σου.

Χαιρετώ,

Ελευθερία

ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΟΛΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΧΙ.

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ

--------------------------------------------------------------------------------

Χρύσα μου γεια σου, μόλις είδα ότι έχεις δημοσιεύσει το μήνυμά μου και παρόλο που συνεχίζω να θεωρώ ότι το θέμα έχει λήξει και μπορεί όπως έγραψες να έχεις φύγει από το δίκτυο θα σου απαντήσω και μιας και τα θες όλα γραμμένα, ας το κάνω εδώ. 

Καταρχήν το να δημοσιεύσεις ένα προσωπικό μήνυμα ενός ανθρώπου χωρίς την άδειά του για μένα  είναι τουλάχιστον απαράδεκτο άσχετα με το αν αυτά που γράφονται τον εκθέτουν ή όχι. Παρόλο που θεωρώ αυτό που έκανες τουλάχιστον αδιάκριτο δεν σου κρύβω ότι νοιώθω και κάπως δικαιωμένη. Διότι έτσι αποδεικνύεται ότι εμείς σε καμία περίπτωση δεν προσπαθούμε να δημιουργήσουμε κόντρες και όντως εννοούμε αυτά που λέμε και δεν έχουμε τίποτα προσωπικό μαζί σου. Αντίθετα, παρόλο που το συμβάν για εμάς ήταν ενάντια στα πιστεύω μας,  προσπαθήσαμε να διορθώσουμε τυχόν ζημιά που θεωρείς ότι σου δημιουργήθηκε εξαιτίας μας. Και σε αυτή τη κίνηση εσύ απαντάς με αυτόν τον τρόπο. Οκ, κανένα πρόβλημα, όπως σου γράφω απόλυτα κατανοητό.

Δεύτερον, όπως γράφω η Σοφία από τη Θεσσαλονίκη δεν έχει κάποια ευθύνη, υπεύθυνες είμαστε εγώ και η Σοφία η Δημοπούλου οπότε και πάλι φαίνεται ότι δεν κατηγορούμε για κάτι τη Σοφία.

Τρίτον στο μήνυμα που παραθέτεις προφανώς και δεν είχα λόγω να σου αναφέρω ξανά τι έκανες λάθος, από όσα είχαν γραφτεί προηγουμένως ήταν αρκετά ξεκάθαρο οπότε το να τα επαναλάμβανα μάλλον θα πυροδοτούσε τη κατάσταση ενός σκοπός μας ήταν να τη κατευνάσουμε.

Και κλείνοντας, κορίτσια όπως βλέπετε όπως και να δράσουμε τελικά, είτε δημόσια είτε σε προσωπικό επίπεδο με μήνυμα για κάποιο θέμα ποτέ δεν μπορούμε να ευχαριστήσουμε τους πάντες άλλοι θεωρούν ότι είναι καλύτερα δημόσια και άλλοι θεωρούν ότι μια προσωπική επίπληξη θα έλυνε το πρόβλημα. Αυτό είναι απόλυτα κατανοητό και βέβαια δεκτό διότι ο κάθε άνθρωπος έχει τη δική του γνώμη. Όπως καταλαβαίνεται σε κάθε χώρο που υπάρχει πολύς κόσμος δεν είναι δυνατόν να συμφωνούμε όλοι για το πώς πρέπει να χειριστεί μια κατάσταση, άρα όπως και να είχε, το θέμα θα δημιουργούνταν. Αυτό σας το γράφω λοιπόν μόνο και μόνο γιατί καλό θα ήταν αν υπάρξει κάποια άλλη αντιπαράθεση στο μέλλον να το έχετε στο μυαλό σας και όλες μας (συμπεριλαμβανομένου και ημών) να το σκεφτόμαστε δυο φορές πριν κατηγορήσουμε κάποιον για τον τρόπο που έδρασε.

Καλή σου συνέχεια λοιπόν Χρύσα σε ότι κάνεις από εδώ και πέρα.

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης