Καλησπέρα σε όλες.

Εχθές το βράδυ με μεγάλη μας λύπη πληροφορηθήκαμε ένα πολύ δυσάρεστο νέο. Η φίλη μας Δέσποινα Χατζηϊωαννίσου η οποία μάλιστα είναι ένα από τα ιδρυτικά μέλη του "Βάλε Φαντασία!!!" και ο άνθρωπος που έδωσε την ιδέα για να γεννηθεί αυτό το δίκτυο αντιμετωπίζει ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. 

Πριν 10 μέρες, το σπίτι της έπιασε φωτιά η οποία ξεκίνησε από ένα βραχυκύκλωμα στο εργαστήρι της με αποτέλεσμα να καταστραφεί το μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού μαζί με όλα της τα ρούχα, λευκά είδη, υλικά χειροτεχνίας, υπολογιστή, εκτυπωτή καθώς και τα περισσότερα έπιπλα (όπως μας είπε χαρακτηριστικά στο τηλέφωνο, ότι δεν κατέστρεψε η φωτιά τα κατέστρεψε η πυροσβεστική).

Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν η κατάσταση για εκείνη είναι πάρα πολύ δύσκολη, δεδομένου μάλιστα ότι ζει μόνη της και καθώς είναι και συνταξιούχος τα βγάζει πολύ δύσκολα πέρα.

Θα θέλαμε λοιπόν να παρακαλέσουμε θερμά όλες και όλους σας να βοηθήσετε τη Δέσποινα σε αυτή τη δύσκολη στιγμή. Σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση που δημιουργήθηκε σε μια από εμάς, ήρθε η ώρα να αποδείξουμε στη πράξη τη δύναμή μας ως ομάδα, να δείξουμε τι μπορούμε να κάνουμε όταν υπάρχει ανάγκη για βοήθεια και ότι πράγματι είμαστε μια παρέα ενωμένη και αγαπημένη. 

Μέσα σε αυτή και την επόμενη εβδομάδα λοιπόν, θα μαζέψουμε στο εργαστήρι της Σοφίας όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα μπορούμε για τη Δέσποινα, από υλικά για decoupage(με το decoupage προσπαθεί να ενισχύσει εισόδημά της), ρούχα, λευκά είδη και ό,τι άλλο μπορούμε, ίσως αν τα καταφέρουμε και κάποια μικροέπιπλα.

Επίσης θα μαζέψουμε όσα χρήματα μπορούμε. Αν θέλετε να καταθέσετε κάποια χρήματα μπορείτε να τα καταθέσετε στο λογαριασμό της Σοφίας

0026.0008.35.0100773956 EUROBANK (όνομα Δημοπούλου Σοφία)

με αιτιολογία "Για τη Δέσποινα Χατζηϊωαννίδου"

Για να είμαστε και τυπικά εντάξει σχετικά με το αίτημά μας, σας επισυνάπτουμε παρακάτω και το πιστοποιητικό της πυροσβεστικής που μας έστειλε η Δέσποινα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη βοήθεια και τη στήριξη.

Σοφία και Ελευθερία

Προβολές: 1281

Συνημμένα:

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Ευχομαι δυναμη και κουραγιο!

Ελευθερία μου,καταρχήν λυπάμαι πολύ γι αυτό που έτυχε στη Δέσποινα.Την Κυριακή θα προσπαθήσω να έρθω στη Σοφία(αν και δε θα έχουμε αυτοκίνητο και θα είναι δύσκολο) και να φέρω ό,τι μπορώ (ευτυχώς έχω κάποια πράγματα που μου πήραν καινούρια για τη μετακόμιση αλλά δεν τα χρειάστηκα και τα έχω Αθήνα,ελπίζω να μπορέσω να τα φέρω).

Λυπαμαι ειλικρινα!!!!!!!!!!Φοβερη ατυχια ειδικα στις μερες που ζουμε!!!Θα κανω οτι μπορω την αλλη εβδομαδα που θα πληρωθω!!!Κουραγιο Δεσποινα!!!!

έχω πάρει και γω φωτιά σπίτι μου που ήταν καινούργιο μόλις δύο χρονών και μπορώ να καταλάβω τη δέσποινα. της εύχομαι κουράγιο και να σκέφτεται πάντα ότι τα υλικά αγαθά μπορούν με τον καιρό να αντικατασταθούν, αυτό που είναι μοναδικό και δεν αντικαθίσταται είναι η ανθρώπινη ζωή. εσύ να σαι καλά δέσποινα !!!!!!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια.

Ελευθερία … Σοφία …Ένα ευχαριστώ είναι πολύ μικρό και ασήμαντο, για να εκφράσω τη συγκίνηση που με κάνετε να νοιώσω. Συγκίνηση και… ζέσταμα ψυχής!!!

Έτσι είναι  Ρούλα Δημουλάκη.  Έκλαψα και λυπήθηκα για αυτά που έχασα, είμαι όμως ευγνώμων που είμαι ζωντανή!!!

Κοιμόμουν την ώρα εκείνη. Κυριολεκτικά από θαύμα γλύτωσα!!! Η ζωή μου παίχτηκε στα δευτερόλεπτα!!!

Έχασα σημαντικά για μένα  αντικείμενα. Μα εκείνο που με ποναει περισσότερο απ όλα, είναι που έχασα όλα τα υλικά για τις δημιουργίες μου. ΟΛΑ!!!

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για την αγάπη και την συμπαράσταση.

Τελικά η  ζωή είναι όμορφη! (ακόμα και όταν όλα γύρω σου είναι κατεστραμμένα,) Όταν νοιώθεις   τη ζεστασιά, την αγάπη , την φιλία, και την ανθρωπιά να σε αγκαλιάζουν!!!

Καλημέρα κορίτσια!! Λυπάμαι και γω  Δεσποινάκι για αυτό που έπαθες

ξαφνικά και πραγματικά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ.Νομίζω αρκετές από εμάς προσπαθούμε να έχουμε κάποιο εισόδημα από τις δημιουργίες μας ,οπότε καταλαβαίνουμε την δύσκολη θέση που βρίσκεσαι τώρα!!!Πιστεύω ότι θα βοηθήσουμε αρκετα...Πάντως είσαι καλά και αυτό είναι το σημαντικότερο!!!!!!!!!!Φιλιά και καλή δύναμη!!!

Καλημέρα κορίτσια,

Δέσποινα,κουράγιο,ξέρω είναι δύσκολο αλλά το σημαντικό είναι η υγεία μας και όλα ξαναγίνονται

θα προσπαθήσω να βοηθήσω όπως μπορώ

Καλησπέρα σε όλους. Δεσποινιώ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι κουράγιο. Είμαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα το βρείς μέσα σου!

Κορίτσια εγώ πέρα από τη δική μου συμβολή , θα μιλήσω με Μάγια μήπως μπορεί να κάνει κάποια δωρεά και αυτή!

Θα σας ενημερώσω.

Μόλις μίλησα με τη Μάγια και με χαρά θα βοηθήσει προσφέροντας κάποια υλικά!

Κορίτσια καλησπέρα. Δέσποινα,σε γνώρισα πριν ένα μήνα περίπου στο ΜΠΑΖΑΡ. Εκτος του ότι ένιωσα ότι σε

ξέρω από καιρό,κατάλαβα ότι είσαι ένας πολύ δυνατος άνθρωπος.Γι'αυτό   θα τα καταφέρεις.  Πιστεύω ότι η καθε μιά  από μας, θα βοηθήσει με τον τρόπο της .Εσύ να είσαι καλά. Φιλάκια.

καλημέρα  στην  ζεστή  παρέα  μας, λυπήθηκα  πολύ  για  το  συμβαν΄, αλλά  είμαι  πολύ  χαρούμενη  που  η  Δέσποινα  είναι  καλά, σε  τέτοιες  στιγμές  δείχνουμε  την  αγάπη  μας  και  την  συμπαράστασή  μας. Είμαι  μακριά  και  ειναι  δύσκολο  να  στείλω  υλικά  αλλά  κι  εγω και  η  κόρη  μου  θα  συνεισφέρουμε  οικονομικά  στον  λογαριασμό  της  Σοφίας, Δέσποινα  κουράγιο  και  υπομονή  όλα  θα  ξαναγίνουν  και  καλύτερα  απο  πριν, πολλά  φιλιά

Δέσποινα μου,δέξου και από μένα τις ευχές μου για γρήγορη επάνοδο στους φυσιολογικούς ρυθμούς,καλή δύναμη και κουράγιο!!Σίγουρα τα λόγια δεν επαρκούν για να γιατρέψουν τις πληγές και την καταστροφή,πάνω από όλα όμως πιστεύω πως μετράει η ανθρώπινη ζωή!!!!Με τη δύναμη του θεού και τη συμπαράσταση όλων μας,εύχομαι να ξανασταθείς γρήγορα στα πόδια σου ξανά!!!Φιλιά!!!!!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

© 2018   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης