Καλημερα Κοριτσια,εδω θελω τη γνωση σας και τη φαντασια σας.....πειτε μου....πως θα μπορουσα ν'αναδειξω καλυτερα τις εικονες στο κεραμιδι??ριξτε ιδεες γιατι σαν αρχαρια ακομα που ειμαι,τα'χω χαμενα!!!!

Προβολές: 289

Συνημμένα:

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Σε οτι με αφορά μου αρέσει να επεξεργάζομαι την εξωτερική πλευρά του κεραμιδιού. Επίσης τα τρισδιάστατα μοτίβα ταιριάζουν πάρα πολύ στα κεραμίδια

Σας ευχαριστω....Βρισκω καταπληκτικες τις ιδεες σας.....Μακαρι να καταφερω να τις κανω πραξη....αντε κ να δουμε...

Γειά σου Μαρίνα.εγώ αυτό που θα σου πρότεινα,έτσι όπως βλέπω το κεραμίδι σου και μου φαίνεται πολύ άδειο,θα σου έλεγα εκτός από αυτά που σου πρότεινε και η Σοφία (γειά σου Σοφούλα....)δηλ.με πάστα να καλύψεις περιμετρικά το  μοτίβο αλλά και  σε σημεία πάνω στο μοτίβο  για να σπάσουν λίγο οι γωνές του.μετά να περάσεις μπίτουμ, τη πάστα και έτσι θα δώσεις ένα εφέ παλαίωσης.όπως πάλι μπορείς να κάνεις κρακελέ δυο συστατικών πάνω στο μοτίβο και να το περάσεις με πατίνα.αυτά σκέφτηκα αυτή τη στιγμή.σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες λύσεις.ο κάθε ένας με τη δική του αισθητική μπορεί να προτείνει και κάτι άλλο.έλπίζω να σε βοήθησα και όχι να σε μπέρδεψα.ότι θέλεις μπορεις να με ρωτησεις.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης