Καλημέρα σας... 

Αγόρασα ένα κουτάκι πάστας για να δώσω λίγο χιονισμένο ύφος στις χριστουγεννιάτικες πιατέλες που ΠΡΟΣΠΑΘΩ να φτιάξω... Όμως η πρώτη απόπειρα που έκανα για να την χρησιμοποιήσω δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποιησε... Υπάρχει κάποια μέθοδος για το πως την απλώνουμε πάνω στο σχέδιο μας;;;; 

Προβολές: 2803

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

εγω την απλωνω με ενα μαχαιρι ή οδοντογλυφιδα

Εμενα μου εχουν δείξει οτι την απλώνουμε με την μικρή σπάτουλα. Αλλα βασικα εχω καταλάβει οτι η πείρα ειναι που μας κανει να την απλωσουμε σωστά και ωραια. Εγω ακομα δεν το κατέχω καλά , αλλά που θα  μου πάει θα μάθω! :Ρ

Αχ, βρε κορίτσια σας ευχαριστώ... Θα προσπαθήσω και πάλι... και ότι γίνει... Όπως είπε και η Λεττα η πείρα θα μας βοηθήσει... 

κωνταντινα καλημερα.εγω απλωνω την παστα με σπατουλιτσα και μετα την ταμποναρω με ενα σκληρο πινελο.

όντως απλώνετε με σπατουλίτσα και την....αγριεύετε με σκληρό πινέλο, μπορείςόμως και με το πινέλο να την βάλεις κατευθείαν πάνω στην επιφάνεια που θες

Μπορείς επίσης να φτιάξεις μόνη σου, τη "συνταγή" την βρήκα απο ένα Κροατικό Blog  και την έκανα ήδη με ωραίο αποτέλεσμα:

Ισα μέρη: ατλακολ,  λευκού ακρυλικού και σόδας και αποφεύγεις τις αγορές και τα στεγνώματα την ώρα που σου χρειάζεται.Δοκίμασε τήν και θα με θυμηθείς

Καλές Γιορτές!...σ' ΟΛΕΣ.

Κορίτσια, μπορείτε την πάστα να την βάλετε σε ένα παλιό πλαστικό μπουκαλάκι (σαν αυτά που έχουμε με το 3D τζέλ) και να κόψετε με ψαλίδι την πάνω μεριά αρκετά για να βγαίνει η πάστα. Ίσως και σε μπουκαλάκι πλαστικά από αυτά του φαρμακείου... Ειδα την Μάγια να το χρησιμοποιεί και μου φάνηκε πραγματικά πολύ βολικό. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα....

Χαρούλα, ευχαριστούμε για την συνταγή. Θα την δοκιμάσω οπωσδήποτε. Σόδα!!!!!!!!! Εντυπωσιακό!!!

Πραγματικά, δοκίμασα την συνταγή της Χαράς για την αυτοσχέδια πάστα χιονιού και είναι καταπληκτική, καλύτερη ίσως και από την "αυθεντική". Ευχαριστούμε!

Αλήθειαααα?????Ουάο! θα την δοκιμάσω .

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ

Η ΣΟΔΑ ΣΚΟΝΗ Η ΥΓΡΗ?

Νάστε καλά κορίτσια,δεν κάνει τίποτε

Θέμις : σκόνηηη!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ!

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης