Καλημέρα και καλη εβδομαδα ! Χρησιμιμοπποιησα για πρώτη φορα καρακελε 2 συστατικων

το καταφερα αν και το φοβομουν πολυ.Το προβλημα το εχω με την πατινα που μου γεμισε λεκεδες την λευκη μου επιφανεια.δεν περασα  βερνικι πριν απο την πατινα και αφησα λιγη ωρα την πατινα γιατι δεν περνουσε στις ρωγμες.Σας παρακαλω βοήθεια 

Προβολές: 898

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Ευχαριστω πολυ  για τις συμβουλες σου.Εγω να πω την αληθεια'' ξεβγαλα  '' την επιφανεια με ενα βρεγμενο πανακι.Κατι εγινε αλλα δεν ειμαι 100% ευχαριστημενη.

Kαλησπέρα πάλι μια ακόμη απορία,για να γίνει πιο μεγάλο το μέγεθος του κρακελε τι πρέπει να κάνω?Και την πορπορίνα πώς την περνάμε ?φαντάζομαι οτι ειναι σαν πουδρα.Ευχαριστω για την πολύτιμη βοήθεια!

Ξερετε κανένα βιντεο που να δείχνει το πέρασμα της πατίνας ?

dimi την πορπορινα την περνας με ενα πινελακι που θα εχει πολυ μαλακες τριχες ( οχι σκληρο ) να ειναι πολυ πολυ μαλακο ,το απλωνεις προσεχικα σε ολα τα σκασιματα και στο τελος σκουπιζεις την επιφανεια με ενα μαλακο πανακι ωστε να καθαριστει απο τα υπολειμματα ,και θα εχεις ενα εκπληκτιμο αποτελεσμα ...σου προτεινω την bronze κανει τελειο εφε ...για τα μεγαλα σκασιματα δεν ξερω να σου πω...καλη επιτυχια ..

dimi καλησπερα. Την απορια σου την ειχα και εγω.Ρωτησα την Μαγια μου προτεινε την πατινα της decorfin χρωματος καφε... την αγορασα πραγματι δεν αλλαξε χρωμα αλλα δεν ημουν απολυτα ικανοποιημενη. Δεν ανεδειξε το κρακελε οσο θα ηθελα η πορπορινα ειναι η καλητερη λυση.Αν και καθηστερημενα σου ευχωμαι καλη επιτυχια

Πορπορινα στην θεσσαλονικη δεν βρηκα ,εχετε υποψιν σασ που μπορω να βρω?

κορίτσια επειδή δεν είχα πορπορίνα για το κρακελέ έβαλα σκιά ματιών όπως λέει η Σοφία.είναι τέλειο δοκιμάστε το.αφού έκανα πολλές προσπάθειες βέβαια να πετύχω το κρακελέ γιατί δεν μου έβγαινε στην αρχή δεν ξέρω γιατί.καινούργια δε στο decoupage.τη χαρά που έκανα όταν μου βγήκε δεν περιγράφεται.

Γειά σου Σοφία.τα βήματα που ακολούθησα όταν μου πέτυχε το κρακελέ τελικά ήταν τα ίδια.δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά ποιός ήταν ο λόγος της αποτυχίας.το μόνο ίσως που μπορώ να πω ήταν ότι έβαλα λίγο πιο πολύ υλικό και στα δύο βήματα.λες να ήταν αυτός ο λόγος???

ΙΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ-ΚΑΘΟΤΙ ΑΧΟΛΟΥΜΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ-ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ,ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ...ΡΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ΣΕ ΖΕΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΘΕΜΑΝΘΗΚΕ....ΤΟ ΚΡΑΚΕΛΕ 2 ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ,ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ....ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ,ΤΟ ΣΤΕΠ 1 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΕΠ2,ΠΡΕΠΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ "ΤΣΙΜΠΑΕΙ" ΚΑΙ ΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΤΟ 2....Η ΣΟΦΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ "ΧΑΣΕΙ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ ΚΡΑΚΕΛΕ 2..ΕΛΠΙΖΩ ΕΛΑΦΡΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ,ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΤΙΝΕΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΑΤΙΝΑΣ ΛΑΔΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ? ΕΧΩ ΠΑΤΙΝΑ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ

Ολυμπία ομολογώ ότι δεν γνωρίζω αν υπάρχει διαφορά, οι δικές μου οι πατίνες πάντως κρίνοντας από την όψη και τη συμπεριφορά πρέπει να έχουν λάδι. Σε κάθε περίπτωση πάντως, αν δεν βγάλεις άκρη, δεν έχεις παρά να τη δοκιμάσεις σε φωτοσκίαση και κρακελέ όπως κάνεις με τη κλασσική και να δεις αν έχουν διαφορά.

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

© 2019   Created by Eleftheria.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης