Στο δεύτερο μάθημά μας θα ασχοληθούμε με παλαιώσεις. Θα δουλέψουμε πάνω στα 2 αντικείμενα που ξεκινήσαμε στο περασμένο μάθημα και θα κάνουμε δυο διαφορετικά είδη παλαίωσης.

Υλικά που θα χρειαστούμε:

1. Τα αντικείμενα από το προηγούμε μάθημα.

2. Πινέλα

3. Ένα ρεσώ

4. Ακρυλικά χρώματα

5. πιστολάκι ή heat gun

6. 1 μέτριο γυαλόχαρτο

7. Shabby Medium 

To shabby medium είναι ένα χημικό που βοηθά στην παλαίωση. Μπορεί να αντικαταστήσει το κερί στη κλασική τεχνική. Η διαφορά του με το κερί είναι ότι το shabby medium κάνει πιο ομοιόμορφη την παλαίωση. Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί σε συνδυασμό με το χρώμα και να δημιουργήσει το ίδιο εφέ χωρίς να χρειαστεί να τρίψουμε την επιφάνεια.

Ερωτήσεις και απορίες γράψτε τις στην παρούσα συζήτηση.

Προβολές: 2962

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Ελευθερία καλημέρα εγώ θέλω νά σέ ρωτήσω τις δαχτυλοπατίνες πού κάναμε στόν καθρέφτη είναι απλές πατίνες;η πώςτις ζητάμε ,δαχτυλοπατίνες δέν τις ξέρανε.

Inka - Gold της Viva . Με αυτές δουλέψαμε !!!

Καλημέρα ,Σμαράγδα!! Σ ευχαρίστω

Καλημέρα Ελευθερία!!Ηθελα να σε ρωτησω,υπάρχει πιθανοτητα να ξαναπαιχτει το 2ο μαθημα με την παλαιωση??Ενα επαναληπτικό δηλαδή??Ευχαριστω!

Το ίδιο θα παρακαλούσα κι εγώ !

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ? ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΣΟΦΙΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ,ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ,ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ,ΚΑΙ ΑΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ....Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ,ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ,ΧΩΡΙΣ...ΥΦΟΣ!

Γεια σας κορίτσια! Το μάθημα θα το βάλω επανάληψη πιθανότατα την άλλη Κυριακή ή Σάββατο. Αν είστε γραμμένες στην ομάδα Decoupagoudes Live! θα λάβετε και e-mail.

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, πολύ χαίρομαι που βοηθάνε τα μαθήματά μας! Για το επόμενο, λέω να συνεχίσουμε λίγο ακόμα με τις παλαιώσεις μιας και βλέπω πολύ ενδιαφέρον, οπότε λέω να δείξω μερικά πραγματάκια ακόμα!

Ελευθερία , καλό σου απόγευμα.

Κατά αρχήν θα ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου κι εγώ με τη σειρά μου για τα όμορφα πράγματα που μας δείχνεις.

Νομίζω πως έχασα το 2ο  μάθημα και δεν ξέρω γιατί . Δεν έλαβα μέιλ για το πότε θα ήταν το μάθημα και δεν βλέπω τη φόρμα για να δηλώσω για το επαναληπτικό.  Παρακαλώ αν είναι δυνατόν θα ήθελα να το παρακολουθήσω.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου

Γεια σου Κατερίνα και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Δεν υπάρχει πλεόν φόρμα παρακολούθησης για τα μαθήματα. Αν έχει γίνει μέλος στην ομάδα decoupagoudes live! εδώhttp://decoupage.ning.com/group/decoupagoudeslive θα λαμβάνεις ενημερώσεις για την ανακοίνωση κάθε μαθήματος.

Καλησπέρα Ελευθερία 

Η επαναληπτική μετάδοση του 2ου μαθήματος που θα γίνει την Κυριακή 27 Μαρτίου 2016 τί ώρα θα είναι?

Ελευθερια γεια σου..εισαι  καταπληκτικη σαν δασκαλα γιατι μας εξηγεις αναλυτικα τα παντα...Θα ηθελα να παρακολουθησω τα προηγουμενα  μαθηματα ...Εχω μια ερωτηση  που μπορω  να βρω το shabby Medium?

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Εκδηλώσεις

Φόρουμ

Η τεχνική εφέ φωτός

Ξεκίνησε από τον/την Olgad στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την Olgad 18 Ιουν. 2 Απαντήσεις

Stamperia Βερνίκι Αδιαβροχοποίησης Wash It - 80ml

Ξεκίνησε από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ στο Τεχνικές Decoupage. Τελευταία απάντηση από τον/την ΜΑΡΙΚΑ ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗ 4 Απρ. 2 Απαντήσεις

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΛΛΑΣ ΓΙΑ DECOUPAGE

Ξεκίνησε από τον/την ΦΥΝΤΑΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Eleftheria 30 Μαρ. 4 Απαντήσεις

Καλώς ήλθατε στο "Βάλε Φαντασία!!!!"

Ξεκίνησε από τον/την Crafter στο Διάφορα. Τελευταία απάντηση από τον/την Λίζα Δουκάτα 23 Μαρ. 300 Απαντήσεις

© 2017   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης