Καλησπέρα σε όλες.

Εχθές το βράδυ με μεγάλη μας λύπη πληροφορηθήκαμε ένα πολύ δυσάρεστο νέο. Η φίλη μας Δέσποινα Χατζηϊωαννίσου η οποία μάλιστα είναι ένα από τα ιδρυτικά μέλη του "Βάλε Φαντασία!!!" και ο άνθρωπος που έδωσε την ιδέα για να γεννηθεί αυτό το δίκτυο αντιμετωπίζει ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. 

Πριν 10 μέρες, το σπίτι της έπιασε φωτιά η οποία ξεκίνησε από ένα βραχυκύκλωμα στο εργαστήρι της με αποτέλεσμα να καταστραφεί το μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού μαζί με όλα της τα ρούχα, λευκά είδη, υλικά χειροτεχνίας, υπολογιστή, εκτυπωτή καθώς και τα περισσότερα έπιπλα (όπως μας είπε χαρακτηριστικά στο τηλέφωνο, ότι δεν κατέστρεψε η φωτιά τα κατέστρεψε η πυροσβεστική).

Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν η κατάσταση για εκείνη είναι πάρα πολύ δύσκολη, δεδομένου μάλιστα ότι ζει μόνη της και καθώς είναι και συνταξιούχος τα βγάζει πολύ δύσκολα πέρα.

Θα θέλαμε λοιπόν να παρακαλέσουμε θερμά όλες και όλους σας να βοηθήσετε τη Δέσποινα σε αυτή τη δύσκολη στιγμή. Σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση που δημιουργήθηκε σε μια από εμάς, ήρθε η ώρα να αποδείξουμε στη πράξη τη δύναμή μας ως ομάδα, να δείξουμε τι μπορούμε να κάνουμε όταν υπάρχει ανάγκη για βοήθεια και ότι πράγματι είμαστε μια παρέα ενωμένη και αγαπημένη. 

Μέσα σε αυτή και την επόμενη εβδομάδα λοιπόν, θα μαζέψουμε στο εργαστήρι της Σοφίας όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα μπορούμε για τη Δέσποινα, από υλικά για decoupage(με το decoupage προσπαθεί να ενισχύσει εισόδημά της), ρούχα, λευκά είδη και ό,τι άλλο μπορούμε, ίσως αν τα καταφέρουμε και κάποια μικροέπιπλα.

Επίσης θα μαζέψουμε όσα χρήματα μπορούμε. Αν θέλετε να καταθέσετε κάποια χρήματα μπορείτε να τα καταθέσετε στο λογαριασμό της Σοφίας

0026.0008.35.0100773956 EUROBANK (όνομα Δημοπούλου Σοφία)

με αιτιολογία "Για τη Δέσποινα Χατζηϊωαννίδου"

Για να είμαστε και τυπικά εντάξει σχετικά με το αίτημά μας, σας επισυνάπτουμε παρακάτω και το πιστοποιητικό της πυροσβεστικής που μας έστειλε η Δέσποινα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη βοήθεια και τη στήριξη.

Σοφία και Ελευθερία

Προβολές: 1307

Συνημμένα:

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Σημερα, μου ηρθε ενα δεματακι με χαρτοπετσετες, χαρτια, ριζοχαρτα, πινελο, κολλες, και δυο κεραμιδακια.

Ετσι, χωρις ονομα αποστολεα. με ενα σημειωμα μονο με ευχες και λογια ζεστα, ανθρωπινα.

Δεν θα πω το ποσο συγκινηθηκα, ο καθενας μπορει να το καταλαβει αυτο, θελω να πω ενα μεγαλο ενα τεραστιο ευχαριστω σε αυτο το κοριτσι. Θα ηθελα να ξερω το ονομα σου καλη μου, θα μου το πεις;

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ!!!

Σοφία και Ελευθερία συγχαρητήρια για την τόσο σημαντική και ανθρ'ωπινη πρωτοβουλία σας!!!!!!Δεσποινάκι σου εύχομαι μεσα απ την ψυχή μου όλα να γίνουν πιο όμορφα και απο πριν....από τα Χανιά που μπορώ να στείλω κι εγω πραγματα???κάποια διεύθυνση??

Δέσποινα κράτα γερά. είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!τα λόγια είναι περιττά,σε τέτοιες καταστάσεις και μόνο εσύ ξέρεις.αλλά είσαι στη σκέψη μας.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης